Zamilované fotky – zachyťte romantiku

Už je za námi zimní slunovrat, ani se nenadějeme a bude tu i jarní rovnodennost a s ní snad i rozpuk všech barev a vůní v přírodě. A to je to pravé období pro romantiku, ať už pod širým nebem, nebo v příjemné vinárně a podobně. Vyrazíte se svojí drahou polovičkou na romantickou večeři, procházku, nebo zvolíte netradičně nějakou adrenalinovou venkovní aktivitu? Ať už bude váš program na první jarní dny jakýkoliv, určitě bude stát za to, abyste z něj měli pěkné fotky jako nejlepší vzpomínku.

 Zamilované fotky Foto: Nikon, oficiální zdroj

 

Aby se skutečně povedly nemusíte si hned najímat profesionála, stačí se s technikou fotografování a možnostmi svého přístroje lépe seznámit. Jako rychlokurz pomohou i některé z následujících tipů od profesionála, fotografa a školitele značky Nikon Michaela Juráka:

1) Dávejte pozor na pozadí fotografované scény. Veškerou romantiku, která je znát z páru na fotce, může úplně pokazit nevhodný objekt v pozadí, jako odpadkový koš v parku, nebo znuděně se tvářící obsluha v restauraci.

2) Zkuste na fotkách svého partnera i vás společně jako pár zachytit v situacích „ze života“ okořeněných jemným náznakem romantické atmosféry. Nic se nemá přehánět a i když jsou aranžované fotografie někdy fajn, platí to spíše u těch, které aranžoval profesionál. Budete překvapeni, jak krásné fotky mohou vzniknout spontánně bez většího rozmýšlení. Koneckonců, s digitálním fotoaparátem můžete pořídit velké množství fotografií

Zamilované fotky - společné fotky zahřejí i po letech patří k nejlepším Foto: Nikon, oficiální zdroj

3) Vuzkoušejte kreativní funkce, například efekty změkčující okraje fotografie působí velmi zasněně. Nebo vyzkoušejte různé filtry pro vintage vzhled fotografií, rámečky apod. Například kompaktní fotoaparáty Nikon COOLPIX mají spoustu kreativních funkcí vestavěných přímo ve svém rozhraní. Vyzkoušejte také funkci selektivní barva – znamená to, že většina fotografie je černobílá, pouze vybrané objekty jsou zabarveny, například do červené a jejích odstínů, které pak úžasně vynikají.      

4) Využijte romantické „rekvizity“. Opět platí, že méně je více – detaily, jako stejné prstýnky na rukou obou partnerů, sladěné barvy oblečení nebo správně zvolené květiny vám udělají mnohem větší službu, než obří srdce a záplavy růžové barvy.

5) Nebojte se zoomovat, zachytíte tak neopakovatelné emoce. Radost z dárku z lásky, pohled do očí, propletené ruce apod.

Zamilované fotky umí i fotoaparát Nikon P300 Foto: Nikon, oficiální zdroj

6) Pokud je to možné, využijte přirozené světlo, které je měkčí než blesk a více tak podpoří romantickou atmosféru výsledného obrázku.

7) Při focení portrétu venku v noci se vyhněte použití blesku. Mnoho fotoaparátů má režimy pro focení portrétů za nízké hladiny osvětlení. Jejich použitím se můžete vyhnout úplnému zatemnění pozadí, které často vzniká při použití blesku.

8) Zkuste si pohrát s protisvětlem, můžete dosáhnout efektu siluet, které mají také velmi romantický nádech.

9) Můžete vytvořit sérii fotografií jako příběh, který postupně zdokumentuje průběh vašeho společného dne nebo večera. Z nich je pak snadné v různých programech skládat koláže ukazující jednotlivé momenty v časové posloupnosti.  

 

Řekněte to dárkem

Pokud se vaše polovička fotí nerada nebo se vymlouvá, že nemá vhodný fotoaparát, může právě takový dárek odstartovat nový společný zájem, který vás může dovést od intimních chvilek ve dvou přes zachycení zážitků s kamarády, rodinou až k umělecké tvorbě.

Od zachycení zamilovaných chvilek je krůček ke společnému zájmu - k fotografování, který nikdy neomrzí Foto: Nikon, oficiální zdroj

 

Tip na dárek pro NI: Nikon COOLPIX S2900

Štíhlý, lehký, tudíž snadno přenosný, stylový a přitom jednoduchý fotoaparát. Těchto 20 milionů pixelů se snadno vejde do vaší kapsy či kabelky, takže budete moci zachytit všechny cenné okamžiky.

S 5násobným optickým zoomem (až 10násobný s funkcí Dynamic Fine Zoom) zachytíte všechny detaily a s efekty Vylepšení vzhledu budou vaše rodina a přátelé vypadat vždy výborně. Veškerou zábavu zachytíte zaznamenáním HD videosekvence a pořídíte brilantní snímky jediným stisknutím tlačítka díky automatické volbě motivového programu, která vám nabídne vhodné nastavení. S režimem Speciální efekty můžete být kreativní a Panoráma s asistencí vám umožní zachycovat dechberoucí scenérie.

Cena: 2 790 Kč vč. DPH

Stylový fotoaparát Nikon COOLPIX S2900  Foto: Nikon, oficiální zdroj

 

Tip na dárek pro NĚJ: Nikon COOLPIX S3700

Buďte styloví s fotoaparátem COOLPIX S3700 s 20 miliony pixelů. Přístroj nabízí i přes kompaktní provedení integrované technologie Wi-Fi a NFC a umožňuje tak sdílet vysoce kvalitní snímky jednoduchým klepnutím fotoaparátem do chytrého zařízení.

Bez ohledu na to, kam se vydáte, vždy snadno zachytíte veškeré dění objektivem s 8násobným optickým zoomem (až 16násobný s funkcí Dynamic Fine Zoom³), a pro zachycení zábavných okamžiků s rodinou a přáteli můžete využít také HD videosekvence. K pořizování působivých snímků exotických míst vám pomůže funkce Panoráma s asistencí a díky funkci Vylepšení vzhledu budou všichni na snímcích vypadat lépe. Díky dlouhé výdrži baterie můžete fotografovat déle bez přerušení a navíc máte na výběr z různých barevných provedení těla fotoaparátu.

Cena: 3590 Kč vč. DPH

Stylový fotoaparát Nikon COOLPIX S3700 Foto: Nikon, oficiální zdroj

 

Zdroj: Nikon

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.