Ventilátor, který umí zahřát i ochladit

Zima nás už pár dní svým ledovým dechem popohání ke spěchu domů. Ne vždy nás ale domov čeká příjemně vyhřátou náručí. Podobně tomu může být ráno po příchodu do zaměstnání nebo po příjezdu na chatu. Okamžitou pomocí, ale i určitou alternativou pro menší prostory nebo energeticky úsporné domy může být topný ventilátor, který následně nachází své uplatnění i v parných dnech, kdy nás pro změnu může příjemně ochlazovat.

Sloupový ventilátor Dyson AM05 zahřeje i ochladí Foto: Dyson, oficiální zdroj

Sloupový ventilátor Dyson AM05 zahřeje i ochladí
Foto: Dyson, oficiální zdroj

 

Pokud si potrpíme na elegantní design, řešením může být netradiční sloupový ventilátor Dyson AM05, který hned na první pohled zaujme svým atraktivním vzhledem a provedením, jenž mu dal známý britský designér James Dyson, a který zároveň připomíná moderní plastiky z dílny dalšího Brita, slavného sochaře Henryho Moora.

Sloupový ventilátor Dyson AM05 zahřeje i ochladí Foto: Dyson, oficiální zdroj

 

Efektivnější a bezpečný

Na ventilátoru Dyson AM05 nenajdete žádné lopatky jako u klasických ventilátorů, které mnohdy nejsou schopny efektivně rozhánět horký vzduch po celé místnosti a navíc mají mnohem vyšší spotřebu. Revoluční technologie Air Multiplier nasává vzduch a násobí jeho rychlost až 6x a pro uživatele tak představuje účinného pomocníka pro vytvoření a udržení tepelné pohody, neboť v zimě prostor vyhřeje a v létě ochladí. Proud vzduchu je však plynulý, a tím mnohem příjemnější a zdravější než u klasického lopatkového ventilátoru. Absence lopatek ho navíc dělá bezpečný i pro děti a domácí mazlíčky. Ne nadarmo jej němečtí spotřebitelé zvolili produktem roku 2013.

Simulace směru proudění vzduchu od sloupového ventilátoru Dyson AM05  Foto: Dyson, oficiální zdroj

Simulace směru proudění vzduchu od sloupového ventilátoru Dyson AM05
Foto: Dyson, oficiální zdroj

 

Ventilátor se snadno udržuje pouhým otřením hadříkem. V prodeji je za doporučenou cenu 10 499 Kč s DPH.

Více na www.dyson.cz

 

Zdroj: Dyson

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.