Vorel dokončil Vejšku

Režisér Tomáš Vorel dotočil svůj poslední celovečerní film Vejška, který je volným pokračováním diváky velmi příznivé přijatého Gymplu. Vzhledem k faktu, že film primárně cílí na mladé diváky, neponechal režisér nic náhodě a pro věrohodnost snímku přizval ke spolupráci osobnosti z reálné graffiti scény. Na scénáři se tak například podílel snad nejznámější český streeartista Pasta Oner a pod hudbu k filmu se podepíše DJ Mike Trafik, který působí také jako producent nejznámější rapové skupiny PSH.

 

jiri-madl-vejska-low

 

Předchozí Gympl dostal do kin více než půl miliónu diváků a stal se kultovním filmovým hitem pro teenagery, což potvrzuje i fakt, že byl v roce 2007 nejvíce legálně stahovaným filmem. I na něm spolupracoval jako odborný poradce Pasta Oner, který mimochodem také dubluje Vorla juniora ve scénách, kde hlavní hrdinové sprejují. Svého dubléra má i Jiří Mádl. „Mým úkolem bylo především dohlédnout na to, aby film působil autenticky. Writerská komunita je hodně specifická, moc se tam neodpouští, ale snad jsme udělali maximum,“ říká Pasta Oner.

 

Kdo bude na Vejšce

Autoři scénáře Tomáš Vorel a Pasta Oner vyprávějí ryze současný příběh dvou kamarádů Koucourka (Tomáš Vorel jr.) a Kolmana (Jiřího Mádla). Zatímco první je poctivý srdcař, který se potřetí hlasí na obor grafika na UMPRUM, druhý studuje VŠE jen s pomocí spolužáků, jejichž práce si kupuje za peníze. Rozdílné kamarády spojují holky a graffiti, obojí přináší řadu divokých dobrodružství. Ve filmu dále hrají Eva Josefíková, Ivana Chýlková, Jan Kraus, Zuzana Bydžovská nebo Jakub Kohák. „Stejně jako u Gymplu je pravděpodobné, že Vejška bude zajímat i lidi ve věku rodičů našich hlavních hrdinů. V epizodních rolích se ve filmu objeví David Vávra, Václav Marhoul nebo Petr Čtvrtníček.

 

graffiti-vejska_low

 

39 dní, 19 nocí

Natáčení Vejšky uzavřeli filmaři po náročných devětatřiceti dnech. Přesně devatenáct dní točili tzv. nočky. Dohromady navštívili v Praze a jejím okolí třicet pět lokací, mezi ty netradiční patřilo například prostředí jedné pražské věznice.

Tomáš Vorel si v rámci Vejšky opět stoupl také za kameru. Některé scény se proto zkoušely velmi detailně už před natáčením. „Kamera je divoká, neustále v jízdě, na jeřábu nebo na vrtulníku. Noční Praha se před námi objevuje v nepoznaných pohledech a úhlech,“ slibuje Tomáš Vorel. To, že se štáb při natáčení opravdu nenudil, potvrzuje Vorel historkou: „Při natáčení scény, kdy Mádl ve filmu v noci stříká graffiti a pak ho ve filmu honí policie, zastavilo u silnice skutečné policejní auto, z něj vyběhl policista a začal pronásledovat Mádla v domnění, že je zločinec. Naštěstí jsem včas zakřičel stop,“ popisuje režisér.

 

Film vzniká v koprodukci s Českou televizí a Biem Illusion, distribuovat ho bude společnost EEAP, do kin vstoupí 23. ledna 2014. Další informace na www.bioillusion.cz a www.vorelfilm.cz.

 

kačapa

Zdroj: VORELFILM / BIO ILLUSION / ČESKÁ TELEVIZE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.