Street art v Muzeu hlavního města Prahy

Nejnovějším přednáškovým počinem určeným jak studentům středních a vysokých škol s výtvarným zaměřením, tak široké veřejnosti se MHMP opět představuje jako instituce, kde se „jen neoprašují historické exponáty“, ale která zprostředkovává návštěvníkům seznámení s aktuálním děním na poli kultury, a to i včetně toho jenž stojí na jeho pomezí.

Street art - cyklus přednášek v MHMP, ilustrační foto:  © Jitka Kopejtková/MHMP, oficiální zdroj

Street art – cyklus přednášek v MHMP, ilustrační foto: © Jitka Kopejtková/MHMP, oficiální zdroj

 

Přednáškový cyklus „Street art“ s projekcí povede Jitka Kopejtková – česká fotografka, jež svou tvůrčí činnost zaměřuje na autentické zachycení strhaných plakátů na oficiálních i neoficiálních plakátovacích plochách v ulicích měst. Originální přístup zachycení okamžité a neopakovatelné atmosféry ulice tak, je sám uměleckým počinem, který je možné zařadit mezi vlnu tzv. new street artu.

 

10.11. 2015

Street art – Evropa

Přednáška bude věnována Streetartu a graffiti v Evropě. Hlavními tématy přednášky bude historie streetartu v Evropě, vliv New Yorku a hip hop scéna. Při projekci, která doprovodí přednášku, si projdeme země jako Francie, Španělsko, Itálie, Německo a další. Představíme si umělce jako Blek Le Rat, Blu, JR, RERO. 

Chybět nebude ani reflexe aktuálních výstav a ohlédnutí se za festivaly.

 

15. 12. 2015

Street art – vandalismus & umění na budovách

 

19. 1. 2016

Street art – design

 

Praktické informace

Přednášky se konají v přednáškovém sále hlavní budovy muzea, Na Poříčí 52, Praha 8. Začátek je vždy v 16:30, vstupné na přednášku 60 Kč, držitelé průkazu ZTP, ZTP+P mají vstup volný.

Další informace najdete na www.muzeumprahy.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.