Studentský design se zaměřil na koupelny

Návrhy obkladů pro koupelny byly zadáním projektu COMPO – 1. ročníku studentské designérské soutěže vyhlášené společností LASSELSBERGER.

Jeden z návrhů vítězky Hlavní ceny projektu COMPO Veroniky Šilhavé  Foto: LASSELSBERGER, oficiální zdroj

Jeden z návrhů vítězky Hlavní ceny projektu COMPO Veroniky Šilhavé
Foto: LASSELSBERGER, oficiální zdroj

 

Designéři i vývojové oddělení společnosti LASSELSBERGER stále hledají nové myšlenky, tvůrčí směry, proto byla na jaře 2015 vyhlášena designérská soutěž, jejímž předmětem byl návrh keramických obkladů. Tvary, materiály, barvy a zpracování záležely pouze na invencích autora.

Soutěž byla určena pro studenty keramického ateliéru Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara při Západočeské univerzitě v Plzni, která je v současnosti jednou z nejmladších vysokých uměleckých škol s orientací na výtvarné umění a design. Kromě finančních cen pro vítěze společnost LASSELSBERGER přislíbila soutěžícím možnost proměnit tři nejzajímavější návrhy do reality, vyrobit keramický obklad – originál.

 

Koupelna ala Vasarely

V květnu proběhlo hodnocení soutěžních prací porotou tvořenou odborníky společnosti LASSELSBERGER, z něhož vítězně vyšla a Hlavní cenu získala práce autorky Veroniky Šilhavé, studentky prvního ročníku magisterského studia, vedoucí ateliéru prof. MgA. Gabriel Vach. Porota se rozhodla pro tento návrh díky mnoha atributům. Keramické obklady ztvárněné autorkou vynikaly originálním nápadem a bezesporu zaujaly na první pohled. Hravost, s jakou studentka zadané téma zpracovala, přesvědčivě vypovídá o kreativním přístupu.

Optická hra obkladů lehce evokuje slavné Vasarelyho obrazy, v barevnosti ovšem sází na tlumenější pastelové tóny.

Podle odborné poroty lze nepochybně mladistvou myšlenku proměnit do reality. Skutečné vzorky keramických obkladů RAKO, na základě návrhu Veroniky Šilhavé a dalších dvou oceněných studentů, vzniknou v brzké době ve vývojovém oddělení RAKO, výrobního závodu Chlumčany. Autorka si bude moci vyzkoušet skutečnou, nesnadnou, cestu k hotovému výrobku.

Ocenění se dočkaly návrhy dalších čtyř studentů a to Vlastimila Šenkýře Márie Kobelové, Lucie Vostálové, Šárky Novákové a Lenky Záhorkové.

První ročník soutěže tak nejen splnil očekávání organizátorů, ale překvapil je svým obsahem, v němž bylo k vidění mnoho výborných návrhů. Studentské práce se prostě poznaly, byly svěží a neotřelé.

Pětice autorů vítězných návrhů projektu COMPO  Foto: LASSELSBERGER, oficiální zdroj

Pětice autorů vítězných návrhů projektu COMPO
Foto: LASSELSBERGER, oficiální zdroj.

 

Zdroj: LASSELSBERGER – RAKO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.