Výstava fotografií „Pražské věže“

Vidět nejslavnější, ale i méně známé pražské věže najednou a ještě se o nich dovědět zajímavé informace aniž byste museli proběhat město křížem krážem nabízí volně přístupná fotografická výstava, která je až do konce září instalována v prostorách Nákupní galerie Myslbek. Pokud se tedy vydáte na nákupy, můžete je pozvednout doslova na kulturní úroveň. A zase opačně, při malé vycházce za kulturním zážitkem si můžete udělat radost nějakým hezkým kouskem do šatníku nebo do domácnosti.

Výstava Pražské věže v NG Myslbek Foto: NG Myslbek, oficiální zdroj

Víte třeba, že Staroměstská mostecká věž patří k nejpůsobivějším gotickým dílům na světě? Věž nechal vybudovat podle návrhu Petra Parléře císař Karel IV. Tato brána do Starého města byla koncipována jako symbolický vítězný oblouk. A že Malostranská mostecká věž je naopak nejmladší částí Karlova mostu? Byla vybudována na náklady krále Jiřího z Poděbrad a svou koncepcí zřejmě navazuje na Parléřovu Staroměstskou mosteckou věž.  U jedné z nejvýznamnějších památek středověké Prahy, Prašné brány, se nabízí možnost porovnání vystavené fotografie s originálem, který najdete jen pár kroků od NG Myslbek, kde výstava probíhá.

Fundovanost informací pak zaručuje zdroj nejpovolanější – Muzeem hl. města Prahy, s nímž NG Myslbek společně výstavu fotografií na téma „Pražské věže“ připravila .

 

Zdroj: NG Myslbek

1 komentář

  1. Odpovědět

    Zajímavá výstava s dobrým nápadem. Bydlet v Praze, určitě bych se tam šel podívat :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.