Pomocníci s předvánočním úklidem: Nové modely vysavačů

Máme před sebou poslední předvánoční víkend, který většina zasvětí posledním přípravám na sváteční večer. Určitě je ale mezi námi dost nešťastníků, kteří pro pracovní shon budou dohánět gruntování na poslední chvíli. A pak jsou tu samozřejmě ti, kteří vědí, že svátky nejsou jen o blyštících se klikách a sklenicích, a tak budou uklízet v běžném režimu. Ať patříte do kterékoliv skupiny, kvalitní vysavač se jako pomocník k ruce hodí vždycky, nejen před Vánocemi. A pokud ještě zvažujete hodnotný dárek pro prakticky založené členy rodiny, může být právě tento typ spotřebiče dobrou volbou.

Robotický vysavač Powerbot VR9000 značky Samsung Foto: Samsung, oficiální zdroj

Robotický vysavač Powerbot VR9000 značky Samsung Foto: Samsung, oficiální zdroj

 

Doménou vysavačů již dávno nejsou jen koberce, využíváme je stejnou měrou při úklidu ostatních podlahových krytin, a tak se stávají skutečně nenahraditelnými domácími pomocníky. V předvánočním čase po nich sáhneme mnohokrát. Vždyť jenom byt plný jehličí z přípravy vánoční výzdoby nebo kuchyň po pečení cukroví, vánoček a v závěru po obalování řízků jeho zásah potřebuje víc než akutně. Rozhodně smetáček s lopatkou tah vysavače nenahradí.

Představíme vám dvě novinky známých značek s cyklónovým systémem, z nichž jedna je určena pro kompletní úklid, druhá se řadí k pomocníkům pro běžný úklid podlahové plochy.

 

Ultra-kompaktní vysavač Dyson DC48 i pro nejmenší domácnosti

Mnoho obyvatel panelákových, ale i jiných menších bytů, se potýká s nedostatkem prostoru. V příbytku, kde se každý centimetr počítá, je potřeba už při nákupu vybavení domácnosti přemýšlet nad tím, zda se nám bude dobře skladovat. U vysavače pak hraje velkou roli také to, abychom se s ním během použití mohli dobře pohybovat i ve stísněných prostorech, což o Vánocích se slavnostní výzdobou a stromečkem ocení obzvlášť.

Ultra-kompaktní vysavač Dyson DC48 překvapí i maximální skladností - vejde se do běžné poličky Foto: Dyson, oficiální zdroj

Ultra-kompaktní vysavač Dyson DC48 překvapí i maximální skladností – vejde se do běžné poličky
Foto: Dyson, oficiální zdroj

 

Vhodnou volbou může být nový vysavač Dyson DC48 s rozměry pouhých 20,1 x 25,3 x 38,2 cm a váhou 4,83 Kg. Tím však výčet jeho výhod zdaleka nekončí. Jeho maximální příkon je 1050 W, tedy hluboko pod maximální hranicí povolenou novou normou Evropské unie,která v současnosti umožňuje prodej vysavačů s příkonem maximálně do 1600 W. Sací výkon 180 W zajišťuje silný proud nasávaného vzduchu a objem nádoby pro prach je 0,5 litru. Vysypete ji snadno do odpadkového koše, nevyžaduje použití žádných sáčků, které jsou zbytečným nákladem a navíc se prachem postupně ucpávají jejich póry a tím klesá sací výkon vysavače. Ten je naopak u bezsáčkových vysavačů Dyson vždy konstantní. Navíc je vysavač konstruován pro co nejnižší hlučnost, ta u tohoto modelu dosahuje 81 dB.

Ultra-kompaktní vysavač Dyson DC48  Foto: Dyson, oficiální

Dokonalou separaci nečistot zajišťuje patentovaný systém cyklon, který z nasátého vzduchu oddělí do sběrné nádoby i nejjemnější částečky prachu. Vzduch, který z vysavače vychází, je zbavený alergenů díky nejpokročilejší generaci doživotních HEPA filtrů.

Energetický štítek vysavače Dyson DC48  Foto: Dyson, oficiální zdroj

Energetický štítek vysavače Dyson DC48
Foto: Dyson, oficiální zdroj

Snadno se s ním manévruje díky Ball konstrukci, nastavitelná teleskopická trubice a nízká hmotnost zajistí pohodlné vysávání, které zvládne každý člen domácnosti. Vysavač je vybaven rotačním turbokartáčem s karbonovými vlákny a rotačním Tangle-Free mini turbokartáčem. Záruka na na díly a práci vysavače Dyson je 5 let.

Zde se můžete podívat, jak Dyson testuje odolnost svých vysavačů:

Doporučená maloobchodní cena DC48 činí 12 300 Kč vč. DPH.

 

Powerbot VR9000 – Nejvýkonnější robotický vysavač z nabídky značky Samsung

Předvánoční novinkou na českém trhu je i nový robotický vysavač Powerbot VR9000, jehož prodej zahájila společnost Samsung Electronics Czech and Slovak na českém a slovenském trhu 15. prosince.

Podle informací výrobce se nový model vyznačuje sacím výkonem až 60 x vyšším, než mají běžné robotické vysavače a díky pokročilým technologiím umožňuje zcela automatický komfortní úklid podlahy. Powerbot VR9000 odstraňuje omezení běžných robotických vysavačů a prach skutečně nasává. Vysoký sací výkon je zásluhou pokročilé technologie Digital Inverter a předznamenává začátek nové éry úklidu. Na tuto technologii poskytuje společnost Samsung záruku 10 let.

Tělo vysavače již není ve standardním kulatém tvaru, ale v přední části disponuje kartáčem ve tvaru T, využívaným u klasických podlahových vysavačů, takže je schopen pečlivě uklidit celou místnost včetně koutů. Spotřebič nepoužívá boční kartáče, takže je málo pravděpodobné, že by se do něj zamotaly kabely nebo vlákna koberce. Zato disponuje hubicí s o polovinu delším  již zmiňovaným bubnovým kartáčem, díky čemuž má mnohem širší záběr a zajišťuje tak rychlejší a efektivnější úklid. 

Robotický vysavač Powerbot VR9000 značky Samsung  Foto: Samsung, oficiální zdroj

Unikátní technologie CycloneForce vytváří silnou odstředivou sílu vířící prachové částice ve vnitřní komoře, čímž dochází k oddělení nečistot a prachu ze vzduchu, které se následně usazují ve vnější komoře nádoby na prach. Filtr ve vysavači Powerbot VR9000 tedy zůstává delší dobu čistý a brání ucpání vysavače. Průhledná nádoba ukazuje, kolik prachu vysavač nashromáždil, a lze ji snadno od zbytku přístroje oddělit a vysypat do odpadkového koše.

Modernizovaný systém snímání FullView Sensor umožňuje rychlý a hladký pohyb vysavače pro důkladné a účinné čištění. Soustava senzorů pomáhá v širokém úhlu okolo vysavače rozpoznat i velmi úzké a malé překážky, a minimalizuje tak „slepá místa“. Vysavač se tedy může bezpečně pohybovat po celé místnosti a šikovně se vyhýbá všem předmětům a objíždí místa, kde by mohl uvíznout. Majitelé se tak nemusejí obávat, že by Samsung Powerbot VR9000 našli zastavený s vybitou baterií někde mezi nábytkem, a domácnost zůstala neuklizená.

Pohyb usnadňují větší kolečka Easy Pass s průměrem až 105 mm umístěná na bocích přístroje  a schopnost nadzvednout se až o 15 mm umožňují vysavači snadno překonat překážky, jako jsou kabely nebo prahy dveří.

Robotický vysavač Powerbot VR9000 značky Samsung má novou konstrukci těla s širokou hubicí a bubnovým kartáčem umístěným v přední části Foto: Samsung, oficiální zdroj

Robotický vysavač Powerbot VR9000 značky Samsung má novou konstrukci těla s širokou hubicí a bubnovým kartáčem umístěným v přední části
Foto: Samsung, oficiální zdroj

 

Vysává, kam ukážete

Novinkou je i funkce Point Cleaning. Dálkové ovládání s laserovým ukazovátkem umožňuje ukázat na určité místo, které je třeba vyčistit. Vysavač přejede na označené místo a čistí jej tak dlouho, dokud jej ovládání navádí. Díky této funkci už není nutné přístroj přenášet za chodu tam, kde je potřeba vysát.

„Samsung Powerbot VR9000 ulehčí uživatelům každodenní domácí práce. Významně usnadňuje vysávání, a proto se jistě stane nepostradatelným pomocníkem pro každého, kdo se chce zbavit stereotypních povinností spojených s úklidem domácnosti,“ vysvětluje Denisa Čarná, produktový manažer pro malé domácí spotřebiče ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

 

Zdroj: Dyson, Samsung

 

 

 

 

 

 

 

1 komentář

    • Kamila on 17.9.2018 at 12:16

    Odpovědět

    Dobrý den, tento model už se zřejmě neprodává. Máte někdo zkušenosti s některým z vysavačů v testu https://www.arecenze.cz/test-robotickych-vysavacu/? Zajímalo by mě hlavně, jestli zvládne dobře povysávat koberce. Děkuji, Kamila

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.