Festival Praha v pohybu otevře aktivní turistickou sezónu

Staroměstské náměstí se v neděli 12. dubna změní na sportovní kolbiště, kde se návštěvníci budou moci seznámit s tradičními i moderními formami pohybových aktivit a mnohé z nich si rovnou vyzkoušet. Bohatý program, v němž nebudou chybět ani soutěže o ceny i speciální akce,  začne v 10 hodin a odstartuje tak nejen Festival Praha v pohybu, ale symbolicky otevře i letošní turistickou sezónu.

Staroměstské náměstí Foto: Taiko, oficiální zdroj

„Tímto festivalem otevíráme letošní aktivní turistickou sezonu v hlavním městě, které v průběhu roku hostí řadu mezinárodních sportovních klání. Společně s téměř čtyřmi desítkami vystavovatelů chceme Pražanům i turistům dokázat, že Praha je městem moderního pohybu a že ji lze poznávat také aktivně,“ vysvětluje Nora Dolanská, ředitelka Pražské informační služby – Prague City Tourism.

 

Turistika i sport

Zástupci pražských sportovišť, sportovních sdružení, asociací a klubů si pro návštěvníky připravili například běžecké prohlídky města, nordic walkingové vycházky s výkladem, lekce jógy nebo zumby, ukázky sebeobrany Krav Maga a dokonce i vodní sporty. Představí se sportovci z beachvolejbalového klubu, České asociace létajícího disku, výrobci kol, Česká asociace dračích lodí, Klub českých turistů nebo společnosti, které se na sportovní turistiku v Praze specializují. Pod vedením zkušených trenérů a odborníků se do jednotlivých aktivit budou moci zapojit sami návštěvníci.

 

Exhibice i soutěže

Na hlavním pódiu se budou mezi exhibičními vystoupeními a soutěžemi po celý den střídat známí sportovci, které vyzpovídá olympijský vítěz v akrobatickém lyžování a moderátor festivalu Aleš Valenta. Mezi hosty budou vodní slalomář Vavřinec Hradilek, lezkyně Lucie Hrozová nebo reprezentant ČR v alpském lyžování Kryštof Krýzl. Za Českou unii bojových umění přijdou světoví šampioni Marek Procházka a Sandra Mašková.

 

Kulturní sprint

Speciální program na 12. duben připravila i Staroměstská radnice. Akce „10 za 10“ vyzývá ke zdolání osobního prohlídkového rekordu při netradiční desetiminutové prohlídce. Za zvýhodněné vstupné 10 korun lidé absolvují prohlídku kaple, historických sálů a podzemí za 10 minut. Na konci čeká účastníky kvíz o ceny. Účast v radničním čtyřboji, ve kterém musí soutěžící získat na hrací kartu razítka ze všech budov historických pražských radnic, zase umožní volný vstup na speciální večerní prohlídku historických sálů a podzemí Staroměstské radnice. Soutěžní karty budou k dispozici v informačním stánku PIS – PCT na Staroměstském náměstí.

 

Od deseti do deseti

Festival Praha v pohybu potrvá  na Staroměstském náměstí od 10 do 22 hodin.

 

 

Zdroj: Prague City Tourism, Taiko

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.