Výstava fotografií: Dítě nedonošené nerovná se postižené

Ještě týden probíhá letošní výstava zaměřená na problematiku předčasně narozených dětí, kterou připravilo občanské sdružení Nedoklubko ve spolupráci se společností AbbVie. V OC Šestka v Praze 6 si tak do 29.1. můžete prohlédnout amatérské záběry zachycující tyto malé bojovníky od prvních chvil po narození, kdy jim šlo o život, až po současnost, kdy se díky nesmírné péči lékařů a sestřiček a lásce svých rodičů nikterak neliší od svých „donošených“ vrstevníků.

plakat A4 10x

Cílem výstavy je rozšířit povědomí laické veřejnosti o předčasném porodu a upozornit naše politiky, že tyto děti si zaslouží více jejich pozornosti, a že se vyplatí investovat do naší mladé generace.

Sdružení Nedoklubko výstavu plánuje jako putovní, v průběhu celého roku se tudíž bude objevovat na různých veřejných místech a institucích.

V průběhu výstavy byla v Galerii Šestka v přízemí obchodního centra pokřtěna knížka Pohádky pro kulíšky 2.

nedoklubko_pohadky-pro-kulisky

 

Nedonošené dítě

Za předčasně narozené je považováno dítě, které se narodilo před 37. týdnem těhotenství. Takových dětí se v České republice narodí ročně více než 8 000. Vyžadují zvýšenou a dlouhodobou péči. Přestože počet předčasně narozených dětí každým rokem stoupá, díky vysoké úrovni péče procento těžkých postižení klesá. Drtivá většina těchto dětí, i ty s nejmenší hmotností, přežije bez celoživotního handicapu.

Více informací o výstavě i problematice najdete na webu Nedoklubko.

 

Zdroj: Nedoklubko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.