Cool v plotě: 10. ročník hudebního festivalu proběhne o víkendu v Písku

Multižánrový festival, který se koná 13.-14. září v Písku, dává prostor samostatně vystupujícím umělcům z celého světa. Ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Převážně hudební program oscilující mezi mnohými žánry, jako jsou elektronická hudba, new folk, jazz, experimentální hudba, alternativní rock, world music a další, je doplněn o autorská čtení, slam poetry, tanec nebo hudební workshopy a také busking.

Aparde  Foto:Christoph Spranger/Cool v plotě, oficiální zdroj

Aparde
Foto:Christoph Spranger/Cool v plotě, oficiální zdroj

 

Na jubilejním 10. ročníku multižánrového festivalu Cool v plotě vystoupí opět prestižní samostatně vystupující umělci z celého světa. Pořadatelům se letos podařilo zajistit vystoupení následujících performerů: Hugo Race – australský zpěvák a hudební kosmopolitní světoběžník,  Aparde – německý elektronický producent, který naváže na velmi úspěšné vystoupení svého kolegy Christiana Löfflera z minulého roku, Thom Artway – držitel letošní hudební ceny Anděl, Develooper – projekt Petra Wajsara, který letos získal cenu Českého lva za hudbu k filmu Hastrman, Katarína Máliková (SK), Michal Nejtek – improvizace k filmové projekci němého filmu, Leto s Monikou, Shina a Dano Salontay (Longital) a mnoho dalších.

Hugo Race Foto: Cool v plotě, oficiální zdroj

Hugo Race
Foto: Cool v plotě, oficiální zdroj

 

 

Hudba i něco navíc

Festival se odehrává na několika místech v historickém centru města Písku a přivádí návštěvníky na tak krásná místa s “geniem loci” Jihočeského kraje jako je nádvoří galerie Sladovny nebo s ním sousedící nádvoří Prácheňského muzea a další. Návštěvníci zažívají festival zcela odlišným způsobem, než na jaký jsou doposud zvyklí, putováním za umělci objevují krásy malebného města Písku. Letos vystoupí více než 30 umělců z Austrálie, Kanady, USA, Německa, Slovenska, Běloruska, Francie, Maďarska a samozřejmě také řada současných objevů z domácí scény.

Celý region Písku přímo vybízí návštěvníky k mimo festivalovým aktivitám. Písecko, jeden z nejmalebnějších koutů Jihočeského kraje, je turistická oblast jako stvořená k výletům za poznáním, zábavou a toulkami neporušenou přírodou. Nabízí procházky malebným historickým centrem města, kolem řeky Otavy a po nejstarším Kamenném mostě ve střední Evropě, kvalitní cyklostezky kolem řeky Otavy, díky nimž se lze podívat na hrad Zvíkov, k Orlické přehradě nebo za krásami přírody do nedalekých Píseckých hor.

 

Více se o festivalu dočtete na jeho webových stránkách.

 

Zdroj: Cool v plotě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.