Rumcajs zámeckým pánem aneb Radek Pilař dětem

Kdo by neznal loupežníka Rumcajse! A taky jeho ženu Manku a neposedného synka Cipíska. Překvapením pro všechny malé diváky jistě bude, že všichni opustili svůj domov v jeskyni v lese Řáholci a usadili se na Chvalském zámku v Praze. Že by na stará kolena Rumcajs pověsil své netradiční řemeslo na hřebík? Kdepak, ujistěte ratolesti, že Řáholec putoval s rodinou i do zámeckých komnat, kde je součástí interaktivní výstavy k 30. výročí televizního Večerníčku. Zároveň je i vzpomínkou na osobnost, která dala vizuální podobu Rumcajsovi i ostatním kresleným postavičkám včetně samotného Večerníčku.

Plakát k výstavě Rumcajs zámeckým pánem Oficiální zdroj: Chvalský zámek

 

Práce Radka Pilaře je představena tak, aby bavila děti a zaujala i dospělé. Výstava je hravá, zábavná a interaktivní.Návštěvníky čeká Večerníčkova místnost se svítícími motivy a možností dokreslit si vlastního Večerníčka. Jistě nadchne i dílna s promítáním vlastních kreslených políček Praxinoskopem, kde máte možnost vyzkoušet si jednoduchou animaci, dále magnetická stěna, otočné ilustrace, nechybí ani cesta lesem Řáholcem. Výstava bude otevřena nejen celé prázdniny, ale navštívit ji můžete až do 13.9.2015.

 

Setkání nejen s Rumcajsem

Nenechte si ujít prázdninové doprovodné akce – komentované prohlídky v délce cca 45 min., rezervace času prohlídky na tel. 281 860 130.

 

16. 8. od 10 do 17 hod.

Pohádková neděle na zámku se Šípkovou Růženkou a Rumcajsem

29. 8. od 18 do 22 hod

Hradozámecká noc na Chvalském zámku – večerní prohlídky s vílou Ohnivkou či skřítkem Matýskem.

 

Více informací najdete na www.chvalskyzamek.cz

 

 

Zdroj: Chvalský zámek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.