Metronome festival zahájí intergalaktická show

Dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v Praze, bude mít zahájení ve velkém stylu. Postará se o ně Pražský filmový orchestr se svým unikátním koncertem skladeb z kultovních sci-fi filmů. Během koncertu s názvem Bang Zoom! Up to the Moon! zazní skladby jako 2001: A Space Odyssey či motivy ze ság Star Wars, Star Trek, Stargate nebo Battlestar Galactica. Na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště se v průběhu festivalu představí více než 30 tuzemských i zahraničních interpretů v jejichž čele stojí headlineři Iggy Pop, Foals a The Kooks.

Pražský filmový orchestr Foto: METRONOME, oficiální zdroj

Spojení Pražského filmového orchestru a melodií ze slavných filmů je nasnadě. Orchestr se specializuje na interpretaci filmové a muzikálové hudby. Pro festival METRONOME vytvořil unikátní vystoupení inspirované sloganem festivalu Bang Zoom! Up to the Moon!

Šéfdirigent tělesa Jiří Korynta sestavil pásmo skladeb koncertu tak, aby se co nejvíce vztahovalo k žánru sci-fi a zároveň představilo klasické i modernější přístupy, zastoupené díly skladatelů Johna Williamse nebo Stevea Jablonského. „Na rozdíl od koncertů v sálech, kde uvádíme i zcela nové premiéry, včetně českých skladeb, jsme s ohledem na rozmanitost publika a zaměření festivalu vybrali celosvětově známé skladby,“ vysvětluje Jiří Korynta.  

 

Program otevře skladba 2001: Space Odyssey. Následovat budou motivy ze ságy Star Wars, ze Star Treku,  Stargate nebo Battlestar Galactica.  Na programu budou i melodie z filmů  E. T. Mimozemšťan  a Back to the Future III. nebo tzv. efektní hudba zastoupená skladbami Flynn Lives! z filmu  Tron: Legacy  nebo Arrival to the Earth z Transformers. Šedesátičlenný orchestr, tvořený studenty i profesionálními hráči z filharmonií nebo divadelních orchestrů vystoupí na festivalu v sobotu 25. června v 16 hodin.

 

 

Iggy Pop a ti druzí

Vedle Pražského filmového orchestru zahrají na METRONOME festivalu další hvězdy zahraniční i tuzemské hudební scény. V sobotu vystoupí na hlavním pódiu headliner festivalu legendární Iggy Pop, kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre.

Iggy Pop Foto: Sukita/METRONOME, oficiální zdroj

Iggy Pop
Foto: Sukita/METRONOME, oficiální zdroj

 

 

Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí velkolepou show s gospelovým sborem. Mezi dalšími vystupujícími jsou například Walk Off The Earth, Ninet, Shelter Point, Ghostpoet, Ian Siegal, Prostitutes či Please the Trees. Prahu tak čeká největší hudební víkend v roce.

Ella Eyre Foto: EMI/METRONOME, oficiální zdroj

Ella Eyre
Foto: EMI/METRONOME, oficiální zdroj

 

 

Kompletní program prvního ročníku festivalu METRONOME najdete na www.metronomefestival.cz.  Aktuality pak na FB Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti TicketPro a GoOut.

 

Zdroj: METRONOME

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.