Trendy letošní dovolené: Gastronomicko-kulturní výpravy

Pryč jsou časy, kdy byla dovolená synonymem pro nicnedělání, nejlépe ve formě polehávání na pláži. Dnes dávají lidé přednost aktivnímu odpočinku a zážitkům, ale i v tom se klasický model turistiky změnil. Kromě obdivování památek touží i po dobrodružství, adrenalinu, ale i hlubším poznání navštívené země. A to nejen prostřednictvím tamní kultury, ale i gastronomie či pozorováním běžného života dál mimo hotelové komplexy.

dovolena_vinice

 

Co letos může zaujmout zhýčkaného návštěvníka i zcestovatého turistu? Jednoznačně typ bydlení s přidanou hodnotou, místní gastronomie, nápoje samozřejmě ponejvíce alkoholické, vše jako zhmotnění romantizující představy vyvolané četbou knih nebo sledováním filmů, jejichž děj je zasazen do reálného prostředí.

 

Soukromí nade vše

I v roce 2014 si budou chtít lidé užívat luxus a pohodlí, nikoliv však v hotelích, jak tomu bylo doposud, ale vzhledem k vrůstajícímu zájmu se ubytování přesune zejména do privátních bytů či vil. Ty nabídnou klientovi na co si vzpomene, výjimkou nemusí být ani herna či domácí lázně.

 

Oživlé příběhy

„Největším hitem napříč celým světem budou v letošním roce gastronomicko-kulturní výpravy. Kromě návštěvy památek a poznávání kultury jednotlivých států budou „foodies“, jak jsou milovníci cestování a dobrého jídla nazýváni, vyhledávat nejen místa, kde budou moci ochutnat tradiční pokrmy dané země, ale také trendy podniky, jejichž šéfkuchaři jsou pravými mistry gastronomického umění,“ uvádí David Eder, CEO společnosti Exclusive Tours a doplňuje: „Mezi tyto exkluzivní podniky patří i kodaňská restaurace NOMA, která je známá nejen díky své vyhlášené kuchyni, ale také čekací době na rezervaci. Ta běžně trvá i tři měsíce, pokud zrovna nevyužijete služeb osobního concierge, který umí zařídit rezervaci na dřívější termín.“

dovolena_restaurace-noma-kodan

Mezi gastronomickými ochutnávkami přijde vhod tématická procházka. V Kodani povede cesta nejprve k Malé mořské víle, jak ji zvěčnil na přání majitele pivovaru Carlsberg Carla Jacobsena sochař Edvard Eriksen, a která již od roku 1913 vítá návštěvníky připlouvající do města po moři. V Paříži je možno vyrazit do uliček, kterými se toulala Amélie z Montmartru, v Londýně se lze vydat po stopách Sherlocka Holmese, Barcelona láká projít místy, která zvěčňovala na svých fotkách Woodyho hrdinka Cristina, Lisabon nabídne téměř detektivní pátrání, kterému podlehl Raimund Gregorius, jen co tu vystoupil z nočního vlaku.

 

Poklid i adrenalin

Milovníkům dobrého vína a klidné atmosféry lze doporučit, aby si během dovolené ve Francii udělali čas na jednodenní výlet na Château Troplong Mondot nebo Château Beau-Séjour Bécot, kde s odborníkem absolvují vertikální degustaci (ochutnávka vín různých ročníků z jednoho vinařství) výjimečných Grand Crus ročníků a také oběd v jedné ze špičkových restaurací v Saint Emilion.

Trochu adrenalinu ale bez rizika, zprostředkuje závod Grand Prix, který se koná ve dnech 24. a 25. května. Naživo ho lze totiž v Monaku sledovat i v pohodlí od svého stolu z terasy hotelu Hermitage..

Ve Španělsku, v městečku Rentería v restauraci Mugaritz lze nejen ochutnat lahodné místní speciality, ale navíc se pod odborným dozorem tamního šéfkuchaře naučit kombinovat různé druhy bylinek a používat je správně do španělských pokrmů.

dovolena_gurmanske-zazitky

 

Ráj shopaholiků

Během posledních šesti měsíců výrazně narostla popularita Turecka, které není pozoruhodné jen svou minulostí, ale také moderními restauracemi. Dnešní, zejména konzumně založené turisty zaujme obchodními centry a bujarým nočním životem.

 

Věčný trend pro kulturní dovolenkáře

Po několika letech je na vzestupu i Řecko, které je proslavené nejen tím, že je kolébkou západní civilizace, ale také svými přírodními scenériemi.

 

 

Zuzana Ottová

Zdroj: Exclusive Tours

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.