Sedmihorské léto 2015: Rock i klasika, smích i zamyšlení

Již pošesté oživí poklidné prázdninové dny v Sedmihorkách u Turnova hudební a divadelní Sedmihorské léto. Do centra Českého ráje přinese, stejně jako v předchozích ročnících, během nichž vystoupilo mnoho významných českých a zahraničních osobností z herecké i muzikantské branže, kulturní program pro všechny generace. Festival odstartuje turnovský rodák Michal Hrůza se svou kapelou, hudebním protipólem mu bude Pavel Šporcl. Chybět nebude ani divadlo, tentokrát s Ondřejem Vetchým a Vandou Hybnerovou. Na sedmihorské pódium se letos vrátí i Jaroslav Dušek.

Sedmihorské léto 2015 - plakát Oficiální zdroj: Sedmihorské léto 

I v roce 2015 dostojí Sedmihorské léto svému názvu a bude celoletní akci začínající v červnu a loučící se koncem srpna. O odstartování Sedmihorského léta se postará Michal Hrůza & Kapela Hrůzy. Poté, co se tento oblíbený zpěvák dostal z velkých zdravotních obtíží, vrací se na pódia v plné síle a se svými největšími hity. Jeho vystoupení podpoří předkapela Mother´s Angels.

Na tento koncert pak navazuje dalších šest samostatných termínů, které organizátoři věnovali nejen hudbě, ale tradičně také divadlu. Závěr školního roku se tak ponese v duchu skvělé situační komedie autora Raye Conneyho PRACHY!!! v hlavních rolích s Ondřejem Vetchým a Vandou Hybnerovou, kterým zdatně sekundují Richard Trsťan, Michal Novotný, Nela Boudová, Pavel Kikinčuk, Jiří Štrébl a Zdeněk Košata.

V červenci pak na diváky čeká koncert nekonvenčního houslového virtuosa Pavla Šporcla který vystoupí s veleúspěšným projektem Gipsy Way.

Ze zcela jiných sfér bude další část programu, kterým bude vystoupení partičky z Na stojáka ve složení Lukáš Pavlásek, Arnošt Frauenberg, Daniel Čech, Karel Hynek.

Závěr prvního prázdninového měsíce bude patřit koncertu úžasné Věry Špinarové v doprovodu kapely jejího syna Adam Pavlík Band.

Srpen se ponese ve znamení poetických textů a muziky Vlasty Redla. Divadlo zastoupí vtipné i poučné představení Jaroslava Duška Pátá Dohoda. To, stejně jako loni Čtyři dohody, zcela uzavře šestý ročník Sedmihorského léta.

 

Letní bouřky festival nezaskočí

Jak již jsou návštěvníci festivalu zvyklí, všechny akce se odehrávají v areálu Sedmihorského léta, kterému vévodí obrovská pergola, pod kterou se vejde většina hlediště. Proto se všechny akce konají vždy a to i při nepřízni počasí.

Letos si Sedmihorské léto připravilo ještě zajímavost pro své diváky i návštěvníky webových stránek. Právě tam jsou zveřejňovány zajímavé rozhovory s jednotlivými vystupujícími 2015.

 

 

PROGRAM SEDMIHORSKÉ LÉTO 2015

 

čtvrtek 18.6. – MICHAL HRŮZA & KAPELA HRŮZY
od 20.00 hod.
Michal Hrůza se vrací v plné síle na koncertní pódia a otevírá Sedmihorské léto 2015. Po vydání nového alba „Noc“ si fanoušci budou moci užít koncert nabitý osvědčenými hity i úplnými novinkami. Těšte se na hity jako „Zakázané uvolnění“, „Namaluj svítání“, „Bílá velryba“, „Napořád“, „Duše do vesmíru“ a mnohé další. Koncert je na stání. Předkapela: Mother´s Angels.

 

úterý 30.6. – PRACHY!!! – DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
od 20.00 hod.
Situační komedie, jejíž hrdinové se díky nečekanému nálezu kufříku plného peněz ocitnou v neuvěřitelném řetězci stále se vršících lží, úskoků, výmluv a vydírání. Vidina bohatství rozmetá nejen poklidný život spořádaného manželského páru, ale vtáhne do hry i další aktéry. Hrají: Ondřej Vetchý, Vanda Hybnerová, Michal Novotný, Nela Boudová, Pavel Kikinčuk a další.

 

čtvrtek 16.7. – PAVEL ŠPORCL & GIPSY WAY ENSEMBLE
od 20.00 hod.
Oblíbený houslista Pavel Šporcl navázal na svůj projekt Gipsy Fire. Po vydání nejnovějšího (platinového) alba Gipsy Way vystoupí se známou kapelou v koncertním programu krásné hudby s cikánskou tématikou, virtuózními kusy i filmovými melodiemi převážně v aranžích Pavla Šporcla.

čtvrtek 23.7. – NA STOJÁKA
od 20.00 hod.

Oblíbená a originální stand-up comedy nabitá skvělým humorem. Přijďte se zasmát a užít si hvězdy z televizní obrazovky naživo na Sedmihorském létě! V hlavních rolích: Lukáš Pavlásek, Karel Hynek, Daniel Čech, Arnošt Frauenberg.

 

čtvrtek 30. 7. – VĚRA ŠPINAROVÁ & ADAM PAVLÍK BAND (A)
od 20.00 hod.
Jedna z největších a nejoblíbenějších českých zpěvaček Věra Špinarová, právem označována jako česká Janis Joplin zazpívá nejen nejznámější hity, ale i další písně z celého průřezu zpěvaččiny kariéry. Nenechte si ujít skvělý koncert umocněný nezapomenutelnou atmosférou Sedmihorského léta.

 

čtvrtek 13. 8. – VLASTA REDL
od 19.30 hod.

Písničkář, skladatel, textař a v poslední době i úspěšný spisovatel Vlasta Redl vystoupí na Sedmihorském létě s Michalem Žáčkem (sopránsaxofon, flétny), Matějem Morávkem (kytary), Borkem Nedorostem (klávesy). Písně jako „Husličky“, „Sbohem galánečko“, „Rehradice“, „Večer křupavých srdíček“ již dávno zlidověly a jsou jen krátkým výčtem z mnoha hitů, na které se můžete těšit. Předkapela: ARNOŠT FRAUENBERGTRIO

 

čtvrtek 20.8. – PÁTÁ DOHODA – DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
od 20.00 hod.
Pátá dohoda je pokračováním knihy moudrosti starých Toltéků Čtyři dohody. Zavádí nás do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já. Jak toto sdělení pojal Jaroslav Dušek? Atmosféru představení podkresluje jemný hudební doprovod Pjér La Šéze a Zdeňka Konopáska. Výtěžek bude věnován na dobročinné účely. JIŽ VYPRODÁNO!

Sedmihorské léto 2015 - plakát s programem Oficiální zdroj: Sedmihorské léto 

 

Se vstupenkami neváhejte

Vstupenky na všechny akce jsou k dostání na www.sedmihorskeleto.cz, nebo na www.evstupenka.cz a ve vybraných informačních centrech. Organizátoři však upozorňují, že vstupenky na Pátou dohodu jsou již vyprodány. Posledních pár míst je rezervováno pro držitele oblíbených přenosných permanentek, které jsou v limitovaném počtu vydávány každý rok a platí na všech sedm akcí (A) Sedmihorského léta. Posledních pár kusů lze koupit na www.sedmihorskeleto.cz.

 

 

Zdroj: Sedmihorské léto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.