Vchodové dveře Schüco se ovládají dotekem jako chytrý telefon

Modulární panel Schüco Door Control System, který slouží ke komunikaci, kontrole a zabezpečení vstupu, lze nyní ovládat zcela intuitivně.  Elegantní panel Schüco DCS z černého skla, několikrát oceněný v oblasti designu, se nejčastěji instaluje přímo do dveřního profilu a konfiguruje individuálně dle preferencí uživatelů objektu. Nově je možné tento panel vybavit modulem dotekového displeje s integrovanými funkcemi dveřní komunikace a elektronické vstupní kontroly.To mimo jiné umožňuje kontrolu dveří odkudkoliv na světě. Důležitým aspektem je i ochrana před prolomením vstupního kódu.

Schuco DCS Touch Display Foto: Schüco, oficiální zdroj 

 

Ovládání displeje je jednoduché a intuitivní, podobně jako u chytrých telefonů. Kombinuje v sobě několik funkcí, například zobrazení domovního čísla, zvonku, resp. rolovatelného jmenného seznamu se zvonky, numerické kódové klávesnice, systému k dorozumívání včetně video kamery a otvírače dveří.

 

Dveřní komunikace a elektronická vstupní kontrola v jednom

Modulární panel Door Control System se sestavuje individuálně, stejně tak naprogramování funkcí modulu dotykového displeje se přizpůsobuje charakteru objektu a preferencím jednotlivých uživatelů. Video kamera s detekcí pohybu aktivuje systém v okamžiku přiblížení do vstupního prostoru. Zobrazení na displeji se odvíjí od typu objektu.

Úvodní aplikací je podsvícené domovní číslo, následně se nejčastěji zobrazuje symbol zvonku se jménem majitele, případně dotykem rolovatelný jmenný seznam se zvonky. Nechybí ani portrétní silueta, kterou lze nahradit reálnou fotografií obyvatele objektu. Stisknutím symbolu zvonku se spouští vyzvánění, doprovázené potvrzujícím signálem. Videokamera současně přenáší obraz hosta do interkomu (může se jednat o interní video stanici Schüco, IP video telefon, chytrý telefon, softphone nebo tablet), čímž rezident objektu i na dálku okamžitě vidí, kdo přichází.

Schuco DCS Touch Display Foto: Schüco, oficiální zdroj

Širokoúhlý objektiv kamery velkoryse snímá celý vstupní prostor. Rezident může s hostem prostřednictvím interkomu vzájemně komunikovat, v takovém případě se na displeji zobrazí symbol úst. Případnému hlučnému okolí se zařízení automaticky přizpůsobí a zajistí srozumitelnou komunikaci, stejně tak intenzita osvětlení displeje se mění v závislosti na okolním světle.

Rozhodne-li se rezident dveře otevřít, na displeji se zobrazí symbol dveří a host může vstoupit.

Schuco DCS Touch Display Foto: Schüco, oficiální zdroj

 

Oprávnění vstupu přes Schüco DCS Touch Display

Osoby s oprávněným vstupem si na displeji rovnou nalistují kódovou klávesnici a po zadání numerického kódu se jim dveře automaticky otevřou. Displej je možné naprogramovat a řídit také časově – vymezením konkrétních hodin či pracovních dnů, což usnadňuje kontrolu vstupu zejména u poskytovatelů služeb, kde lze objekt zpřístupnit pouze v přesně specifikovanou dobu.

 

Numerická klávesnice s rotujícím pořadím číslic jako ochrana

Také v oblasti zabezpečení přináší modul dotykového displeje nový rozměr. Před každým novým vstupem mění číslice na kódové klávesnici své pořadí, aby nebylo možné rozklíčovat vstupní kód dle případných otisků. Nechybí integrované mechanické a akustické zabezpečení proti krádeži dotykového displeje. Kromě toho je DCS dotykový displej šifrován vnitřní řídicí jednotkou; zámek je zevnitř spolehlivě zajištěn přes IP bezpečnostní konektor. Dojde-li ke krádeži dotykového displeje, IP bezpečnostní konektor automaticky přeruší spojení se sítí, čímž znemožní manipulaci se zámkem i jakýkoli zásah do interní sítě.

Schuco DCS Touch Display Foto: Schüco, oficiální zdroj

Schüco k panelu DCS s dotykovým displejem samozřejmě nabízí i nouzový napájecí zdroj, čímž je systém chráněn před případným výpadkem elektrického proudu, který má za následek dočasné znefunkčnění nebo případnou destabilizaci systému.

 

Dveře pod kontrolou odkudkoli na světě

S plným napojením na IP síť a využíváním internetových technologií otevírá Schüco DCS Touch Display zcela nové možnosti a aplikace. Instalace je možná prakticky ve všech objektech se síťovými rozvody. Přenos audio a video hovorů probíhá skrze otevřený protokol SIP a lze je okamžitě přijímat na IP video telefonech, smartphonech, tabletech a softphonech, a to jak v rámci lokální sítě, tak na dálku přes internet. Díky tomu můžete kdekoli na světě vědět, kdo stojí před vašimi dveřmi.

 

Do dveří i na zeď

Instalace dotykového displeje Schüco DCS obvykle probíhá zapuštěním do vnějšího rámu nebo křídla dveří. Na vyžádání se nevylučuje ani montáž na omítku či instalace do panelu na zdi.

 

Další informace naleznete zde

 

Zdroj: Schüco 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.