Tommy Emmanuel přidává pro velký zájem koncert v Rudolfinu

Koncert k šedesátinám kytarového mága Tommyho Emmanuela, který se bude konat 13. března v Rudolfinu, a na němž australský kytarista vystoupí spolu se Stanislavem Barkem a dalšími českými hudebníky, je již nyní zcela vyprodán. Organizátoři koncertu, kteří zároveň stojí za úspěšným festivalem Kytara napříč žánry, se proto rozhodli uspojit jeho mimořádně vstřícné a početné publikum přidáním dalšího koncertu. Od 16 hodin pro něj vystoupí skvělý hudebník, mistr rychlých prstů a trsátka a v neposlední řadě také skvělý bavič na odpoledním matiné.

Tommy Emmanuel  Foto: KNŽ, oficiální zdroj

 

„Tommy Emmanuel mne vždycky překvapí svoji nekonečnou vitalitou a energií a vřelým vztahem k publiku. Jsem rád, že můžeme díky vstřícnosti Tommyho uskutečnit ještě jeden koncert a vyjít vstříc velké poptávce po vstupenkách,“ vysvětluje pořadatel koncertu i festivalu Kytara napříč žánry Stanislav Barek.

A tak zatímco ve večerním programu vedle oslavenců Tommyho Emmanuela a Stanislava Barka vystoupí také naši kytaristé Norbi Kovács, Adib Ghali a jejich velšský kolega Dylan Fowler, na odpoledním matiné bude mít Tommy Emmanuel pódium i publikum jen a jen pro sebe. Jeho sólové koncerty patří k nezapomenutelným zážitkům.

Tommy Emmanuel dostal svoji první kytaru ve čtyřech letech, hrát na ni ho naučila jeho matka. Rychle se učil podle sluchu, nedostával žádné formální lekce, dodnes neumí noty. Když otec rozpoznal talent u Tommyho i jeho bratra Phila, založil rodinný band, který kočoval napříč Austrálií. Později nastudoval a zdokonalil specifický způsob hry zvaný fingerpicking, pracující s perkusivním hraním všemi prsty většinou v kombinaci s trsátkem. Postupem času jej dovedl k nevídané dokonalosti, která dodnes bere dech: Tommyho prsty vytváří vynalézavou hrou iluzi, že na pódiu musí být někde schována doprovodná kapela, a že není možné, aby to ten usměvavý Australan, stojící suverénně na scéně, uhrál všechno sám.

 

Praktické informace

Matiné Tommyho Emmanuela začne v pražském Rudolfinu v neděli 13. března v 16 hodin. Vstupenky je možné zakoupit za jednotnou cenu 850,- Kč v síti Colosseum Ticket.

Více informací na www.kytaranapriczanry.cz a na Facebooku festivalu.

 

 

Zdroj: Kytary napříč žánry

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.