Zdravé spaní: Jak vybírat správné lůžko a matraci

Spánek patří mezi základní fyziologické potřeby každého jedince. Bez kvalitního a pravidelného spánku nemůže dojít nejen k potřebnému zotavení centrálního nervového systému, ale regeneraci celého organismu. To se projeví především zhoršenou schopností myslet, sníženou pozorností a pocitem únavy. Jenže díky každodennímu stresu, nepravidelnému dennímu režimu, pracovním starostem, častému cestování nebo neustálému napětí, které všude v poslední době vládne, se stává kvalitní a zdravý spánek spíše vzácností než běžnou součástí našich životů. Nekvalitní nebo špatně vybraná postel a matrace možnost hodnotného spánku ještě snižují. Tipy, kterými je dobré se při výběru řídit nám poskytl Vladimír Kubeš, výrobce českého nábytku Montero.

Postel Eliška, materiál dub Vizualizace: MONTERO, oficiální zdroj

Postel Eliška, materiál dub
Vizualizace: MONTERO, oficiální zdroj

 

 

Že je základem zdravého spánku čistá, dobře vyvětraná místnost, víme asi všichni, chtěl bych tedy upozornit spíš na věci, související přímo s tím, na čem spíme. Pojem zdravé spaní má každý z nás pevně spojený s kvalitní matrací a pevným lůžkem, nejlépe z tvrdého dřeva. Jak se ale vyznat a zorientovat v široké nabídce matrací a postelí?

 

 

Co zohlednit při výběru matrace

U matrací musíme mít především na mysli hygienické hledisko. Z tohoto důvodu je nutné vždy v rozmezí 5 – 10 let vyměnit starou matraci za novou i přes skutečnost, že k výrobě matrací se v současné době používají opravdu kvalitní materiály s dlouhou životností.

Při vlastním výběru matrace je potřeba vycházet zejména z naší tělesné hmotnosti a zažitých zvyklostí. Mám na mysli, zda jsme zvyklí spát na tvrdší nebo měkčí matraci, na zádech, na boku, na břiše nebo jestli se celou noc převalujeme z jedné strany na druhou.

Za absolutně nejlepší řešení považujeme matraci, jejíž ložnou plochu tvoří 9 cm silná vrstva paměťové VISCO pěny. Právě takto silná vrstva paměťové VISCO pěny dokáže plně vyrovnat tvarovou rozmanitost lidského těla. Díky tělesné teplotě a hmotnosti vaše těla vytvarujete v matraci svoji vlastní formu, ve které si vaše tělo během spánku dokonale odpočine. Takový typ matrace najdete v nabídce matrací MONTERO v kolekci LEVITACY, LEVITACY LUX a LEVITACY AIR. Udané druhy matrací se vyrábějí ve třech stupních tuhosti: SOFT, MEDIUM a HARD. To je rozdělení pro různé váhové skupiny.

Matrace LEVITACY LUX - SOFT Foto: MONTERO, oficiální zdroj

Matrace LEVITACY LUX – SOFT
Foto: MONTERO, oficiální zdroj

 

 

 

Jak na výběr postele

Při výběru postele každý člověk zvažuje hned několik aspektů najednou, a to design, pevnost, rozměry. Z hlediska designu se kloubí tvar a funkčnost. Každý z nás považuje jednoznačně kulaté tvary za bezpečné. Typickým představitelem takovéto elegantní postele je postel ELIŠKA z naší kolekce nábytku. Její oblé tvary jsou toho důkazem.

Oproti tomu hranatý design má každý z nás spojený s moderní architekturou a interiérem. Přesným příkladem postel JULIE s širokým obvodovým rámem, v němž jsou vsazeny čtyři masivní nohy. Povrchová úprava postele vytváří celkový design lůžka.

Pohodlné vstávání je dalším z důležitých prvků, na který musíme při výběru postele brát ohled. Je dobré, aby vlastní postel umožňovala výškové nastavení uložení roštu postele, neboť ne vždy si koupíme stejně vysokou matraci, ale pohodlně chceme vstávat vždy tak, jak jsme zvyklí. Asi proto nebude překvapením, že všechny celomasivní bukové a dubové postele MONTERO mají výškově stavitelné rošty, ale hlavně ke všem postelím je poskytován bezplatný servis v podobě 3D grafických návrhů, dopravy, vynošení a montáže. Jako výrobci nábytku poskytujeme kompletní servis.

Všechny postele z kolekce českého značkového nábytku MONTERO jsou vyráběny ve dvou různých povrchových úpravách; lakované a olejované. Lakovaná povrchová úprava představuje škálu 18 barevných odstínů, včetně přírodního provedení. Jedná se o kvalitní lak tvořící odolnou povrchovou úpravu postele. Povrchová úprava směsí oleje a vosku, kdy olej proniká 1 až 2 mm do dřeva a vosk zůstávající na povrchu vytváří hedvábný lesk. Jedná se o kvalitní ekologickou povrchovou úpravu speciálním osmoolejem.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na vlastní dřeviny, z nichž je postel vyrobena. Nejideálnější jsou buk a dub. Jedná se o tvrdé dřeviny, jejichž pevnost je na nejvyšší úrovni. Takovéto kvalitní materiály ve spojení s pevnými rohovými spoji: závrtná matice – šroub – matice, umožňující pohodlné dotažení, vytváří z postele jeden pevný celek. Na kolekci celomasivních bukových a dubových postelí značky MONTERO poskytujeme pětiletou záruku na konstrukční pevnost rámu postele.

.

Další informace o nabídce MONTERO najdete na webových stránkách výrobce

 

 

Zdroj: MONTERO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.