Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa

Titulek probouzející zvědavost nejen ve skalních příznivcích slavného nekonformního divadelního celku se je současně názvem celovečerního dokumentárního filmu, jenž neotřelým způsobem představí tento fenomén, který na jaře příštího roku oslaví těžko uvěřitelných 45 let na scéně a jeho současných či bývalých členech: Davidu Vávrovi, Tomáši Hanákovi, Milanu Šteindlerovi, Václavu Marhoulovi, Ondřeji Trojanovi, Evě Holubové, Jiřím Macháčkovi a dalších. Oslavou narozenin bude i premiéra filmu režisérky Olgy Dabrowské, která se vydává nejen za jednotlivými protagonisty divadla, ale zkoumá i tajemné mysterium, kterým je celé sdružení opředeno.

Projekt Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa  Oficiální zdroj: Divadlo Sklep/Bio Art Production

Myšlenka dokumentu o fenomenálním Divadle Sklep, které umí být veselé i přemýšlivé, moudré i hravé, tajemné i hovořící jasnou řečí, se zrodila v hlavě producenta Iva Krátkého ke sklonku roku 2011. Bez dlouhého rozmýšlení se příležitosti natočit netradiční dokument chopila scenáristka a režisérka Olga Dabrowská. Druhý z producentů, Petr Koza, se nebál a kontaktoval o metr vyššího Davida Vávru: “Ten nás, tvůrce troufalce, přijal s tímto nápadem velmi přátelsky a jednoho zimního večera před představením legendární Besídky si na nás našel chvilku. A bylo rozhodnuto…

Každá legrace něco stojí a sklepácká legrace stojí za to. Příznivci Sklepáků či jeho jednotlivých protagonistů se mohou aktivně podílet na vzniku dokumentu a třeba i zachránit svět pár drobáky či pětimístnými položkami. Odměnou jim bude nejen hřejivý pocit, ale navíc získají unikátní ceny z pestré nabídky benefitů, sklepáckých i zpoza filmové kamery a studia. Dveře Sklepa a jeho tajemství se otvírají právě dnes! Stačí sáhnout po virtuální klice:

 

Za jedinou minci

Na film Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa můžete přispět pouhou jednou mincí a získat placku se sklepáckým motivem, hezkou a vkusnou vzpomínku na dobrý počin, která zakryje i menší trhlinu na oděvu.

Za větší obolus získáte vstupenky do některých pražských letních kin, řadu pozoruhodných literárních, filmových či hudebních výtvorů členů divadla Sklep i autorů filmu.

Pokud se trochu více plácnete přes kapsu, můžete navštívit speciální sklepácké představení pro dárce z HitHitu i s unikátní exkurzí do zákulisí s fundovaným výkladem některého z herců divadla či společným fotem.

Za částku se třemi nulami na konci můžete povečeřet s režisérkou a producenty, na speciálním představení dostanete i dárek – divadelní rekvizitu, který vám osobně předá David Vávra. Můžete se zúčastnit natáčení dokumentu s exkurzí do střižny a zvukového studia, získáte i vstupenky na slavnostní premiéru.

Velkorysí přispěvatelé se mohou vypravit na výlet vlakem do nádražní restaurace Zastávka Tomáše Hanáka v Nižboru se členy produkce a stát se součástí dokumentu o vzniku filmu.

Pokud jste bohatí nejen duchem, můžete se stát dokonce partnery projektu, autoři filmu i jeho protagonisté vás pak zahrnou všestrannou a nehynoucí vděčností a přízní i řadou vzácných darů…

Prostřednictvím právě spuštěného projektu na portálu Hithit tedy můžete stát u zrodu nevšedního dokumentu i vy. Aktuální informace včetně možnosti přímo přispět najdete na webových stránkách projektu nebo jeho fb

Projekt Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa  Oficiální zdroj: Divadlo Sklep/Bio Art Production

 

Tvůrčí tým projektu

Námět: Ivo Krátký, Olga Dabrowská

Autor scénáře, režie: Olga Dabrowská (Kuličky (2008) – hlavní cena Zlatý Prim na festivalu české filmové komedie, Alma (2010), Roznese tě na kopytech (2013), spolupráce na filmech Samotáři, Knoflíkáři aj.)

Hudba: Ivan Acher

Kamera: Diviš Marek

Střih: Jakub Voves

Zvuková postprodukce: Jiří Klenka

Grafika: Martin Kaiser

Producent: Bio Art Production – Petr Koza & Ivo Krátký

 

 

Zdroj: Divadlo Sklep, Bio Art Production

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.