Ekologický podpalovač SOLO: Rozdělá oheň i po dešti

Léto je časem výletů do přírody, ježdění na vodu, víkendů na chatách. Vyhledáváme pobyt venku a také venku rádi jíme. Takové večerní opékání buřtů s partou přátel či neplánovaný táborák při turistickém výšlapu mají své neopakovatelné kouzlo. Pokud ovšem fouká vítr, vše je vlhké od ranní rosy nebo po přehnané bouřce stává se z rozdělání ohně souboj s přírodou. Vzhledem k tomu, že nejsme pyromani nosící s sebou všude kanystr s benzínem potřebujeme jiného spolehlivého pomocníka.

Hřebenové zápalky SOLO EKOLOGICKÝ PODPALOVAČ zápalka 2 v 1 Foto: SOLO, oficiální zdroj

 Jednu z možností představuje speciálně pro tyto účely určený SOLO ekologický podpalovač zápalka 2v1, který je vyroben z obnovitelných materiálů bez jakékoliv zátěže na přírodu, konkrétně z dřevo-vláknité desky, a hoří zcela bez zápachu a sazí. S podpalovačem se pracuje jako s klasickou zápalkou: ulomíme jeden trojúhelníček, hlavičkou se zápalnou hmotou škrtneme o škrtátko na krabičce a hořící podpalovač vložíme pod připravená, třeba i vlhká dřívka. Díky napuštění parafínem hoří zápalka až 8 minut.

Využití podpalovače je široké, kromě již zmiňovaných ohnišť, zápalku využijeme také pro zahradní grily, domácí krby a kamna či kotle a sporáky.

Hřebenové zápalky SOLO EKOLOGICKÝ PODPALOVAČ zápalka 2 v 1 Foto: SOLO, oficiální zdroj

 

Více informací na www.solo.cz.

 

Další články s podobnou tématikou:

Zápalky SOLO nejen pro teplo rodinného krbu

Užijte si piknik s jednorázovým grilem či instantním uhlím SOLO

 

 

 

 

Zdroj: SOLO

1 komentář

  1. Odpovědět

    Jo, znám to a používám, ale když jde člověk do přírody a zapomene si to s sebou vzít, nebo se prostě jen chce chovat opravdu přírodně, dobře poslouží taky březová kůra. Ta vám chytne i když prší, ve většině případů :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.