Žluté lázně dnes nabídnou koncert sezóny

Vůbec poprvé v Praze se zde ve středu 17. června od 19 hodin představí alternativní pop-rocková kapela Alt-J, která nedávno vyprodala v rodné Británii legendární stánek Alexandra Palace s kapacitou deset tisíc diváků během pouhých deseti minut. Hudební odborníci hovoří o jedinečné architektuře písní a výmluvných textech, Uchvátily britské kritiky i fanoušky.

Kapela Alt-J vystoupí ve Žlutých lázních Foto: Žluté lázně, oficiální zdroj

„Alt-J jsou jedineční ve své tvorbě i tím, jak svoji hudbu prodávají. Určitě nejsou komerční a i přes velkou konkurenci na alternativní scéně, jsou úspěšní. Jsme opravdu rádi, že se poprvé naživo českému publiku představí právě na velkém pódiu travnaté pláže Žlutých lázní,“ popisuje Jan Žampa, programový ředitel areálu Žluté lázně.

Za uskupením jménem Alt-J stojí čtveřice kamarádů, kteří se potkali během studia na vysoké škole v britském Leedsu. Nadšení pro muziku přineslo brilantní skladby jako je Breezeblocks nebo Matilda. A tak začalo jedno velké dobrodružství. První deska An Awesome Wave z roku 2012 na sebe strhla nebývalou vlnu pozornosti a posbírala jednu cenu za druhou – Mercury Prize, Ivor Novello Award nebo rovnou tři nominace na Brit Awards. Do dnešního dne se prodalo více než milión kopií a debut si tak vysloužil zisk platinové desky. Nejčerstvějším počinem z dílny Alt-J je album z loňského roku pojmenované This Is All Yours.

 

Vstupenky je možné koupit v síti Ticketpro za 790 korun nebo v areálu Žluté lázně za 890 korun.

 

Zdroj: Žluté lázně

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.