Značka Jika vyvezla na EXPO mýtické příšery

Okouzlující sirény, hrozivý Kraken, zákeřná Hydraa další bájné bytosti z vody stvořené byly hlavními hvězdami expozice „Šetřete s vodou, ať neskončí bájné příběhy“, která ohromila návštěvníky letošní výstavy EXPO v Miláně. Až do 17. listopadu se s nimi můžete seznámit, aniž byste museli absolvovat cestu do Itálie.

Jika: instalace „Šetřete s vodou, ať neskončí bájné příběhy“ Foto: Jika, oficiální zdroj

 

V instalaci, která je nyní k vidění v Prague Gallery se návštěvníkům představí svět mytických mořských bytostí, rusalek, vodníků, bílých velryb a dalších vodních monster, která by bez vody, coby životadárné tekutiny, nemohla existovat.Tradiční česká značka koupelnového vybavení a sanitární keramiky, Jika, touto výstavou podporuje svůj dlouhodobý záměr vyrábět produkty, které jsou šetrné vůči vodě. Ruku v ruce s tímto posláním skýtá také komfort a jednoduchý elegantní design, o čemž se mohou návštěvníci výstavy přesvědčit na vlastní oči.

„V improvizovaném kinosále posloužily jako sedačky naše úsporné toalety Jika Olymp Deep, Mio a Pure,“ uvádí Ladislav Dvořák, generální ředitel společnosti Laufen CZ, pod níž značka Jika patří. „Tyto klozety jsou vybaveny originálními polepy s motivem vody a také informací, jak malý objem tekutiny vyžadují na spláchnutí zmíněné klozety, a kolik ušetří vody v porovnání se spotřebou běžných toalet.“ Umělecké dílo vzniklo dle námětu kreativní agentury WMC Grey. Technické řešení zajistil designér Petr Macek.

Jika: instalace „Šetřete s vodou, ať neskončí bájné příběhy“ Foto: Jika, oficiální zdroj

Expozice Jika je k vidění do 17. listopadu v Prague Gallery: nám. I.P.Pavlova 5 (vchod z Legerovy ulice), Praha 2.

Více informací najdete na www.jika.cz.

 Jika: instalace „Šetřete s vodou, ať neskončí bájné příběhy“ Foto: Jika, oficiální zdroj

 

Zdroj: Jika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.