Speciál stavba: Nadkrokevní izolace zajistí vysoký komfort bydlení i v tropickém horku

Návrat letního počasí nám připomněl jak moc nás leos potrápily tropické dny. Nejvíce o tom vědí ti, kteří je zazili neizolovaném podkroví, kde často panuje oproti venkovnímu prostředí teplota vyšší řádově až o desítky stupňů. Ochranu proti přehřátí lze účinně řešit například nadkrokevní izolací. Ta samozřejmě prostor chrání i v zimním období, kdy nedovolí proniknout mrazu a naopak ven utéct teplu, což společně přispívá k efektivnímu využití energie na vytápění či přímo její minimalizaci.

Systém HPI-CZ:izolační desky Permo Oficiální zdroj: HPI-CZ

 

Problematika přehřívání podkrovních interiérů však byla v minulosti spíše podceňována. Důvodem rostoucího zájmu o ni je stále častější využívání podkrovních prostorů k bydlení a rostoucí letní teploty i v našich zeměpisných šířkách.

 

Izolace ze systému THERMO-LINE

Mimořádné izolační schopnosti (λ= 0,021 W/mK) při minimální tloušťce izolantu nabízejí izolační desky Permo® therm z fenolické pěny, součást nadkrokevního systému THERMO-LINE společnosti HPI-CZ. Novinkou je solární úprava vrchní difúzní vrstvy izolačních desek tloušťky 60 mm a 80 mm, která odráží infračervené záření a omezuje tak přehřívání střešní konstrukce. Integrovaná paropropustná vrstva je provedena v reflexním matně stříbrném odstínu, čímž odráží infračervené záření, které má zejména v letním období vliv na zahřívání střešní konstrukce. Solární úprava tak pomáhá redukovat prostup tepla do obytného prostoru v horkých letních dnech i vnitřní teplotu na úrovni výšky stropu, takže snižuje náklady na chlazení prostoru pomocí klimatizace.

Nová solární úprava pozitivně doplňuje základní vlastnosti systému THERMO-LINE, především vynikající tepelně technické parametry izolačních desek z fenolické pěny (λd = 0,021 W/mK) již při malých tloušťkách desek. Právě malá tloušťka izolačních desek umožňuje doteplování střech dvojdomků a řadových domů, kde by opticky velké zvýšení střechy použití běžné nadkrokevní izolace vylučovalo. V případě rekonstrukcí patří kombinace stávajícího zateplení z minerální vaty s dodatečnou izolací nadkrokevním systémem THERMO-LINE k nejúčinnějším řešením zateplení střechy.

Systém HPI-CZ:izolační desky Permo - schema Oficiální zdroj: HPI-CZ

Systém HPI-CZ:izolační desky Permo – schema
Oficiální zdroj: HPI-CZ

 

 

Brání výskytu plísní

Výhodou systému je také difúzně otevřená, „dýchající“ struktura. Desky totiž vykazují paropropustnost µ = 35. Díky tomu je systém velmi vhodný i pro zateplování střech starších a historických objektů. Zatímco většina nadkrokevních systémů disponuje parozábranou, která vlhkost v konstrukci uzavře, součástí systému THERMO-LINE je parobrzdná fólie plnící v rámci celého systému regulační funkci. Umožňuje totiž postupné uvolňování vzdušné vlhkosti do difúzně otevřené izolace a následně ven z konstrukce. Díky tomu také pod střechou vytváří zdravé klima – vodní páry mohou ze střešní konstrukce volně odcházet, čímž se eliminuje riziko vzniku plísní.

 

Systém THERMO-LINE

Izolace z fenolické pěny tvořící základ systému THERMO-LINE je zcela ekologická, disponuje výbornými protipožárními vlastnostmi a rovněž výborně chrání před hlukem. Systém THERMO-LINE zahrnuje kromě izolačních desek Permo® therm celou řadu dalších výrobků, například již zmíněnou parobrzdnou fólii s regulační funkcí, komprimační pásky, systémové šrouby nebo prostupy nadkrokevní izolací pro napojení větracích rozvodů. Systém je vhodný pro rekonstrukce i pro nové půdní vestavby.

Vypracování kladečského a kotevního plánu na základě projektové dokumentace provádí společnost HPI-CZ zdarma v rámci nabízeného servisu. Součástí je také možnost konzultace s technikem přímo na stavbě, výpočet bilance vlhkosti a návrh vhodné skladby. Desky Permo® therm jsou zařazeny do programu Nová zelená úsporám (lze najít pod kódem SVT2832).

Více si o systému můžete přečíst v našem předchozím článku Speciál stavba: „Dýchající“ střecha zajistí celoročně příjemné a zdravé klima

Na webových stránkách www.testthebest.cz HPI-CZ nabízí stavební materiály za zvýhodněné akční ceny a konkrétní výrobky zde pravidelně obměňuje. Zboží lze objednávat také z e-katalogu umístěného na www.hpi.cz.

 

 

 

Zdroj: THERMO-LINE

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.