Vysvědčení místo vstupenky

Poslední den školního roku a první prázdninový víkend přichystaly malým i větším školákům, ale i jejich rodičům mnohá muzea, většina zoo, zábavní parky, různá zájmová sdružení atd. odměnu za dosažené úspěchy v podobě zábavných programů, na než mají po předložení vysvědčení vstup zdarma nebo se slevou.

za-vysvedceni-krajina-her_perex

 

Za jedničky zdarma nejen do muzea

Na rozdíl od školních bran se muzejní s příchodem prázdnin nezavírají, ba naopak šikovným školákům se otevřou navíc zdarma a leckde přidají i drobný dárek za odměnu, že se děti dobře učily.

28. června bude do Nové budovy Národního muzea, Náprstkova muzea, Českého muzea hudby, Muzea Bedřicha Smetany, Muzea Antonína Dvořáka a do Národního památníku na Vítkově jako vstupenka platit vysvědčení. Rodiče jako jejich doprovod získají 50% slevu na plném vstupném.

A protože je poslední školní den, budou to i děti, kdo se chopí známkování, alespoň ve vybraných muzeích ohodnotí, jak se jim celý rok dařilo zaujmout.

Ve stejný den Národní muzeum spouští svůj nový věrnostní program s názvem „Objevujte a sbírejte“, který je určen všem návštěvníkům. Zájemce včetně dětí dostane svojí jedinečnou kartu, do níž se mu budou připisovat body za návštěvu Národního muzea, jeho doprovodných programů, nákup publikací a podobně, za něž získá slevy na vstupné, pozvánky na různé speciální akce apod. Každému dětskému návštěvníkovi, který si kartu pořídí právě 28. 6., přidá Národní muzeum jako dárek za vysvědčení na kartu 50 bodů a bude rovněž zařazen do slosování o zajímavou prohlídku uzavřené Historické budovy Národního muzea. Děti budou sbírat body také za vyplnění hrací karty k jednotlivým expozicím a objektům nebo za účast na různých dětských programech Národního muzea. Pro děti je ještě připraven cyklus programů „Staň se malým kurátorem“ nebo například vstup v den narozenin zdarma. Přichystané jsou i mimořádné akce. Princip sbírání a čerpání bodů je jednoduchý.

Nová budova Národního muzea (program od 10 do 16 hodin)
V Nové budově Národního muzea oživne svět doby monarchie. Ve výstavě návštěvníci potkají pravou dvorní dámu s doprovodem, která všechny zasvětí do tajů tehdejších módních triků. Malé slečny a jejich maminky jistě potěší výroba módních doplňků, šperků, panenek z různých materiálů nebo medvídků. Malým pánům a všem příznivcům knihy i televizního cyklu Dějiny udatného českého národa se bude v tvůrčí dílně věnovat sama autorka – výtvarnice Lucie Seifertová. Děti se naučí vytvořit prostorový obrázek a mohou zachytit zajímavý výjev z doby císaře pána. Těšit se mohou i na fotografický ateliér.

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur (program od 10 do 15 hodin)
Děti si na cestě muzeem budou moci vyrobit indiánské čelenky a vytvořit si symboly Divokého západu, jako jsou např. šerifské hvězdy a další atributy. Poznají nejrůznější materiály, které Indiáni používali ve svém životě, a zjistí, jak bylo těžké obstarat si obživu. V rámci výstavy Po stopě Karla Maye děti získají indiánské jméno, seznámí se s knihami Karla Maye a na chvíli se stanou  stopaři. Návštěvníci budou moci navštívit i běžně nepřístupné prostory, kde zjistí, jak se chová bourec morušový.
Národní památník na Vítkově (program od 10 do 15 hodin)
Pro malé i velké návštěvníky je přichystána dobrodružná stezka Památníkem, při které odhalí jeho tajemná zákoutí a historii. Na stezce je čeká několik zastavení s úkoly, jejichž prostřednictvím se dozvědí více o osudu a výzdobě Památníku.

Národopisné muzeum – Musaion (program od 10 do 15 hodin)
V Národopisném muzeu návštěvníci zjistí, jak vypadal život našich praprarodičů. S malým Matějem se vydají na cestu časem a nechají se provést po české vesnici 19. století. Prostřednictvím pracovního listu a nejrozmanitějších úkolů se seznámí s tím, jak lidé žili a bydleli, jak se oblékali a pracovali. Ve výtvarné dílně si děti mohou po vzoru lidových malovaných talířů nakreslit svůj vlastní a natisknout si na bílé kapesníky lidové vzory nejrůznějších barev.

České muzeum hudby (program od 11 do 15 hodin)
V Českém muzeu hudby se návštěvníci dozvědí, jestli je možné protančit střevíčky během jediného plesu, jak uvázat správnou kravatu a jak tancem zahánět pavouky. V taneční přípravce se budou moci naučit chování pravé dámy a gentlemana, základy jednoduchých tanců a italský tradiční tanec pizzica-tarantella.

Muzeum Antonína Dvořáka (program od 11 do 15 hodin)
V Muzeu Antonína Dvořáka děti zjistí, kolik mají se slavným skladatelem společného – mimo jiné i to, že Antonín Dvořák miloval vlaky a ovocné knedlíky. Antonína Dvořáka si budou moci namalovat a na malé výstavě porovnat, jak ho ztvárnily ostatní. Pro šikovné děti, které vyřeší muzejní kvíz, bude připravena zasloužená odměna.

Muzeum Bedřicha Smetany (program od 10 do 15 hodin)
Jak se malovalo u Smetanů doma a jak se maluje u Smetanů v muzeu? Byl slavný český skladatel i výborným dirigentem? Odpovědi na všechny všetečné otázky o slavném českém skladateli Bedřichu Smetanovi, spousta hudby, poutavé kvízy a hromada pastelek je připravena v poslední školní den v Muzeu Bedřicha Smetany u Karlova mostu.

Více informací na www.nm.cz.

 

Muzeum hlavního města Prahy

Všechny děti, které přinesou od 28. do 30. června 2013 vysvědčení se samými jedničkami, budou mít zdarma vstup do hlavní budovy Muzea hlavního města Prahy na Florenci, do Podskalské celnice na Výtoni a Zámeckého areálu Ctěnice.

Prvňáčci s vysvědčením se samými jedničkami dostanou v pátek 28. 6. v hlavní budově muzea navíc malý dárek. V hlavní budově mohou děti navštívit výstavu Peníze, nebo život? nebo dětské muzeum s hernou.

V Zámeckém areálu Ctěnice bude pro děti v sobotu 29. 6. a neděli 30. 6. od 11 hodin otevřena tvůrčí dílna v rámci výstavy Večerníček Chaloupka na vršku a jiné pohádky z ateliéru Šárky Váchové. Děti si v ní budou moci vyzkoušet výrobu vlastní loutky, kterou si mohou poté odnést domů.

Hlavní budova muzea je otevřena každý den mimo pondělí od 9 do 18 hodin. Podskalskou celnici na Výtoni mohou děti s rodiči navštívit od 10 do 18 hodin. V Zámeckém areálu Ctěnice mají otevřeno od 10 do 18 hodin a zámecký park je otevřen již od 8 až do 22 hodin.

za-vysvedceni

Další informace na www.muzeumprahy.cz.

 

Malí přírodovědci to mají za jednu

Všichni žáčci a studentíci, kteří budou mít letos na vysvědčení jedničku z prvouky, přírodovědy, přírodopisu nebo biologie, mají v pátek 28. června  vstup do ZOO Praha za 1 korunu.
Více info na www.zoopraha.cz.

 

1. narozeniny trojčat bílého tygra

V sobotu 29. června mohou všichni, kdo zavítají do Zoo Liberec, oslavit 1. narozeniny bílých tygřích trojčat Gaii, Sambura a Liama. Zejména na děti bude čekat bohatý program. Pro jedničkáře, kteří si přinesou vysvědčení s sebou bude vstup zdarma.

Dětskou vstupenku nebo poukaz na slevu vstupenky pro dospělé na sobotní prohlídku zoo získá i ten, kdo před vstupem do zoo odevzdá do zpětného sběru starý elektrospotřebič.

Podrobnější info včetně programu naleznete na www.zooliberec.cz.

 

Za samé jedničky vstup do zoo zdarma

Vstup zdarma všem dětem, které se u pokladny prokážou vysvědčením se samými jedničkami umožní vstup zdarma i Zoologická zahrada města Brna, a to ve dnech 29. a 30.6. Volný vstup platí pouze pro díte.

Informace o zoo najdete na www.zoobrno.cz

zooantidorcas_marsupialis_dvur_zoo_2

 

Den pro rodinu

V pátek 28. června, od 11 do 19 hodin bude patřit Botanická zahrada hl. m. Prahy v Troji rodinným oslavám začátku prázdnin v přírodním stylu. Přichystány budou dílny pro velké i malé, aromaterapie, tvořivé stánky, divadelní a hudební produkce a zdravé občerstvení.
Podrobný program akce najdete na zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.