Chlorella: Sladkovodní řasa, která zdraví prospívá

Už v době Aztéků měla sladkovodní řasa chlorella tak velkou hodnotu, že ji používali jako platidlo. Oproti většině rostlin obsahuje chlorella mnohem více chlorofylu, současně je i významným zdrojem vitamínů včetně důležitých antioxidantů a minerálních látek, které posilují a stimulují nejrůznější procesy v lidském organismu, přispívají například i k hojení ran. 

Revital Chlorella + alfaalfa  Foto: Vitar, oficiální zdroj

Chlorellu poprvé popsal kolem roku 1890 holandský mikrobiolog M.W. Beijernick, na jehož poznatky navázali další vědci až po 1. světové válce a došli ke zjištění, že tato řasa může být zdrojem živin v případě nedostatku potravin. Od té doby je řasa stále předmětem zkoumání, podle různým pramenů má například přispívat k detoxikaci těla či předcházení vzniku osteoporózy, pozitivně ovlivňovat zažívání  a cévní systém, pomáhat při koncentraci a zlepšování paměti, účinná má být proti nespavosti. Je jediným zdrojem CGF, jehož nedostatek má vliv na poruchy imunity. .

 

Jako doplněk stravy ji lze konzumovat například v přípravku Revital, který je navíc obohacen o výtažek z vojtěšky (alfalfa) na podporu správného trávení a posílení organismu. Revital Chlorella + alfaalfa nemá žádnou pachuť a neobsahuje živočišné bílkoviny. Je proto oblíbeným potravinovým doplňkem pro vegetariány a vegany. Pokud totiž vynecháme ze stravy maso, je nutné doplnit chybějící bílkoviny. A právě chlorela je bohatým zdrojem rostlinných bílkovin. Mohou ji užívat diabetici a všichni se zvýšenou citlivostí na lepek či laktózu.

Nyní ho lze zakoupit ve zvýhodněném balení 150 kapslí za 309 Kč.

Více informací najdete na www.vitar.cz

 

 

 Zdroj: Vitar

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.