Sedmihorské léto 2014 právě začíná

Hudební a divadelní Sedmihorské léto každoročně pořádané ve velmi příjemném prostředí Sedmihorek u Turnova, zahajuje svůj pátý ročník. I během tohoto ročníku se na podiu vystřídají různé hudební žánry určené všem generacím. Sedmihorské léto tak opět obhajuje své jméno a přináší kvalitní kulturu do celého regionu i za jeho hranice.

Na festivalu Sedmihorské léto vystoupí i Jaroslav Uhlíř Oficiální zdroj: Sedmihorské léto

Jak už jsme vás v předchozím článku informovali, dnes, ve čtvrtek 12.června odstartuje letošní ročník festivalu, Zahájeni bude letos patřit dechové hudbě, která je určena především seniorům a milovníkům tohoto druhu hudby..Na prknech festivalu vystoupí tedy vystoupí jako první z účinkujících legendární Moravanka Jana Slabáka. Další akce, které se budou konat průběžně až do konce srpna, jsou zaměřeny multigeneračně i s ohledem na různý hudební vkus návštěvníků.

Další z účinkujících, Jaroslava Uhlíře a Jakuba Smolíka doplňují letošní oslavenci. Jeden z nejprodávanějších CD nosičů posledních týdnů „Královský večer (Balady 1972 – 2010)“ vydal tento rok Vladimír Mišík, který v Sedmihorkách vystoupí v úterý 29.července s kapelou ETC. Letos spolu slaví 40 let existence. Koncertem v Českém ráji své 75.narozeniny oslaví také Naďa Urbánková a své 55.narozeniny Luboš Javůrek – lídr kapely Bokomara. Společně vystoupí ve čtvrtek 7.srpna.

Sedmihorské léto však nezapomíná ani na příznivce kvalitního divadla. Letos v zastoupení dvou divácky velice oblíbených představení. V úterý 1.července přivítá prázdniny komedie Neila Simona „Poslední ze žhavých milenců“ v podání špiček českého hereckého nebe Simony Stašové a Petra Nárožného. Druhým divadlem pak budou již kultovní „Čtyři dohody“ Jaroslava Duška podle stejnojmenného knižního bestselleru Dona Miguela Ruize. Tím se také 21.srpna zavřou brány pátého ročníku v Sedmihorkách.

Sedmihorské léto však teprve začíná, do konce je ještě daleko. Na diváky čeká mnoho nezapomenutelných kulturních zážitků podtržených skvělou atmosférou místa i samotných osobností vystupujících. Nutno podotknout, že festival disponuje obrovskou pergolou, jež z valné části zastřešuje hlediště, všechny akce se tedy konají a z důvodů případného nevhodného počasí, se neruší.

 

Podrobné informace na sedmihorskeleto.cz

 

Zdroj: Sedmihorské léto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.