Žluté lázně: Vstupné letos návštěvníci projedí a vysportují

Relaxační areál na pravém břehu Vltavy zahájil svou 10. sezónu v novodobé historii několika pro návštěvníky atraktivními novinkami, jako jsou stovky sportovních i kulturních akcí, koncertů, přednášek i happeningů a především – konzumační vstupné. Každý den od 17 hodin zůstává tradičně vstup do areálu zdarma.

 

Areál Žlutých lázní Foto: Žluté lázně, oficiální zdroj

Novinku ohledně vstupného bezpochyby uvítají všichni hosté. Například dospělí u vchodu vymění tradiční vstupné ve výši osmdesáti korun za konzumační voucher ve stejné hodnotě. Ten si budou moci v areálu libovolně projíst, propít nebo vysportovat. „Poukázky v hodnotě padesát a třicet korun mohou hosté použít ve kterékoli restauraci či občerstvení, na jakémkoliv sportovišti a samozřejmě i na vstup do dětského koutku. Jde o rozhodnutí, kterým se už dlouho zabýváme. Nechtěli jsme areál otevřít úplně zdarma, abychom zachovali jeho čistotu a vysoký standard, zároveň však chceme vyjít vstříc návštěvníkům, kterým platby vstupného komplikovaly například krátkodobé využití sportovišť nebo možnost zajít si k nám pouze na rychlý oběd,“ upřesňuje důvody této změny Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je od roku 2005 provozovatelem areálu Žluté lázně.

Výjimku, která se netýká konzumačního vstupného, budou tvořit větší koncerty či akce, jejichž pořadatelem nejsou Žluté lázně, ale poskytují k nim prostor.

 

Nový stánek s občerstvením u cyklostezky a bary v barvách písku

Aktivní návštěvníci areálu, nebo ti, kteří jen projíždí na kole či in-line bruslích okolo jistě potěší letos nově otevřený Active stánek s občerstvením dostupný přímo z cyklostezky vedoucí do Modřan. Nachází se u zastávky tramvají Dvorce ve směru od centra a zájemci si v něm mohou zakoupit lehké a zdravé pokrmy i občerstvení pro sportovce. Nechybějí fresh džusy, proteinové tyčinky, čerstvé saláty, iontové nápoje a jiné zdravé pochutiny

Areál Žluté lázně se tentokrát nezavře s koncem léta. Non stop otevřený sportovní a rekreační prostor nabídne akce také během zimního období. Novinkou, která zpříjemní deštivé či chladnější dny v areálu je designová úprava tradičních Modrých barů, které během letošní zimy prošly „faceliftem“. Oblékly se do žluto – zlaté barvy a dostaly novou, světlejší podlahu.

„Modré bary změnily svou vnitřní barvu. Více se přiblížily místu, kde se nacházejí, a oblékly se do barev slunce a písku. Sedět v nich bude navíc opravdový zážitek. Speciální atmosférické osvětlení vyrobené pouze pro toto místo totiž bude měnit interiéry barů během celého večera. Nebude to však žádná disco show! Jde o pomalé změny, které navodí klid a pohodu,“ říká Pavel Kocych architekt Žlutých lázní. Duhové osvětlení dostal také bar na pláži a přilehlá písečná pláž.

Areál Žlutých lázní Foto: Žluté lázně, oficiální zdroj

 

Příměstský tábor

Zájemci se mohou také informovat na dětské příměstské tábory Sluníčka se školkou. Ty začnou už ve středu 1. července a potrvají do 28. srpna. „Kromě nového maskota Kvida, který bude letos děti provázet celé prázdniny, připravujeme také záchranářské programy pro předškoláky i školáky, takže děti se hravou formou naučí mnoho potřebných věcí,“ vysvětluje Libuše Klinková, vedoucí dětských táborů ve Žlutých lázních.

 

Kulturní nášup: koncerty, letní kino a pravidelný program

Ve čtvrtek 21. května vystoupí v areálu s oslavou svého patnáctého výročí kapela Monkey Business s hostem – skupinou Buty. „Koncert bude výjimečný jednak zajímavým hostem a především tím, že patnáct let slaví kapela, která jako první u nás zpívala anglicky a dnes už je z ní v podstatě kult,“ doplňuje Jan Žampa, programový manažer areálu Žluté lázně.

Jedním z dalších zajímavých koncertů bude vystoupení světové hvězdy Alt-J, která nabídne alternativní pop-rock. Mezi pravidelnými akcemi najdou hosté lázní oblíbené přednášky z cest žlutého trabantu, stand up komedy Na Ležáka a taneční workshopy se salsou a latinem.

Ve Žlutých lázních se budou střídat také různé sportovní a exhibiční akce, jako je Wake Jam (termín bude upřesněn), nebo akce S kočárkem Prahou (20. 5.).

Od 9. června se mohou filmoví fanoušci těšit na letní kino Aperol Spritz, které opět nabídne italské filmy s neopakovatelnou atmosférou přímo na travnaté pláži areálu.

 

Vybraná data akcí:

9. 6. – 28. 8. – Letní kino Aperol Spritz kino u Vltavy

13. 6. – Hubneme do plavek s časopisem Dieta

20. 5. – S kočárkem Prahou

21. 5. – Koncert k 15. výročí kapely Monkey Business

23. 5. – Festival Dračích lodí

24. 5. – Xterra duatlon

17. 6. – Koncert Alt-J

19. 6. – Jazz Prague Summer Night

11. 7. – Koncert Lindsey Stirling

22. 8. – 2. ročník akce Nenechte si ubližovat

28. 8. – Love and dating international festival (setkání lidí z celé Evropy seznámených přes speciální projekt)

10. 9. – Talichův komorní orchestr a Eddie Stoilow

12. 9. – Open Mind festival (taneční a elektronická hudba na třech pódiích)

26. 9. – Zabijačkové hody

 

O dalších akcích najdete aktuální informace na www.zlutelazne.cz.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.