Zápisy do letních příměstských táborů finišují: 7 rad, jak vybrat ten pravý

Ne, tohle není vtip. Sice ještě marně vyhlížíme sněhovou nadílku pro zimní radovánky, ale zápisy do příměstských sportovních kempů pro děti jsou v plném proudu. Nepromarněte příležitost vybrat z široké nabídky ten pravý.

Baby Club Juklík Foto: ©FAUST/Monkeyˈs Gym, oficiální zdroj

Baby Club Juklík
Foto: ©FAUST/Monkeyˈs Gym, oficiální zdroj

 

„Podle našich zkušeností využívají rodiče možnost přihlásit děti do příměstských sportovně zaměřených kempů rok od roku více, ale mnozí bohužel přicházejí až v době, kdy už je beznadějně plno. Proto určitě doporučuji s objednáváním letních kurzů neotálet a zajistit si je už nyní. Cílem kurzů je děti smysluplně zabavit v době, kdy se jim rodiče nemohou věnovat, dopřát jim rozmanité pohybové aktivity, a třeba je i naučit základy sportovních disciplín, které jinak nemají možnost si v běžném školním roce vyzkoušet. U nás je pravidelně největší zájem o letní kempy pro děti ve věkové kategorii 4 – 10 let, které jsou zaměřené na in-line bruslení, kromě toho letos opět chystáme úspěšný kemp míčových her a také populární atletický kemp,“ radí Kristýna Přibylová z tělocvičen Monkey’s Gym, která má s pořádáním sportovních kempů mnohaleté zkušenosti, a sama je také maminkou tří dětí.

Kristýna Přibylová Foto: Monkeyˈs Gym, oficiální zdroj

Kristýna Přibylová
Foto: Monkeyˈs Gym, oficiální zdroj

 

 

A jak tedy poznat, že je kemp skutečně kvalitní, dobře organizovaný a vedou ho profesionálové? Zaměřte se na těchto 7 znaků:

 

1. Dostatečná zkušenost

„Na prvním místě je ověřit si, jaké má organizátor sportovního kempu zkušenosti s pořádáním podobných aktivit. Pokud je nerealizuje pravidelně několikátou sezonu nebo se sportování s dětmi nevěnuje během roku, nejspíš nebude mít dostatek zkušeností,“ vysvěluje Kristýna Přibylová.

 

2. Odborné vedení

Než dítě svěříte neznámým lektorům, neváhejte si prověřit jejich odbornost. Zeptejte se jich na metodiku, abyste měli jistotu, že se vaše dítko bude nejen bavit, ale také se něčemu naučí. A vždy se ptejte na znalost první pomoci.

 

3. Zázemí pro případ nepříznivého počasí

Důležité je ověřit si, zda má organizátor kempu k dispozici potřebné zázemí. „Při nepříznivém počasí musí mít zřizovatel sportovního kempu k dispozici vhodné vnitřní prostory – nejlépe tělocvičnu. Nikdo z rodičů přece netouží po tom, aby jeho dítě při dešti nebo ve vedru trávilo vymezený čas někde v místní restauraci,“ připomíná Kristýna Přibylová.

 

4.  Kvalitní stravování

„Při sportování dětem vyhládne, proto je dobré předem si ověřit, jaké stravování pro ně organizátor kempu zajistil. Pokud by to měl být oběd v podobě párku v rohlíku, bude lepší poohlédnout se jinde. Ohlídejte si také, zda je pro děti zajištěn pravidelný pitný režim. Ten je v současných parných létech opravdu nezbytný!“ dodává Kristýna Přibylová.

 

5. Kvalitní vybavení v perfektním stavu

Pro dobrou výuku je nutné kvalitní sportovní vybavení v perfektním technickém stavu. Pokud organizátor nic takového nemá, je otázkou, jaká pak bude náplň a samotná úroveň kurzů.

 

6. Vstřícné storno podmínky

Solidní organizátory poznáte i podle toho, že mají storno podmínky pro případ, kdy dítě onemocní, nastavené tak, abyste měli možnost si za uhrazené peníze alespoň vybrat náhradní termín nebo aktivitu.

 

7. Možnost půldenního pobytu

Pro rodiče malých dětí jsou velkou výhodou kempy, které netrvají celý den, ale jsou jen půldenní, Takže si je mohou rodiče vyzvednout i dříve a strávit s nimi volný čas.

Monkeyˈs Gym Foto: Monkeyˈs Gym, oficiální zdroj

Monkeyˈs Gym
Foto: Monkeyˈs Gym, oficiální zdroj

 

Dva možné tipy

Plavecký kurz nebo kemp

Chystáte se letos s dětmi k moři, nebo zvažujete přihlásit potomka na tábor někde u vody? Pak je nejvyšší čas zjistit, zda je dítě na vodu adaptované, zná pravidla vodního prostředí a umí se u vody bezpečně chovat. Ideální řešení představuje plavecký kurz. Je však nutné přihlásit dítě včas, aby mělo dostatek času adaptovat se na vodu a naučit se aspoň základní plavecké dovednosti. „Ani sebelepší plavecká škole to nedokáže, při docházce jednou týdně, dřív jak za 10 lekcí. Proto kurz objednejte už nyní – čekat do června by byla chyba. A chcete-li využít volný týden o prázdninách, kdy nemáte pro dítě žádnou aktivitu, přihlaste jej na plavecký kemp. Při intenzivní každodenní výuce v bazénu se jeho plavecké schopnosti ještě prohloubí,“ doporučuje Štěpánka Štrougalová z plaveckého centra Baby Club Juklík, která se již 30 let věnuje metodice a výuce plavání nejmenších. Více na www.juklik.cz

 

Monkey´s Gym

Jedná se o tělocvičny šité na míru dětem, kde základem je kvalitní metodika cvičení, profesionální přístup a zábavná forma. Komfortní a moderní prostor je vybaven nářadím přímo pro děti (kladiny, bradla, trampolíny, zábavné měkké cvičební prvky, horolezecká stěna…). V hodinách nechybí dovednostní aktivity, trénuje se obratnost, rychlost, hrají se míčové i sportovní hry. Lektoři kladou důraz na správný psychomotorický vývoj dětí a jejich individuální dispozice. Prostředí je nesoutěživé, pozitivní, aby děti pohyb hlavně bavil.

Tělocvičny Monkeyˈs Gym najdete v Praze v OC Galerie Harfa, OC Šestka a v Baby Clubu Juklík ve Stodůlkách. Více na www.monkeysgym.cz.

Monkeyˈs Gym Foto: ©Petr Krejčí/Monkeyˈs Gym, oficiální zdroj

Monkeyˈs Gym
Foto: ©Petr Krejčí/Monkeyˈs Gym, oficiální zdroj

 

 

Zdroj a foto: Monkey´s Gym

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.