Svatojánská noc na Hradčanech

V posledních letech se díky atmosféře tajemna opět dostává do povědomí lidový svátek Svatojánské noci, jež již po staletí navazuje na předkřesťanské oslavy letního slunovratu a vzdává hold slunci, které je v této době na vrcholu svých sil. Kromě pálení ohňů na kopcích, které symbolizují právě slunce, je důležitým prvkem i svatojánské čarování, týkající se především sběru bylin a milostné magie.  Ne každý má tu možnost vydat se v noci předcházející svátku sv. Jana do přírody, do lesů. Takový městský ekvivalent a to se vším komfortem, nabídne o čarovné noci Restaurant Hradčany.

Svatojánská noc v Restaurantu Hradčany Foto: Restaurant Hradčany Savoy, oficiální zdroj

 

Během oslav svatojánské noci z 23. na 24. června zůstávají lidé dlouho vzhůru, aby se mohli veselit a trávit společně čas také u dobrého jídla. Dokonce se traduje, že o této noci mají všechny potraviny afrodiziakální účinky.

Ať už vás zajímají magické tradice, nebo prostě chcete zůstat venku za teplé letní noci a vychutnávat si gurmánské speciality se sklenkou dobrého vína v ruce, je právě pro vás přichystán program Svatojánské noci Restaurantu Hradčany Savoy na pražském Pohořelci. 

Vy i vaše ratolesti budete mít možnost užít nejmagičtější noc v roce plnou tradic a kouzel uprostřed hlavního města. Svatojánská slavnost se uskuteční pod širým nebem 23. června od 18:00 na terase Hotelu Savoy (Keplerova 6/218, Praha 1) s výhledem na Petřín a Strahovský klášter. Připraven je bohatý doprovodný program a Svatojánský bufet se specialitami z grilu, které pro svatojánské návštěvníky připravil šéfkuchař Petr Patočka se svým týmem.

Svatojánská noc v Restaurantu Hradčany Foto: Restaurant Hradčany Savoy, oficiální zdroj

 

 

Noc plná zábavy

V doprovodném programu se vy i vaše děti můžete těšit na hledání pokladu, kouzelnickou show, kreativní dílničku na téma pohádkových bytostí, přivolávání deště, magii bylinek a lásky, čarodějnickou svatbu, tanec bludiček a divoženek a také ohnivé překvapení.

 

… i dobré krmě

Svatojánský bufet zahrnuje bohatý salátový bar, speciality z grilu z mnoha druhů masa s rozmanitým výběrem dresinků, domácím pečivem, pestrou grilovanou zeleninou a dalšími přílohami. Nebudou chybět ani lahodné dezerty, jako grilovaný ananas a ovocné špízy s krémem z mascarpone. V ceně bufetu jsou také pro každého 2 sklenice vína či piva, ovocné limonády a voda.

Na speciální svatojánský bufet se mohou těšit také děti, i ty s nejmlsnější jazýčky.

Svatojánské menu v Restaurantu Hradčany Foto: Restaurant Hradčany Savoy, oficiální zdroj

 

 

Organizační informace

Kompletní menu: Cena: 1290 Kč / dospělý, 590 Kč / dítě, děti do 5-ti let zdarma.

Bližší informace najdete zde.

Možnost parkování v hotelové garáži či přilehlém okolí.

Rezervace online na nebo na telefonu +420 224 302 122.

 

 

Zdroj: Restaurant Hradčany Savoy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.