Vizovické Trnkobraní: Kompletní program hudebně-švestkového festivalu

48. ročník hudebního festivalu Vizovické Trnkobraní, který se bude konat v pátek a sobotu 21. a 22. srpna ve Vizovicích nedaleko Zlína, oznamuje kompletní program. Roztančí jej hudební hvězdy Chinaski, Tomáš Klus, Mandrage, Divokej Bill, Michal Hrůza, Ewa Farna, Desmod nebo Vypsaná fiXa a další kapely a interpreti. Chybět nebude pro Trnkobraní typická soutěž v pojídání švestkových knedlíků, letos moderovaná stejně oblíbenou jako nenáviděnou dvojicí Michal Suchánek a Richard Genzer. Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program na divadelní scéně včetně představení pro děti, projekce filmů, dětský koutek a samozřejmě také folklorní program v ulicích města Vizovice, který se tentokrát bude konat již v sobotu.

Vizovické Trnkobraní: Vypsaná fiXa Foto: Nedomysleno, oficiální zdroj

Vizovické Trnkobraní: Vypsaná fiXa
Foto: Nedomysleno, oficiální zdroj

 

Tradiční švestkový festival Trnkobraní dále publiku nabídne vystoupení Jiřího Schmitzera, Anny K, Vladimíra Mišíka, Visacího zámku, Horkýže Slíže nebo Xindla X. Součástí programu bude nově i vystoupení kapely Donor, vítěze soutěžní klání začínajících regionálních kapel. V průběhu dvou dnů na Trnkobraní vystoupí také UDG, Lake Malawi či Nebe a sestavu doplní tradiční „domácí“ skupiny Fleret a Kosovci.

 

Na Trnkobraní se interpreti tradičně těší.

Těšíme se moc, na Trnkobraní je vždy super publikum. Letos hrajeme pouze na devíti festivalech, Trnkobraní je jedním z nich a bude to jediný koncert v tomto regionu,“ shodují se členové kapely Divokej Bill. A Tomáš Klus dodává: „Na Trnkobraní se těším doslova jak trnka na sklizeň. A ovoce je navíc lidskému organismu velmi prospěšné v jakékoli podobě!“ Mandrage zase na Trnkobraní představí speciální koncertní vizuál: „Bude k vidění pouze letos v létě, pak už nikdy, takže stran tohoto se návštěvníci jistě mají na co těšit. Myslíme, že se nám to docela povedlo. Playlist koncertu bude tvořen průřezem toho nejlepšího, co jsme kdy nahráli, včetně nového singlu.“

Vizovické Trnkobraní: Divokej Bill Foto: Nedomysleno, oficiální zdroj

Vizovické Trnkobraní: Divokej Bill
Foto: Nedomysleno, oficiální zdroj

 

Koncerty a ještě něco navíc

Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program na divadelní scéně. Zde bude možné zhlédnout kromě vystoupení Komiků s.r.o. také představení Lenky Sasínové a Romana Švehlíka nazvané „!..Mé poslední slovo“, dětem budou věnovány hudební pohádky Prázdninový les a Co se v lese může stát. Součástí programu bude také dětský koutek pod vedením DDM Zvonek Vizovice zaměřený na pohybové a kreativní aktivity včetně soutěží o ceny.

Jelínkův biograf v areálu festivalu návštěvníkům nabídne odpočinek od festivalového ruchu. Bude zde možné zhlédnout projekce filmů Krásno v režii Ondřeje Sokola, debutu Tomáše Svobody Hodinový manžel s Bolkem Polívkou v hlavní roli, snímku Probudím se včera, v němž hraje Jiří Mádl či Viktor Preiss a dalších filmů.

Zcela nově proběhne letos v sobotu také program v režii města Vizovice zaměřený na folklorní hudební žánry a lokální tradice. Zahraje zde například soubor valašských písní a tanců Vizovjánek, cimbálovka Ocún a s tanečními čísly se zde představí Vlčnovské búdové umělkyně, připraven bude i řemeslný jarmark.

 

Švestky v mnoha podobách

Návštěvníci Trnkobraní budou mít možnost využít za speciální festivalové ceny prohlídkové trasy areálu likérky a seznámit se s historií výroby slivovice.

K Trnkobraní neodmyslitelně patří také souboj v pojídání švestkových knedlíků, letošní Grand Prix Vizovic se tentokrát uskuteční v sobotu 22. srpna ve 13:20 hodin a je otevřena široké veřejnosti.

 

Program Vizovického Trnkobraní

Pátek 21. 8.

Starobrno Stage

17:00 Desmod

19:00 Anna K.

21:00 Chinaski

23:00 Michal Hrůza

 

Rudolf Jelínek Stage

16:20 Slza

18:00 Xindl X

20:00 Vypsaná fiXa

22:00 Mňága a Žďorp

00:00 DJ Vlasťa Macík

 

Sobota 22.8.

Starobrno Stage

12:00 Tomáš Klus

13:20 soutěž v pojídání švestkových knedlíků (moderují Michal Suchánek a Richard Genzer)

14:20 vyhlášení vítězů soutěže a Jelínkova koštu

15:00 Visací zámek

17:00 Mandrage

19:00 Ewa Farna

21:00 Divokej Bill

23:00 Horkýže Slíže

 

Rudolf Jelínek Stage

11:00 Donor – vítěz soutěže „Zahraj si s kapelou na Trnkobraní“

13:00 Lake Malawi

14:10 Jiří Schmitzer

16:00 Nebe

18:00 UDG

20:00 Vladimír Mišík & Etc.

22:00 Fleret

00:00 Kosovci

 

Divadelní scéna

11:00 !… Mé poslední slovo (Lenka Sasínová a Roman Švehlík) – situační komedie o tom, co může nastat při manželských neshodách, pokud se řeší pod nátlakem

15:00 Prázdninový les (hudební pohádka)

17:00 Co se v lese může stát (hudební pohádka pro děti) – interaktivní pohádky hrané dvěma herci, tzv. loutkami Javajkami a dětmi.  Pohádky jsou doprovázené hrou na akordeon, děti se učí nové písničky a sami posunují děj.

19:00 Komici s.r.o. – Iva Pazderková a Miloš Knor

21:00 Komici s.r.o. – Iva Pazderková a Miloš Knor

 

Dětský koutek pod vedením DDM Zvonek Vizovice

11:00 Pohybem k radosti – Minidisco hrátky

12:00 Výtvarné dílničky – navlékání korálků, sádrové odlitky, motýlci z tvarovací hmoty, malování dětí na obličej

13:30 – 15:00 Šikovné ruce – zaplétání barevných copánků, zdobené kolíčky, malování kamínků, malování dětí na obličej

15:00 – 18:00 Soutěžní odpoledne pro chytré děti – logické a pohybové hry o odměny

 

Jelínkův biograf

11:00 Nic proti ničemu (ČR, 2011, 98 min, rež. Petr Marek)

13:00 Don’t stop (ČR 2012, 98 min, rež. Richard Řeřicha)

15:00 Probudím se včera (ČR 2012, 120 min, rež. Miloslav Šmídmajer)

17:30 Krásno (ČR 2014, 119 min, rež. Ondřej Sokol)

21:00 Hodinový manžel (ČR 2014, 100 min, rež. Tomáš Svoboda)

22:30 Czech Made Man (ČR 2011, 79 min. rež. Tomáš Řehořek)

 

Folklorní scéna

(pódium za Sokolovnou, vstup zdarma)

14:00 Folklórní soubor Vizovjánek, cimbálová muzika Ocún a host

15:00 Vlčnovské búdové umělkyně

15:15 Orientální tance

16:00 Tomáš Kočko & Orchestr

17:00 Orientální tance

17:30 Podjezd – country & bluegrass

Příjezd motoveterán klubu Zlín, skákací hrad, malování na obličej, občerstvení a řemeslný jarmark. 

 

Vizovické Trnkobraní: Ewa Farna Foto: Nedomysleno, oficiální zdroj

Vizovické Trnkobraní: Ewa Farna
Foto: Nedomysleno, oficiální zdroj

 

Organizační informace

Parkoviště i stanové městečko budou opět situovány v těsné blízkosti areálu festivalu. Parkovné bude stát 50 korun na den, stanování bude pro návštěvníky zdarma.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream jako permanentku na oba dny do dne před akcí za 630 korun, 340 na pátek a 390 korun na sobotu. Na místě bude permanentka stát 750 korun, lístky na pátek 390 a na sobotu 460 korun, připraveny jsou slevy pro děti do 6 a 12 let. Se vstupenkou na Trnkobraní mají návštěvníci nárok na 20% slevu na exkurze do likérky R. Jelínek a 10% slevu na vstupné do zámku Vizovice. Vstup na sobotní folklorní program města Vizovice je zdarma. Více na www.trnkobrani.cz a na https://facebook.com/trnkobrani 

 

Zdroj: Nedomysleno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.