Festival Trnkobraní padesátiletý: Narozeniny oslaví společně s kapelou Elán

Letošní jubilejní 50. ročník festivalu Vizovické Trnkobraní proběhne v pátek a sobotu 18. a 19. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Své jubileum festival oslaví spolu s hlavním interpretem, kapelou Elán, pro niž letošní rok představuje rovněž jubilejních 50 let na scéně. Dále vystoupí například Tomáš Klus, Katarín Knechtová, Lenny, No Name, Mandrage, Tři sestry, Mňága a Žďorp a další skupiny a interpreti. 

Kapela Elán Foto: Trnkobraní, oficiální zdroj

Kapela Elán
Foto: Trnkobraní, oficiální zdroj

 

Legendární Elán si Trnkobraní vybral jako zcela exkluzivní festivalovou zastávku v rámci svých letních vystoupení.  Fanoušky kapely čeká dvouhodinové sobotní vystoupení s velkou LED projekcí a světelnou show coby kulisou k sérii megahitů Elánu.

Proč se organizátoři Trnkobraní rozhodli oslovit pro letošní ročník zrovna legendární slovenské rockery? „Kapela Elán má za sebou podobnou historii a muzikantský příběh jako festival Vizovické Trnkobraní, který probíhá již padesát let na hranicích Moravy a Slovenska, zažil v minulosti řadu vrcholů i pádů a podařilo se mu překonat mnohé peripetie,“ vysvětluje organizátor Michal Šesták a dodává: „Eláni za svou historii zase naplnily stovky hal a stadiónů bývalého Československa, současně jim v jednu chvíli hrozil i nečekaný konec kariéry a v čase letošního Trnkobraní zahájí svoji padesátou hudební sezónu. K oslavám padesátin Trnkobraní se tak více než symbolicky hodí.“

Na vystoupení na Trnkobraní se těší i samotní „Eláni“. „Koncert na Trnkobraní pro nás bude vlastně setkáním se spoustou kamarádů – našich posluchačů,“ shodují se členové kapely. A jaký vztah má kapela k vizovickým pálenkám, ochutnala už z místní produkce nějaké? „Dal jsem si hruškovici, tu mám nejradši. Byla dobrá!“ směje se Jožo Ráž.

 

Kompletní seznam interprerů: Jelen, No Name, Tomáš Klus, Mandrage, Thom Artway, Hodiny, Citron, Mňága a Žďorp, Gazdina Roba, Slza, Rybičky 48, Visací zámek, Michal Hrůza, Tři sestry, Elán, Poetika, Zoči Voči, O5 a Radeček, Katarína Knechtová, Lenny, Fleret, Kosovci.

 

 

Kompletní program letošního Trnkobraní:

Pátek 18. srpna

Stage A

17:00 Jelen

19:00 No Name 

21:00 Tomáš Klus

23:00 Mandrage

01:00 DJ

 

Stage B

16:00 Thom Artway

18:00 Hodiny

20:00 Citron

22:00 Mňága a Žďorp

24:00 Gazdina Roba

 

Sobota 19. srpna

Stage A

12:00 Slza

13:15 Velká cena Vizovic v pojídání švestkových knedlíků

14:15 vyhlášení vítězů soutěže a Jelínkova koštu

15:00 Rybičky 48

17:00 Visací zámek

19:00 Michal Hrůza

21:00 Tři sestry

23:00 Elán

 

Stage B

11:00 výherce soutěže Zahraj si s kapelou na Trnkobraní

13:00 Poetika

14:30 Zoči Voči

16:00 O5 a Radeček

18:00 Katarína Knechtová

20:00 Lenny

22:00 Fleret

01:00 Kosovci

 

 

Klání pro začínající kapely

Organizátoři i letos dali příležitost mladým začínajícím kapelám. V rámci soutěže Zahraj si s kapelou na Trnkobraní, která probíhá na facebooku Trnkobraní a v těchto dnech vrcholí, může jedna z přihlášených skupin vyhrát možnost objevit se v hudební části hlavního programu Trnkobraní.

 

 

Knedlíky pro velké jedlíky

Na Trnkobraní letos samozřejmě nebude chybět ani oblíbená soutěž v pojídání švestkových knedlíků otevřená široké veřejnosti. Proběhne v sobotu od 13.15 hodin, stejně jako vyhlášení vítězů tradičního Jelínkova koštu.

 

 

A hodně navíc

Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program zahrnující filmové projekce, divadelní představení, taneční vystoupení folklorních souborů a aktivity pro děti. Ve festivalovém areálu bude opět možné ochutnat ovocné knedlíky vyráběné téměř ze všech druhů ovoce, ze kterých likérka Rudolf Jelínek pálí své destiláty, nebo navštívit muzeum slivovice.

Jako festivalový dárek pro návštěvníky festivalu si organizátoři připravili kromě klasického stanového městečka se stanováním zdarma také festivalový VIP kemp, který ocení především ti, kdo za rozumný poplatek požadují nadstandardní festivalové ubytovací služby. VIP kemp bude bezpečný, oplocený, hlídaný a osvětlený prostor s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití telefonů, občerstvením, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením s pravidelným úklidovým servisem.

 

Vstupenky na Trnkobraní lze ještě do 31. května zakoupit za sníženou cenu na oba dny za 730 korun, s VIP kempem za 950 korun, 350 korun na pátek a 480 korun na sobotu, VIP kemp na dva dny pak za 250 korun, do dne před akcí na oba dny za 820 korun, 1090 s VIP kempem, 400 na pátek, 520 na sobotu a VIP kemp na dva dny za 300 korun. Na místě pak bude permanentka stát 890 korun, s VIP kempem 1200 korun, páteční vstup 450 korun, sobotní 590 korun a VIP kemp na dva dny 350 korun. Připraveny jsou slevy pro děti různých věkových kategorií, seniory a ZTP/P.

Více na http://www.trnkobrani.cz/íce informcí najdete na  Více na www.trnkobrani.cz.

 

 

Zdroj: Trnkobraní, Nedomysleno, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.