Den otevřených dveří Nostického paláce i pro rodiny s dětmi

Ve středu 28. září 2016 se pro veřejnost otevřou brány malostranského Nostického paláce, ve kterém sídlí Ministerstvo kultury ČR. Zájemci tak budou moci obdivovat nádherné reprezentační sály, které slouží k předávání různých cen významným osobnostem, k pořádání kulturních akcí, nebo k přijímání důležitých návštěv. V rámci akce návštěvníkům představí svou činnost také Národní muzeum, které si připravilo bohatý doprovodný program i pro ty nejmenší návštěvníky.

 NM - Den otevřených dveří Nostického paláce Foto: Národní muzeum, oficiální zdroj

 

Děti se naučí poznávat například heraldické státní symboly Československa, dále se mohou těšit na výrobu sošek, omalovánky lidových krojů nebo interaktivní tabuli s ukázkou tradiční lidové svatby a krojů. Rodiče se zase seznámí s nabídkou edukačních programů, pracovních listů, anebo si budou moci zakoupit zajímavou publikaci z vydavatelství Národního muzea. Budova bude přístupná od 10.00 do 17.00 hodin.

 

 

Program Národního muzea:

Prezentace nabídky edukačních programů pro školy v Národním památníku na Vítkově a Národopisném muzeu Národního muzea

Ukázka pracovních listů pro děti, rodiny s dětmi a školní skupiny z objektů Národního muzea

Aktivity pro děti:
„K čemu patří?“ – Interaktivní tabule s ukázkou tradiční lidové svatby a krojů.
„Interaktivní kostka se státními symboly“ – Malí návštěvníci se seznámí s heraldickými znaky zemí, které tvořily Československo při jeho vzniku dne 28. října 1918.
 
Výtvarné dílny:
Výroba sošek z rychleschnoucí hmoty
Omalovánky lidových krojů

 

 

 

Zdroj: Národní muzeum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.