Víkend patří dětem

Svátek všech dětí letos připadá na na první červnovou neděli. Po celý víkend tak budou v rámci jeho oslav probíhat nejrůznější akce. Pár níže uvedených tipů by mělo zejména posloužit jako malé připomenutí toho, že na děti by si měli rodiče udělat vždy čas a neupřednostňovat před nimi práci, jak bývá dnes stále častěji zvykem, i když je k tomu většinou ani netlačí žádné existenční důvody, jen pouhý fakt, že by se s dětmi doma paradoxně nudili. Jednoduchá rada zní: Hrajte si také!

den-deti-play

 

 

I v muzeu to ožije

V sobotu 31. května pořádá Muzeum hlavního města Prahy od 9.15 do 16.00 Den dětí v hlavní budově muzea. Pro děti bude připraven workshop, na kterém si budou moci vyrobit sponky do vlasů a náramky technikou kanzaschi a shamballa. Součástí programu bude také Face painting – malování na obličej. Vstupné na workshop je 30 Kč.

V neděli 1.6. pořádá Muzeum hlavního města Prahy akci Hrajeme si na Petříně. V blízkém okolí Petřínské rozhledny bude od 11 do 17 hodin připraven program pro rodiče s dětmi.

Akci bude moderovat kouzelník Grino, který předvede i magická vystoupení. Na programu budou také divadelní představení a ukázky žonglování s čímkoliv. To si následně budou moci děti i rodiče vyzkoušet, stejně tak i moderní provazochodectví, tzv. slackline a shlédnout exhibici slacklinistů.

Celý den bude v provozu herna deskových her včetně klasiky Člověče, nezlob se . V průběhu dne bude probíhat focení, děti se budou moci vyfotit jako klíčník Pražských věží a fotografii si hned odnést domů. Fotografie budou následně umístěny také na facebooku muzea.

K dispozici bude také stánek a prezentace Wikimedia ČR a bibliobus Městské knihovny Praha.

Během odpoledne, od 12.00 do 15.30, bude probíhat soutěž pro děti na téma hry Člověče, nezlob se.

Připravena bude i dětská dílna, kde mohou děti malovat a tvořit dle fantazie, vyzkoušet si vitráž a pískové obrázky, malovat na talíře, skleničky, dřevěné obrázky, zápisníky, trička, papírové škrabošky…

mhmp-hrajeme-si-na-petrine

Přehledný program

11.00 zahájení celé akce

11.05 Divadlo Svíčková a Bidlo na plovárně – klaunské vystoupení s letním tématem pro pobavení malých i velkých diváků

11.45 exhibice slackline

12.00 kouzelnické vystoupení kouzelníka Grina

13.00 exhibice žonglování, workshop – skupina Mix Trix

14.00 kouzelnické vystoupení kouzelníka Grina

14.45 Divadlo Táta, máma a já aneb O Palečkovi – veselá pohádka pro děti i jejich rodiče

15.30 kouzelnické vystoupení kouzelníka Grina

16.00 exhibice žonglování – skupina Mix Trix

17.00 ukončení akce

 

PLAY Broumovsko

Dětem uděláte radost, vezměte-li je v den jejich svátku od 10.00 do 18.00 hodin na interaktivní výstavu Play Broumovsko v Areálu Veby. Spousta objektů, zajímavých her, malování společného obrazu a další aktivity jim jim umožní jedinečný zážitek.

Výstava uchvátí i ty, kteří zavítali na její podoby v pražském Mánesu nebo Malostranské Besedě. Mezi vystavující umělce patří například Milan Cais, Ondřej Smeykal, Marianna Stránská, Quido Sen, Ondřej Janoušek či sám její spolutvůrce Petr Nikl.

den-deti-play2

 

 

Chateau Mcely

Děti se mohou těšit na Den dětí v neděli 1. června. Čeká je sladké překvapení v podobě hravého sweetbaru. Po celý víkend budou pro zpestření pobytu k dispozici trampolína a skákací hrad či kola k projížďkám Svatojiřským lesem.

 

Komiksové lázně

Malí návštěvníci Žlutých lázní v pražském Podolí mohou zažít v sobotu 31. května dětský den plný komiksových postav. Historii i současnost komiksů připomene procházka, v jejímž průběhu se návštěvníci pomocí postav kreslených hrdinů jako je Superman, Spiderman, Rychlé šípy i další legendární hrdinové z bájí či sci-fi příběhů seznámí s historií i současností komiksového světa.

Na děti budou dále čekat tématické hry, soutěže a zábavný program.

 

Den dětí pro všechny

V sobotu 31. května připravily obchodní domy kika ve spolupráci s KIA Motors Czech a jejich dealery po celé České republice, a to v Praze-Letňanech, Čestlicích, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni a Liberci oslavu pro děti a jejich rodiče od 11 do 19 hodin nabitý hudebně zábavní program, v jehož rámci vystoupí například Janek Ledecký nebo Dalibor Janda. Součástí programu bude velká soutěž o relaxačně víkendový pobyt pro celou rodinu v Rakousku nebo Chorvatsku. Chybět nebudou ani zajímavé dárky od všech partnerů akce.

Děti se navíc mohou těšit na herní koutek s trampolínami, skákací hrad, facepainting, bublinový workshop, poníky z Velké Chuchle, zdobení perníčků, divadlo, tvoření postaviček z balónků, výtvarnou a keramickou dílnu, pečení houstiček nebo malování na trička.

Ani rodiče se v kika nebudou nudit, maminky jistě potěší stánek profesionálního líčení kosmetikou Mary Kay, pro tatínky jsou připraveny koně pod kapotou v nových MPV a SUV vozech Kia Soul a Sportage. Připravena je i předváděcí akce motocyklů Harley – Davidson, prezentace Policie ČR s možností prohlídky služebních aut, ukázka výcviku psů a výstava historických vojenských vozidel.

den-deti-kika

 

OC Šestka

Dětský víkend proběhne v centru od 31.5. do 1.6. O sobotní program se postará Integrovaný záchranný systém hlavního města Prahy a Michal Nesvadba. V neděli si pak přijdou na své všechny malé princezny a rytíři. Připravena bude spousta hraček pro soutěživé děti, nafukovací hrady, fotokoutek, malování na obličej, dětské koktejly i cukrová vata zdarma a samozřejmě legrace.

Každou sobotu ve Family centru OC Šestka navíc zdarma probíhají Divadélka pro děti. Neděle je ve znamení kreativity a rozvíjení manuální zručnosti, konají se zde Kreativní dílny.

den-deti-oc-sestka

 

 

 

Zdroj: MHMP, PLAY Broumovsko, Chateau Mcely, Žluté lázně, kika, OC Šestka,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.