Vibrostation: Pomocník, s nímž se přestanete bát plavkové sezóny

Sport a pohyb jsou neoddělitelnou součástí zdravého životního stylu. Pokud je čas vaším nepřítelem, je stále těžší najít si ho dostatek ještě pro pravidelné cvičení, s nímž se neodmyslitelně pojí i získání vysněné postavy. Jednou z cest jsou fitness stroje, které efektivně cvičí za vás.

Vibrostation Foto: Vibrostation, oficiální zdroj

Vibrostation Foto: Vibrostation, oficiální zdroj

 

Prvním krokem k štíhlé siluetě, kterou právě plavky odhalí na veřejnosti za všeho nejvíc je samozřejmě životospráva. K ní už lze volit podle časových, prostorových a zdravotních možností, ale i podle toho co je vám bližší další podpůrné aktivity. Spojit nutnost s tím, že děláte něco pro sebe lze třeba chozením pěšky nebo ježděním na kole či in-linech do práce. Potřebuje-li však vaše postava víc než se jen udržet v kondici, pak jsou dobrým ekvivalentem různé fitness přístroje, z nichž jeden si dnes představíme.

 

Vibrační trénink s vašimi svaly zacvičí

Vibrační trénink je v poslední době dynamicky se rozvíjející oblast fitness přinášející lidem jakéhokoliv věku a trénovanosti spoustu výhod. Pomocí cvičení například na Vibrostation si procvičíte většinu svalů a viditelné výsledky se dostaví při pravidelných třicetiminutových cvičeních, které si zopakujete alespoň třikrát týdně.

Celé cvičení funguje na principu vytváření vibrací, které jsou přenášeny do těla. Tento proces vyvolává v trénovaném svalu myotatický neboli napínací reflex, na základě něhož se svaly samovolně stahují 30 – 45 krát za vteřinu v závislosti na zvoleném nastavení.

 

Jde to i bez pevné vůle

Cvičení přístrojích jako je Vibrostation je vhodné především pro velmi vytížené lidi nebo pro ty, kteří nemají dostatek energie a vůle pro pravidelný dlouhý trénink různého druhu. Cvičení vyžaduje jen velmi malou námahu a odpovídá jedné hodině cvičení v tělocvičně. Na rozdíl od tradičního cvičení nebo joggingu se při tomto cvičení ani nepotíte, protože při něm pouze stojíte na vibrační plošině. Pro cvičení tak můžete využít například polední pauzy.nebo chvíle před večerní schůzkou s přáteli apod..

 

Zaměřte se na posilování konkrétních partií

Pokud máte problémy s břichem, nastavíte si jednoduše program pro redukci břišního tuku. To samé lze provádět s hýžděmi i celými dolními a horními končetinami. Cvičení je šetrné, v kombinaci s kratší dobou aplikace jsou klouby, vazy a šlachy vystaveny podstatně menší zátěži, než kupříkladu při běhání.

Vibrační cvičení pomáhá ke spalování tuků, posiluje svaly, zlepšuje krevní oběh i základní metabolismus, zlepšuje pružnost svalů a přispívá k jejich rychlejší regeneraci, pomáhá i s věčným strašákem – celulitidou.

 

Kdy se stroj nedoporučuje

Jako každé cvičení nebo zvýšená fyzická aktivita je i Vibrostation tabu při určitých onemocněních a rovněž v těhotenství nebo, když se o miminko pokoušíte, což platí zejména pro umělé oplodnění, ale i v opačném případě a to, když máte aplikované nitroděložní tělísko. Vyvarovat vibračních cvičení byste se měli tehdy, když trpíte žilní trombózou, kardiovaskulárním onemocněním, cukrovkou, epilepsií, migrénami a také pokud máte umělé klouby, onkologické či zánětlivé onemocnění, potíže se sítnicí či akutní kýlu. Opatrnosti není nikdy dost, takže při jakýchkoli pochybnostech o vhodnosti nejen vibračního tréninku se poraďte se svým lékařem.

 

Kde se přístrojem můžete kamarádit

Cvičit pomocí Vibrostation můžete ve vybraných fitness studiích po celé České republice, více informací naleznete na www.vibrostation.cz.

 

Zdroj:Vibrostation

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.