Sedmihorské léto zahájí legendární Smokie

Hudební a divadelní Sedmihorské léto, které se každoročně odehrává od června do srpna v  centru Českého ráje, přiváží po třech letech další hudební legendu. Po nezapomenutelném koncertě Alphaville, který se odehrál na pódiu v Sedmihorkách u Turnova v roce 2013, přijede hudební legenda Smokie. Oblíbená skupina odstartuje pásmo koncertů a divadel v rámci Sedmihorského léta ve středu 15. června. Speciálním hostem bude blues-rocková kapela The Cell. Český ráj letos přivítá celou plejádu dalších osobností, které budou kulturním zážitkem pro místní i turisty.

Smokie Oficiální zdroj: SL 

 

Sedmý ročník Sedmihorského léta letos přinese deset samostatných akcí. Celoletní kulturní festival, který je jedním z největších a nejoblíbenějších v regionu, odstartují zmiňovaní britští Smokie. Diváci se tak mohou těšit na hity jako jako Needles and Pins, Living next door to Alice, Don’t Play Your Rock ‚n‘ Roll To Me, Oh Carol a mnohé další. Půjde o jediný koncert v České republice těchto velikánů v roce 2016, který bude navíc umocněn nezapomenutelnou atmosférou festivalu, kterou si každoročně chválí jak diváci, tak samotní účinkující.

Sedmihorské léto čeká také několik letošních oslavenců. Svá výročí na sedmihorském podiu oslaví Ondřej Havelka a jeho Melody Makers – 20 let na hudební scéně s programem Nás to tady furt baví, Jan Nedvěd – 50 let na scéně. Koncert Marty Kubišové, nazvaný příznačně Posledním recitálem, bude naopak jednou z posledních možností tuto výjimečnou osobnost zažít na koncertě.  Konec kariéry oznámila v roce 2017.

Tím ale zajímavosti Sedmihorského léta nekončí. V červenci se do Sedmihorek chystá na samostatný koncert také kapela Jele, kterou čeká celý maraton festivalových vystoupení. Sedmihorky tak pro ni budou speciální: pro ně právě Sedmihorky speciální. Proč? To vysvětlil zpěvák kapely Jelen Jindra Polák: „V Sedmihorkách to pro nás bude speciální koncert, zahrajeme exkluzivně celý repertoár včetně nových písní z připravovaného alba. Koncert jsme si sami pro sebe nazvali Jelen – Pod širým nebem.  Srdečně Vás na ně zveme, doufáme, že dorazíte! JEDEME ZA VÁMA, DORAŽTE ZA NÁMA!“. Další částí programu bude koncert Anety Langerové v rámci jejího stále vyprodaného turné Na Radosti 2016, které bude mít v regionu jedinou zastávku.

 

I divadlem žije festivalový divák

Sedmihorské léto navštíví celá řada dalších osobností hudebních i divadelních. Divadlo letos zastupují tři představení. Oslavit konec školního roku budou moci diváci s Ondřejem Vetchým, Jaromírem Dulavou či Kateřinou Hrachovcovou v situační komedii Velká zebra aneb Jakže se to jmenujete?, dalšími představeními budou skvělá situační komedie Rodina je základ státu, v níž exceluje Miroslav Etzler po boku Sabiny Laurinové, Vandy Hybnerové, Martiny Hudečkové, Richarda Trsťana a dalších. Posledním divadelním kusem pak bude one man show Boba Klepla – Vysavač. Úspěšné představení šité herci na míru oblíbeným spisovatelem, scénáristou a režisérem Patrikem Hartlem.

 

Pro lidové publikum

Sedmihorské léto pamatuje na všechny, proto i letos na mnohé žádosti diváků připravilo dva koncerty hudebních protagonistů TV Šlágr. Koncerty určené především milovníkům české lidové písně budou v podání Dua Jamaha a Veselé trojky.

 

Kompletní program Sedmihorského léta 2016

15.6.- SMOKIE – britská legendární kapela
30.6. – Velká zebra aneb Jakže se to jmenujete? – Ondřej Vetchý, Jaromír Dulava, Kateřina Hrachovcová a další – divadelní představení
05.7. – Ondřej Havelka & jeho Melody Makers 
08.7. – Duo Jamaha
12.7. – JELEN 
14.7. – Poslední recitál Marty Kubišové
21.7. – Aneta Langerová – Na Radosti 2016
28.7. – Rodina je základ státu – Miroslav Etzler, Sabina Laurinová, Robert Trsťan a další – divadelní představení
04.8. – Honza Nedvěd – Návrat – 50 let na scéně 
18.8. – VYSAVAČ – Bohumil Klepl – One man show
28.8. – Veselá Trojka

Program Sedmihorské léto Oficiální zdroj: SL 

 

Od půli června za každého počasí

Areálu vévodí obrovská pergola, která nejen umocňuje atmosféru všech akcí, ale plní také svou funkci v případě deště či přílišného slunce. Sedmihorské léto startuje 15. června.

Místo konání:
Sedmihorské léto
Letní scéna u Motelu Even
Sedmihorky 10/b, Turnov

Více informací na www.sedmihorskeleto.cz.

Vstupenky Smokie: www.evstupenka.cz, www.ticketportal.cz, www.sedmihorskleto.cz
Vstupenky všechny akce: www.evstupenka.cz, www.sedmihorskeleto.cz

V prodeji také zvýhodněné permanentky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.