Sedmihorské léto 2014

Hudební a divadelní festival Sedmihorské léto již popáté otevírá své brány a od června do konce srpna slibuje opět kvalitní letní kulturu. V Sedmihorkách u Turnova se v sedmi termínech i letos tradičně vystřídají vynikající divadelní představení, tentokrát s Petrem Nárožným a Simonou Stašovou či Jaroslavem Duškem s koncerty českých hudebních stálic.
Hudební a divadelní festival Sedmihorské léto 2014

Akce Sedmihorské léto si zakládá na multižánrovosti, proto jsou i tento rok připraveny programy pro všechny generace s rozlišným vkusem a hudebním zaměřením. Festival zahajuje ve čtvrtek 12.června koncertem pro nejstarší generace a milovníky dechovky. Legendární Moravanka Jana Slabáka je jednou z nejlepších dechových hudeb u nás a absolutní magnet pro všechny příznivce tohoto druhu hudby.

 

Hudba napříč generačním spektrem

Hudebně si pak na své přijdou děti, mládež, dospělí, rodiče, senioři, folkaři, rockeři i popoví fandové. Koncert Jaroslava Uhlíře s kapelou slibuje notnou dávku všeobecně známých hitů, které vytvořil za posledních 40 let většinou ve spolupráci se Zdeňkem Svěrákem. Další jména pak není nutno více představovat. Pro romanticky založené duše vystoupí Jakub Smolík, pro milovníky klasiky a básní zazpívá Vladimír MIšík a ETC, kteří spolu na jevišti slaví 40 let a folkově laděné diváky potěší Naďa Urbánková s kapelou Bokomara Luboše Javůrka.

 

Břitký humor i moudrost Toltéků

Divadla v tomto roce zastupují dvě představení. Skvělá, divácky velmi oblíbená komedie známého autora Neila Simona v podání Simony Stašové a Petra Nárožného. Hra slibuje divákům peprné i vtipné momenty, vzrušující i napínavé dialogy a především herecký koncert dvou špiček českého hereckého nebe.

Druhým představením jsou pak již kultovní Čtyři dohody Jaroslava Duška, které napsal na motivy stejnojmenného bestselleru. Představení inspirované nadčasovou toltéckou moudrostí knihy Dona Miguela Ruize. Lehce, vtipně a s nadsázkou o životě. Nutno podotknout, že o tuto „hru“ je po celé republice takový zájem, že mnozí diváci nemají štěstí na koupi vstupenek i několik let.

Festival Sedmihorské léto 2014 Oficiální zdroj: Sedmihorské léto

 

Na festival výhodně

Vstupenky lze pohodlně a bezpečně zakoupit i přes facebookové stránky festivalu.I letos jsou v prodeji výhodné přenosné permanentky. Ovšem pro tento rok ve striktně limitované edici. Pravidelní návštěvníci Sedmihorského léta tak mají šanci užít si celé léto s kulturou a tradičně úžasnou a neopakovatelnou atmosférou festivalu. S pořízením permanentek by si však v případě zájmu měli pospíšit.

Festival proběhne tradičně v prostorách areálu Motelu Even v Sedmihorkách u Turnova.

Podrobné informace o všech akcích a vstupenkách na sedmihorskeleto.cz nebo fb profilu festivalu.

Festival Sedmihorské léto 2014 - Program festivalu Oficiální zdroj: Sedmihorské léto

 

Zdroj. Sedmihorské léto.

1 komentář

    • Hanča on 7.6.2014 at 19:37

    Odpovědět

    Doporučuju! výýýýýýýýýýborná atmosféra!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.