Ekologický podpalovač: Povinná výbava každého správného táborníka

O přístupu k životnímu prostředí toho slýcháme a čteme mnoho, většinou jsou to jen prázdné fráze, za nimiž stojí některé lobby. Pokud máme přírodu opravdu rádi a chceme v ní trávit co nejvíce času aniž bychom ji svým pobytem příliš zatěžovali, měli bychom být důslední i ve výběru pomocníků pro naše tábornické radovánky. Jedním z nich je již osvědčený ekologický podpalovač značky SOLO.  S menší, trojúhelníkovou verzí této k přírodě šetrné náhražky nejrůznějších chemických podpalovačů jsme vás seznámili o loňských prázdninách. Letos pro vás máme tip na ZÁPALKU 2 v 1.

Táborničení i grilování v přírodě se neobejde bez ekologického podpalovače Foto: SOLO, oficiální zdroj

 

Tato vychytaná „sirka“ obsahuje pouze obnovitelné materiály nepředstavující pro přírodu zátěž a hoří zcela bez zápachu a sazí, což oceníme všichni. Díky hlavičce se zápalnou hmotou a škrtátku na krabičce stačí jen škrtnout a vložit hořící podpalovač pod připravenou hraničku dřeva a oheň za chvíli začne vesele poskakovat třeba i mezi zmoklými polínky.

 

SOLO EKOLOGICKÝ PODPALOVAČ ZÁPALKA 2 v 1

Vyroben je z dřevo-vláknité desky a špičky zápalek jsou opatřeny hlavičkou se zápalkovou hmotou. Uloženy jsou v krabičce se škrtátkem – liniovým škrtacím nátěrem na spodní straně, takže nepotřebujete klasické sirky k jejich zažehnutí. Díky napuštění parafínem hoří zápalka až 8 – 10 minut. Použití je velmi snadné, jednoduše si ulomíte jednu zápalku, škrtnete a vložíte k připravenému dřevu. Využití je pestré, kromě již zmiňovaných ohnišť zápalku využijeme také na zahradní grily, domácí krby, či kotle.

Ekologický podpalovač SOLO ZÁPALKA 2 v 1 Foto: SOLO, oficiální zdroj

 

K dostání v hypermarketech Albert a Tesco a v prodejnách Mountfield za cenu cca 50 Kč. Více na www.solo.cz.

 

Zdroj: SOLO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.