Úspěšný projekt „Stáže ve firmách – vzdělávání praxí“ pokračuje

V půli ledna překročil inovativní vzdělávací projekt „Stáže ve firmách – vzdělávání praxí“ hranici 5 000 zahájených stáží, čímž dosáhl svého původního cíle. Díky úsporám v rozpočtu však bude i nadále pokračovat. Až do konce května je otevřen pro další cca tisícovku zájemců. Hlásit se tedy nadále mohou jak uchazeči, tak firmy. Ty mají ještě několik měsíců možnost vypisovat nabídky stáží, v současné době již ale pouze takové, které nepřekročí celkový rozsah 320 hodin.

Pretty Caucasian business woman at office desk

Projekt je určen především čerstvým absolventům, lidem po rodičovské dovolené, starším 50 let a dlouhodobě nezaměstnaným. Zájemci se mohou zaregistrovat na stránkách projektu, kde se přihlásí ke stáži ve svém oboru a pokud se s firmou domluví, nastoupí na několikatýdenní stáž, kde si pod vedením zkušeného mentora rozšíří své odborné znalosti a získají praktické dovednosti.

„Těší nás enormní zájem o projekt i to, že získaná praxe lidem skutečně pomáhá při hledání práce. Ukončeno již bylo přes 4 000 stáží, a každý pátý účastník zůstal po stáži u poskytovatele zaměstnán. Další pětině pak firmy nabídly externí spolupráci,“ uvádí hlavní manažerka projektu Kateřina Šímová z Fondu dalšího vzdělávání.

Celkem se na webových stránkách projektu zaregistrovalo už 30 000 uchazečů o stáž a přes 8 200 poskytovatelů stáží.  Projekt realizuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí, v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Group of people with different occupation
Kontakty a podrobné informace

Bližší informace na www.stazevefirmach.cz nebo www.facebook.com/stazevefirmach.
K dispozici je též bezplatná infolinka 800 779 977, a to v pracovní dny od 9 do 16 hodin.

 

Zdroj: Fond dalšího vzdělávání

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.