RAKO GF BIO: Spárovací hmota pro bydlení bez plísní

Spáry mezi obklady jsou spolu okolím dřezů a umyvadel nejčastějším místem výskytu bakterií a plísní v běžné domácnosti. Mělká prohlubeň, hrubší a porézní povrch, navíc velmi špatně čistitelný, to je pro plísně doslova živná půda. Novinka od firmy RAKO jim už nedá šanci. 

RAKO SYSTEM – TICHÁ DLAŽBA Foto: RAKO, oficiální zdroj

RAKO SYSTEM – TICHÁ DLAŽBA
Foto: RAKO, oficiální zdroj

 

Koupelna, to je místnost spojená s čistotou a krásou. Ale také s vlhkostí, která nahrává tvorbě plísní.  Zatímco obklady a dlažbu díky hladkému povrchu celkem snadno udržíme v čistotě a suchu, protože voda po jejich glazuře sklouzne, právě spáry se stávají místem, kde se vlhkost, ale také nečistoty, zejména prach drží. Stejně tomu je i na WC a kuchyni, pokud je prostor za kuchyňskou linkou opatřen obkladem, zde je usazených nečistot ještě více a ve spojení s mastnotou se ze spár jen těžko dostávají, aniž by došlo k narušení jejich povrchu.

 

Jak postupovat, pokud se plíseň do spár vrací opakovaně?

Ing. Tomáš Lindauer, zástupce značky RAKO radí:

Fakt, že se plíseň znovu a znovu vrací, znamená, že prorostla spárou do hloubky a použití běžného protiplísňového přípravku, např. typu SAVO, ji odstraní pouze z povrchu. V tomto případě je třeba výplň spár mezi obkladovým materiálem odstranit zcela a poté nanést novou spárovací hmotu, ideálně takovou, která je určená pro vlhké prostředí se sklonem ke vzniku plísní, například RAKO GF BIO. I při použití těchto spárovacích hmot ale platí, že by spára neměla být trvale vystavena vlhkosti. Důležité je větrání – například po vysprchování v koupelně otevřu dveře sprchového koutu a vyvětrám. Osvědčilo se také použití keramických obkladů v kombinaci s podlahovým topením ve sprchovém koutě namísto sprchové vaničky.“

RAKO SYSTEM – KOUPELNY Foto: RAKO, oficiální zdroj

RAKO SYSTEM – KOUPELNY
Foto: RAKO, oficiální zdroj

 

Spárovací hmota RAKO GF BIO, která vykazuje vysokou odolnost proti plísním, ale také bakteriím a řasám. Jde o lehce zpracovatelnou hmotu s hladkým, nenasákavým, vysoce vodoodpudivým povrchem. Tvrdne tak rychle, že stačí zajít na odpolední návštěvu nebo procházku a po návratu už po nově vyspárovaném povrchu můžete klidně chodit.

RAKO GF BIO je součástí systémového řešení RAKO SYSTEM – KOUPELNY a RAKO SYSTEM – TICHÁ DLAŽBA. Řada RAKO SYSTEM reprezentuje výrobky z oblasti stavební chemie, kromě spárovacích hmot například materiály pro přípravu podkladu (vyrovnávací hmoty, penetrační nátěry, kontaktní můstky, samonivelační hmoty), hydroizolační stěrky, lepicí hmoty i sortiment přípravků na čištění a údržbu obkladů.

 

Kde spárovat?

Hmota RAKO GF BIO je vhodná pro spárování obkladů i dlažeb, včetně přírodního kamene. Uplatní se v nejširším spektru aplikací, včetně kuchyní a hygienicky náročných prostor. Hodí se i na plochy, kde dochází k rozměrovým změnám v důsledku velkého tepelného pnutí, například u vytápěných podlah, na balkonech a terasách. Není vhodná na dilatační spáry v místech a tam, kde je požadována zvýšená chemická odolnost.

 

Bílá, červená nebo světle šedá?

Spáry můžete zvolit v mnoha odstínech. Paleta 12 barevných variant spárovací hmoty RAKO GF BIO vychází z 24hodinového barevného systému RAKO OBJECT. Ten byl vyvinut ve spolupráci s mnoha osobnostmi a ateliéry z designérského a architektonického prostředí. Nabídka zahrnuje jak odstíny z denní palety (oranžovou, červenou nebo karamel), tak i z noční (šedá, manhattan, světle šedá). Tradičně největší zájem je o odstíny 120 (světle šedá), 121 (manhattan) a 122 (šedá), především s ohledem na snadnou údržbu. Zářivé odstíny se totiž používáním čisticích prostředků časem vymývají, zatímco velmi světlé naopak při nepravidelné údržbě zajdou a mohou vypadat trošku „ušmudlaně“.

RAKO hodiny - 24hodinový barevný systém RAKO OBJECT Foto: RAKO, oficiální zdroj

RAKO hodiny – 24hodinový barevný systém RAKO OBJECT
Foto: RAKO, oficiální zdroj

 

Kolik stojí?

Spárovací hmota RAKO GF BIO je v prodeji v autorizovaných prodejnách RAKO. Zakoupíte ji v plastovém obalu, kyblíku, který obsahuje papírový sáček s hmotou. Doporučená cena balení je 5 kg/399 Kč. Více informací najdete na www.rakosystem.cz

Spárovací hmota RAKO GF BIO Foto: RAKO, oficiální zdroj

Spárovací hmota RAKO GF BIO
Foto: RAKO, oficiální zdroj

 

 

Zdroj: RAKO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.