Tip na vánoční dárek: Darujte zážitek

Pokud vám Ježíšek nenechal nahlédnout do dopisů, v němž mu vaši nejbližší svěřili svá přání a navíc máte pocit, že už všechno ze světa elektroniky, spotřebičů či sportovního vybavení mají, můžete vsadit na zážitek, který sice nemá hmatatelnou podobu, ale dost možná obdarovanému vydrží mnohem déle. Nemusíte se bát, nechceme vám nabídnout žádný ‚originální dárek‘ typu skok padákem. Vánoce jsou svátky pohody, takže i naše dva tipy budou mít tomu odpovídající charakter, a radost udělají zejména všem uměnímilovným bytostem.

darkovy-poukaz-02

 

Divadelní tipy

Pro milovníky umění a divadla zvlášť, kteří však raději zůstávají v pasivní roli diváka, připravilo Divadlo na Vinohradech vánoční nabídku sestávající hned z pěti možností. Vybrat tak lze ten nejvhodnější pro každou věkovou skupinu i pro celou rodinu.

Dárkový balíček 3x jinak
Divadelní balíček může být krásným dárečkem pro celou rodinu, stačí si zvolit typ podle obsahu.

1. Divadelní kukátko, permanentka pro celou rodinu, infobrožura a originální ozdoba na stromeček. Vše za 2590 nebo 2690 Kč.

2. Kukátko, dárkový kupón v hodnotě 500 Kč, infobrožura a originální ozdoba na stromeček. Vše za 1190 Kč.

3. Kukátko, dárkový kupón v hodnotě 200 Kč, infobrožura a originální ozdoba na stromeček. Vše za 890 Kč.

Vánoční předplatné
Na období leden až červen 2014 přichystalo divadlo čtyři novinky z repertoáru – Nesnesitelné svatby, Jindřich IV., Soudce v nesnázích a Poslední z Haussmanů. Cenové kategorie předplatného se pohybují od 1360 Kč pro jednu osobu na čtyři představení.

Permanentka
Šest kuponů, které směníte za jednotlivé vstupenky v jakékoli cenové kategorii.

Dárkový poukaz
Dárkové poukazy v hodnotě 200 nebo 500 Kč.

Divadelní kukátko samostatně
Za sympatických 890 Kč můžete v pokladně DnV zakoupit krásné stykové divadelní kukátko.

 

Kurzy řezbářství

Vánočním dárkem také můžete v obdarovaném probudit umělce. Stačí ho například přihlásit do jednoho ze dvou řezbářských kurzů, které pořádá Bernina Kreativní Centrum a lektoruje je loutkářka Eva Hodinková, s jejímiž fantasy loutkami si mohli doslova podat ruce návštěvníci mezinárodní výstavy Doll Prague 2013.

Loutka – Anděl
Dvoudenní kurz pro začátečníky, v němž se účastníci nejprve seznámí s anatomií hlavy, následně vymodelují a vyřežou hlavu anděla, a poté si z připravených dřevěných dílů sestaví pohyblivou loutku na drátu a vodících nitích. Součástí kurzu je přednáška o anatomii hlavy loutky.

Kurz se koná 25. a 26. ledna 2014, vždy po 6 hodinách v ateliéru Art cz, V Domcích 53/23,Praha 6. Kurzovné činí 3 600 Kč, započítán je v něm i materiál pro výrobu loutky. Potřebné nástroje budou kurzistům zapůjčeny.

Hlava (muž, žena, dítě) – anatomie formou modelování
V tomto jednodenním kurzu opět loutkářka Eva Hodinková seznámí zájemce s vymodelováním hlavy, které je určeno tvůrcům nejen loutek, ale i uměleckých panenek z různých materiálů. Kurz bude probíhat ve dvou skupinách po 7 účastnících. Termín pro 1. skupinu je 8.2.2014 a pro 2. skupinu 9.2.2014. Doba výuky 6 hodin. Místo konání ateliér Art cz, V Domcích 53/23,Praha 6. Cena kurzu (1000 + 200 materiál), nástroje budou zapůjčeny přímo na kurzu.

Další kurzy
V nabídce centra jsou i další kratší a cenově méně náročné kurzy, např. Loutka – andílek, Loutka – ptáček. Délka trvání kurzu cca 3 hodiny, kurzovné je 500 Kč.

Více informací včetně aktuální obsazenosti kurzů a přihlášek senajdete zde.

 

Zuzana Ottová

Zdroj: Divadlo na Vinohradech, Bernina Kreativní Centrum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.