Víkendové tipy 21. – 23.6.

Podle posledních zpráv se mí na víkend přeci jen ochladit, takže nic nebude bránit tomu, prožít ho aktivněji než jen lenošením v bazénu nebo doma u počítače či televize. Ze záplavy možností jsem vybrali nejprve mlsání, po něm se hodí trochu sportu nebo turistiky a pro děti pohádkový bál. Kdo dá přednost raději muzice, svoje tipy také najde.

 

tipy_perex_lone_runnerpublic-domain-images_wikimedia

 

Jahodobraní

V pátek 21.6. budou na milovníky čerstvých českých jahod čekat pěstitelé z okolí Prahy a Středních Čech na tradičním trhu na Jiřáku, nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3 od 9 do 18 hod. nebo do vyprodání zásob. K ochutnání nebudou jen samotné jahody, ale spousta jejich nejrůznějších úprav včetně možnosti využití čokoládové fontány. A k tomu muzika, tančírna atd.

Po povodni už na vltavské náplavce na Rašínově nábřeží poblíž Palackého mostu není ani památky, a tak se sem mohly vrátit oblíbené akce jako je Farmářské tržiště Náplavka. Tuto sobotu 22.6. bude patřit jako den předtím Jiřák Jahodobraní, tudíž zejména jahodám, ale i dalšímu sezónnímu ovoci a zelenině atd.. Pro jahodové gourmety bude i zde připravena čokoládová fontána. Nezbývá než věřit, že si je po zakoupení a před omočením v lahodné čokoládové koupeli bude kde umýt. Během akce je pro děti připravena Kuchařská dílna Jahodobraní s profesionálním kuchařem Martinem Polačkem.

Více informací na www.farmarsketrziste.cz

 

OTROKOVIC-majFEST

21. a 22.6. probíhá jubilejní X. ročník festivalu folk, country, bluegrass a trampské hudby. Akce se uskuteční v areálu Rybárny na Štěrkovišti v Otrokovicích. Letošní ročník je mimořádně nesoutěžní, na programu je 12 kapel a písničkářů.Zajištěno je kompletní občerstvení a prostor pro stanování, nabízí se i možnost koupání v přilehlé vodní nádrži. Organizátoři upozorňují, že vstup se zvířaty bude omezen. V jakém rozsahu už ale neuvádí.

V sobotu bude festivalový den zahájen v 11 hod. dětským dnem. Děti si budou moci zasoutěžit, projet se na koních, podívat se na ukázky práce s honáckým bičem či vrháním nožů.

Vstupné na celý víkend je pro návštěvníky od 15ti let 150,- Kč, v předprodeji 120 Kč. Děti do 15ti let a ZTP(P) mají vstup zdarma.

Program a organizační informace naleznete zde.

 

Noční výplaz na Lysou horu

21.06.2013 ve 23.00 hodin začíná 40. ročník výplazu, který pořádá KČT Frýdlant n. O. Výstup probíhá individuálně, sraz na Lysé hoře je v noci mezi 0.00-4.00 hod.

Těm, kteří neznají místní pěší trasy, může pomoci stránka Kudy na Lysou horu – pěší trasy.

lysa_hora_js-at-cs-wikipedia

 

3. ročník Maminy Cup 2013

V sobotu 22.6. se koná ve Sportovních areálech města Kladna „SAMK“ festival sportu a zdravého životního stylu maminek. Pozvání přijaly i osobnosti sportovního světa.

Na sportovně založené maminky čekají různé soutěžní disciplíny, ale i fitness pod vedením zkušených instruktorů. Není nutné ani vyhrát, dokonce ani soutěžit, prostě si „jen“ přijít užít den plný sportu i relaxace s dětmi, partnery a dalšími rodinnými příslušníky či přáteli. Na hlídání bude zajištěno zkušenými chůvami. Více informací včetně přihlášek najdete na www.maminycup.cz.

minigolf_moralist-_wikomedia

 

Svatojánský bál princezen, rytířů a princů

Na vědomost se dává, že po roce V neděli 23. 6. od 15 hod. opět otvírá Chvalský zámek svou bránu všem princeznám, rytířům a princům, aby se mohli zúčastnit druhého ročníku bálu, na kterém se celá dvorní družina královsky baví! Budete tančit a soutěžit na krytém zámeckém nádvoří. Setkáte se s opravdovými princeznami – Šípkovou Růženkou, Popelkou i Zlatovláskou, uvidíte rytířské šarvátky, zahrajete si královské hry, audienci vám udělí samotná královna a čekají vás i další překvapení. Zdarma dostanete čerstvě napečené koláčky z královské pece.

U příležitosti bálu bude také slavnostně otevřena nová výstava Poklady na Chvalském zámku – Ztracené město hlavolamů, modely letadel a pokojíčky pro panenky.

Jednotné vstupné pro děti od 3 let a dospělé je 80 Kč. Rodinné vstupné (2 dospělí + max 3 děti) 230 Kč. V ceně vstupenky je prohlídka všech výstav i interiérů zámku. Děti do 2 let a malí Honzíci mají na svůj svátek vstup zdarma. Předprodej a rezervace vstupenek v recepci Chvalského zámku.

svatojansky-bal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.