Telefonování nikoliv ve vozidle, ale s vozidlem

V dnešní době získal kvalitní a drahý smartphone status designového šperku, kterým se může jeho majitel pochlubit svému okolí. Jeho status se ale sotvakdy přiblíží dojmu, který vyvolá luxusní automobil nebo motorka. Společnost Rarus, která se zabývá designovými úpravami vybraných produktů, vytváří pomyslný most mezi těmito dvěma odznaky společenského postavení.

Příklad přizpůsobení designu telefonu vzhledu luxusního vozidla Zdroj: Rarus, s. r. o., oficiální zdroj

Příklad přizpůsobení designu telefonu vzhledu luxusního vozidla
Zdroj: Rarus, s. r. o., oficiální zdroj

 

Firma v rámci své nové značky Rarus Exclusive provádí úpravy mobilních zařízení, kterými jejich design sladí s typickým vzhledem vybraného luxusního vozidla. Rozhodně ale nejde jen o lacinou samolepicí tapetu na šasi přístroje, mluvíme tu o užití moderních technologií, jejichž aplikování je trvalé, a cenných materiálech (například ryzí zlato, stříbro, platina, pravá kůže či třeba exotická dřeva). Všechny úpravy by přitom měly být tvořeny individuálně s ohledem na přání zákazníka a s možností jeho zapojení do procesu návrhu. A tomu také samozřejmě odpovídá cena spadající do kategorie „když se na ni musíte ptát, tak na to nemáte“.

Samotný proces úpravy je ale zajímavý sám o sobě i z pozice pouhého pozorovatele. Barvení přístrojů probíhá tzv. hloubkovou eloxací, což je špičková anodizační technologie, při které je hliník povrchově oxidován v chemickém roztoku za pomoci elektrického proudu a se speciálními titanovými háky vyvinutými přímo pro tato zařízení. Ty zaručují, že se barva dostane opravdu všude. Díky této metodě barva pronikne hluboko do pórů materiálu a vyznačuje se tak plnou sytostí a jednolitostí a zůstává stejná i při běžném opotřebení povrchu zařízení. Kromě možnosti obarvení, které jde do hloubky materiálu a nedá se tedy srovnat s běžným nátěrem, eloxování obecně zlepšuje povrchové vlastnosti i odolnost hliníku. Jedná se o stejný chemický proces, který při výrobě používá i společnost Apple.

Mimochodem, když jsme u Applu, tak špatná zpráva pro všechny movité příznivce ostatních značek je, že Rarus Exclusive upravuje v individuálně zvolených barvách a materiálech pouze některé z produktů Applu, a to jmenovitě iPhone 5/5S a iPad mini (starší modely těchto přístrojů vzhledem k jiným povrchovým materiálům zvolenou technologií barvit a upravit nelze). Upravené přístroje se prodávají buď jako nové hotové produkty s kompletní dvouletou zárukou v plném rozsahu, nebo je možné provést veškeré zmíněné úpravy i na stávající přístroj zákazníka.

Hrdé patrioty potěší, že Rarus se označuje za ryze českou společnost a zakládá si na faktu, že všechna jejich práce probíhá v naší zemi a za spolupráce s dalšími českými firmami.

 

 

L. V.
Zdroj: Rarus, s. r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.