Jak vybrat bezpečnou dětskou autosedačku

Život je to nejcennější, co máme, dětský má cenu nejvyšší, jakkoli je nezměrná. Toto by měl mít na paměti každý rodič, a nejen při pořizování autosedačky, která hraje v bezpečnosti dítěte v silničním provozu nemalou roli. Při jejím výběru je proto užitečné řídit se alespoň základními radami odborníků.

 

autosedacky_perex_babypoint

 

Není to jen neznalost předepsaných norem, které musí bezpečná sedačka splňovat, ale mnohdy i skutečností, jež nás v danou chvíli nákupu nenapadnou. Na kvalitu zboží však mají podstatný vliv.

 

Hledejte normu

Všechny sedačky musí mít na viditelném místě štítek s uvedenou bezpečnostní zkušební normou, kterou musí splňovat. Starší typy budou ještě označovány předchozí normou ECE R44/03, nová přísnější norma nese označení ECE R44/04.

Od listopadu letošního roku začne v zemích EU platit nový zákon i-Size pro zvýšení stupně bezpečnosti dětí cestujících v autech v případě čelního či bočního nárazu a rovněž účinnější ochranu hlavy a krku. Zákon nařizuje používání autosedaček se systémem ISOFIX v poloze proti směru jízdy až do 15 měsíců věku dítěte. Systém ISOFIX má snižovat rizika vznikající chybnou instalaci autosedačky.

Norma ECE R44/04 bude dál platit pro všechny autosedačky připevňované pomocí bezpečnostních pásů.

norma

 

Do jakého auta

Ne všechny sedačky lze použít do všech typů aut. Například výše uvedený systém ISOFIX potřebuje k instalaci v autě speciální kotvicí body ISOFIX, k nimž se pomocí konektorů autosedačka připevní. Potvrzení o tom, že je systém v autě instalován najdete v návodu k vozidlu.

Naopak označení „univerzální“ znamená, že je autosedačka schválena pro použití ve všech vozidlech, která splňují normy ECE R14.

 

Na co si dát ještě pozor

Kromě koupě autosedačky někde na tržišti nebo i v supermarketu, pokud se jedná o neznámého výrobce, představuje velké riziko rovněž koupě použité autosedačky. Důvod je prostý, za prvé budete těžko určovat její stáří. A to je velmi důležitá informace – autosedačka vzhledem k možné únavě plastů nesmí být starší 5 let. Také se nedozvíte, jestli s vozem, v němž byla instalovaná, nehavarovala, což opět snižuje bezpečnost dalšího provozu, i když na ní nejsou viditelné stopy nárazu.

Toto platí i pro autosedačky, které již máte doma. Staré a z havarovaných aut nepoužívejte, pořiďte pro bezpečnou jízdu dětí nové.

 

Norma není všechno

I když autosedačky odpovídají normě, jsou mezi nimi poměrně velké rozdíly v kvalitě, a tím i v bezpečnosti. Před koupí si zkuste ještě o vybraném výrobku najít informace o nezávislém testování. Dělají ho i některé automobilky a samozřejmě spotřebitelské organizace v daných zemích.

Například loňský test autosedaček časopisu dTest, v němž z 29 dětských autosedaček neuspělo pět výrobků. Zcela propadla nafukovací autosedačka českého výrobce Gumotex Bedi určená pro děti od 15 do 36 kg. Při čelním nárazu se figuríně zastupující tříleté dítě zařízl bezpečnostní pás do krku, figuríně vzrůstem odpovídající desetiletému dítěti se pás zařízl do břicha. Při bočním nárazu je v ohrožení jak hlava, tak i ramena dítěte. U sedačky je téměř nemožné zajistit správné vedení bezpečnostních pásů. „Ačkoliv autosedačce Gumotex Bedi byla udělena homologace, mnozí odborníci jsou toho názoru, že nafukovací sedačku je podle požadavků platné legislativy nemožné homologovat,“ popisoval test Václav Beneš z časopisu dTest.

Varování dTestu směřuje především k autosedačkám, u nichž lze ve shodě s návodem oddělit zádovou opěrku a děti vozit jen na podsedáku; z testovaných například Graco Junior Maxi a Graco Logico L. Při takové přepravě existuje velmi vysoké riziko vážného zranění hlavy dítěte při nárazu na spodní hranu okénka dveří. Nebezpečí se nevyhýbá ani malým dětem do 18 kg hmotnosti, budou-li cestovat v sedačce Peg Pérego Viaggio convertible. Při čelním nárazu dochází k ohrožení hlavy a krku, neboť uvedený výrobek trpí konstrukční vadou.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.