Nikon kalendář 2016: Kdo vyhrál svůj měsíc slávy?

Dne 11. 11. 2015 proběhlo v hotelu Holiday Inn v Praze slavnostní vyhlášení výsledků 7. ročníku fotografické soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Soutěž na téma Představivost vládne světu probíhala od začátku července do 6. října 2015, zájemci se do ní mohli přihlásit prostřednictvím webových stránek.

NIKON KALENDÁŘ 2016: vítězná fotografie „fakt je kulatá“, jejímž autorem je Milan Fiala Oficiální zdroj: Nikon

NIKON KALENDÁŘ 2016:
vítězná fotografie „fakt je kulatá“, jejímž autorem je Milan Fiala
Oficiální zdroj: Nikon

 

Odborná porota v čele s předsedou panem Stanislavem Pokorným, fotografem a předsedou Asociace profesionálních fotografů České republiky, vybrala z celkového počtu 1 153 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobí vydání prestižního NIKON KALENDÁŘe pro rok 2016 a které byly jako každoročně až do slavnostního večera utajené. Kalendář pokřtil pan inženýr Jiří Procházka, ředitel Domova pro zrakově postižené Palata, kam poputuje výtěžek z dražby fotografií.

 

Dvanáct měsíčků

Autory 12 vítězných fotografií v kalendáři pro rok 2016 jsou: Tomáš Tichý (Ráno na konci světa), Jaroslav Kuneš Behenský (Origami Tale), Pavla Hralová (Čas), Tomáš Holub (Podzimní Vysočina), Roman Kantor (Betelné zvonek:Ščí jak sviňa), Pavel Svoboda (V ráji), Renata Kratochvílová (Alea iacta est …), Milan Fiala (fakt je kulatá), Petr Luňák (Pohádka), Martina Petrová (Petvážky), Jiří Částka (Balónový ráj), Richard Horák (Praha tajemná…).

Absolutním vítězem soutěže se stal Milan Fiala s fotografií „fakt je kulatá“. Od společnosti Nikon získal šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč.

 

Pomoc objektivem

Následná dražba 12 vítězných fotografií z kalendáře pro rok 2016, s nimiž byly díky velkému zájmu přítomných hostů slavnostního večera v hotelu Holiday Inn vydraženy i některé semifinálové fotografie, přinesla výtěžek 309 000 Kč, který Palata použije na úhradu nákladů spojených s obnovou orientačního systému pro slabozraké a nevidomé v prostorách zařízení. Společnost Nikon navíc přispěla Domovu částkou 10 000 Kč.

 

Na vlastní oči i uši

Slavnostní večer, kterým provázel moderátor Petr Horký, zpestřila brazilská hudební show Tam Tam Batucada, k poslechu hrál pianista Jaroslav Bárta. V průběhu večera byla rovněž představena módní kolekce inspirovaná módou 70. let, kterou navrhli studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze.  

 

Výstava fotografií

Všechny semifinálové fotografie si budete moci prohlédnout v lednu a únoru 2016 na výstavě v NIKON PHOTO GALLERY, Újezd 19, Praha 1-Malá Strana, každý týden od úterý do neděle mezi 12. a 19. hod.

 

Nyní jsou již k vidění na webových stránkách soutěže.

 

 

Zdroj: Nikon

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.