Výsledky fotosoutěže NIKON KALENDÁŘ 2015

Prestižní kalendář sestavený z tuctu vítězných fotografii už spatřil světlo světa a s padesátkou semifinalistů se budou moci v lednu a únoru 2015 seznámit návštěvníci NIKON PHOTO GALLERY. Kdo je absolutním vítězem, a kdo vyhrál tipovou internetovou soutěž? To se dozvíte z následujících řádků.

NIKON KALENDÁŘ 2015_ vítězná fotografie: Jan Knot Hry stínu Oficiální zdroj: Nikon

NIKON KALENDÁŘ 2015_ vítězná fotografie: Jan Knot Hry stínu
Oficiální zdroj: Nikon

 

Letošního, již 6. ročníku fotografické soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost se zúčastnilo celkem 472 soutěžících. Soutěž na téma Zázraky všedního dne probíhala od začátku července 2014 do 16. října 2014 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Odborná porota v čele s předsedou prof. Mgr. Miroslavem Vojtěchovským, významným českým vysokoškolským pedagogem, publicistou, kurátorem a fotografem skla, vybrala z celkového počtu 1 268 přihlášených fotografií padesát semifinálových.

Dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního NIKON KALENDÁŘe pro rok 2015,  byly jako každoročně až do slavnostního večera utajené. Kalendář pokřtila Vendula Svobodová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, pro nějž se následně konala dražba vítězných fotografií.

Díky velkému zájmu přítomných hostů došlo na slavnostním večeru v hotelu Holiday Inn také k vydražení některých semifinálových fotografií. Výtěžek z dražby fotografií pro Nadační fond Kapka naděje na úhradu nákladů spojených s poskytováním služeb psychologa na oddělení dětské hematologie a onkologie a transplantační jednotky kostní dřeně v pražském Motole se vyšplhal až do výše 326 500 Kč. Společnost Nikon navíc přispěla této nadaci částkou 10 000 Kč. Po skončení dražby Vendula Svobodová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, poděkovala soutěžícím, účastníkům dražby i společnosti Nikon.

 

Vítězná dvanáctka

Autory 12 vítězných fotografií v kalendáři pro rok 2015 jsou: Petr Šimon (Tančící světla severu), Petr Láznický (Na svačině), Zuzana Vitvarová (Po sezóně…), Irma Kaňová (Krotitelka koní), Mgr. Emil Malárik (Neskorý návrat), Lucie Drliková (Last Breath), Jan Knot (Hry Stínu), Jozef Jurga (Voda, vietor, človek a radosť), Petr Palouš  (Přelet nad řekou), Jiří Souček (Před úsvitem), Jitka Unverdorbenová (U jezera), Zdeněk Vošický (Čarování přírody).

Absolutním vítězem soutěže se stal Jan Knot s fotografií „Hry Stínu“. Od společnosti Nikon získal šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč.

NIKON KALENDÁŘ 2015: vítěz Jan Knot Foto:(c) Libor Jiřinec, Nikon, oficiílní zdroj

NIKON KALENDÁŘ 2015: vítěz Jan Knot
Foto:(c) Libor Jiřinec, Nikon, oficiílní zdroj

 

 

Vítězný tip

Na internetových stránkách probíhala pro širokou veřejnost také tipovací soutěž. Úkolem soutěžících bylo správně označit fotografie, které vybere odborná porota do kalendáře NIKON KALENDÁŘ 2015. Výhercem této soutěže se stala paní Barbora Sýkorová. Od společnosti Nikon získala šek na nákup zboží této značky v hodnotě 10 000 Kč.

 

Nejlepších padesát

Semifinálové fotografie budou vystaveny v lednu a únoru 2015 v NIKON PHOTO GALLERY na adrese Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana, každý týden od úterý do neděle mezi 12. a 19. hodinou.

 

Více o tomto projektu naleznete na www.nikon-kalendar.cz, kalendář si můžete prohlédnout zde.

 

 

Zdroj: Nikon

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.