Mezinárodní den flamenca: Oslava rytmu a vášně

Ohnivý temperament a virtuozita se snoubí v gejzírech prudkých emocí, atmosféra by se dala krájet a všechny polohy vášně, láska i nenávist, život i smrt se stávají takřka hmatatelnými. Tak se dají popsat chvíle strávené ve strhující společnosti flamencové kytary a rytmus vydupávajících tanečníků, a už příliš nezáleží na tom, zda se tak děje ve vaší bezprostřední blízkosti kdesi v zapadlé sevillské hospodě nebo na pódiu vzdáleném vašim očím třeba i pár desítek metrů. Flamenco si vás přitáhne. Právem je tak přidala organizace UNESCO na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví a 16. listopad byl prohlášen za Mezinárodní den flamenca. Letos poprvé se k jeho oslavě připojí i Česká republika.

Mezinárodní den flamenca Foto: Foto Harmonie/FIESTA FLAMENCA, oficiální zdroj

 

V neděli 15. listopadu, v předvečer velkého „dne rytmu a vášně“ se v Retro Music Hall divákům představí exhibiční choreografie jednotlivých flamencových souborů a tanečních akademií. Českou premiéru bude mít mezinárodní flamenco-jazzový projekt Flamenco Experience Sextet slovenského flamencového kytaristy Morenito de Trinana (Stano Kohútka) a jazzového kontrabasisty Tomáš Lišky. Večer zakončí flamenco-latino diskotéka DJ Ekirne, která vyvrcholí o půlnoci a první minuty faktického Dne flamenca oslaví flamenkovým silvestrem. Chybět nebudou typická španělská vína a tapas.

 

Jak se tančí flamenco

Již odpoledne předtím se otevřou veřejnosti tři pražské flamencové akademie a nabídnou tak všem zájemcům možnost seznámit se blíže s flamencem. Každý si bude moci vyzkoušet základní flamencové kroky, rytmiku, nejpopulárnější taneční rekvizity, jako jsou kastaněty, vějíř nebo velký šátek zvaný manton a dozvědět se něco z teorie, historie i současnosti flamenka. „Den flamenca je otevřen pro všechny, kdo chtějí poznat sílu hudby a tance plné temperamentu a energie” říká pořadatelka z agentury FIESTA FLAMENCA Karol Martincová a zve: „Staňte se součástí světové flamencové komunity!”.

Více na www.fiestaflamenca.cz/

 

Den otevřených dveří flamenkových akademií

12:00 akademie Flamenkeria, Veletržní 61, Praha 7

14:00 studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2

16:00 studio Element, Opletalova 27, Praha 1

VSTUP ZDARMA

 

Program flamencových oslav

RETRO MUSIC HALL, Francouzská 4, Praha 2

19:00 flamencový tanec (akademie a soubory ČR, SK)

20:45 FLAMENCO EXPERIENCE SEXTET (koncert SK, ESP, SRB)

22:30 flamenco diskotéka (DJ EKIRNE, ESP)

24:00 flamencový silvestr

 

Vstupenky: cena v předprodeji 390 Kč, v den akce 430 Kč. Předprodej probíhá v síti Ticketstream.

Mezinárodní den flamenca Foto: FIESTA FLAMENCA, oficiální zdroj

 

FIESTA FLAMENCA

Umělecká agentura Karol Martincové se věnuje se flamencu a jeho možným fúzím a odbočkám. Nabízíme ty nejlepší profesionály napříč pestrým flamencovým žánrem – taneční i hudební vystoupení, komponované programy i akce na klíč. Vhodnou skladbou programu dokáže zaujmout tradiční publikum i svéráznějšího diváka.

 

Zdroj: FIESTA FLAMENCA

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.