Ruční vysavače: Společníci při jarním úklidu

Jaro pomalu klepe na okenice a kromě příjemného oteplení a prodloužení dne s sebou přináší také tradiční domácí povinnosti spojené s tímto ročním obdobím – Jarní úklid! Jedním z nejdůležitějších, ale také nejméně oblíbených „domácích úkolů“, je vypořádat se s prachem. Ten se díky zimnímu omezenému větrání v našich domech a bytech doslova zabydlel a někde dokonce i s plísněmi, jimž současné mírné zimy jen nahrávají. Na jaře se k nim navíc přidávají přírodní alergeny ve formě pylů a spor hub a bakterií. Ty dokáží udělat alergikům z jinak báječného jara to nejděsivější období celého roku.

Dyson ruční vysavač DC34  Foto: Dyson, oficiální zdroj

Dyson ruční vysavač DC34
Foto: Dyson, oficiální zdroj

 

Pro úklid je proto důležité zvolit takové pomocníky, kteří si poradí nejen s mechanickou nečistotou, ale díky kvalitnímu systému separace prachu a pokročilým HEPA filtrům, také s mikroskopickými alergeny. Pro vysávání špatně dostupných míst, ale také čalounění nábytku, které je rovněž nutné zbavit alergenů, se skvěle hodí ruční vysavače, například značky Dyson, které uživatelé oceňují rovněž při úklidu interiérů aut či karavanů, lodí, na chalupách a také v řemeslných dílnách. Jejich využití a účinnost ještě podpoří speciální sada Allergy Kit.

 

Dyson ruční vysavač DC34

Vysavač poskytuje po celou dobu konstantní sací výkon. To znamená, že sání neklesá ani s plnícím se zásobníkem na prach. Díky lithium-iontovému akumulátoru bez poklesu výkonu poskytuje DC34 15 minut vysokého konstantního sacího výkonu – nebo 6 minut v režimu zesílení pro náročnější úkoly.

K separaci prachu využívá pokročilou Root Cyclone™ technologií poháněnou digitálním motorem Dyson V2. Vysavače Dyson nepoužívají sáčky a mají doživotní prací filtry. Nevyžadují žádné další náklady. K vysypání nečistot stačí stisknout tlačítko.

S pouhými 1,4 kg je DC34 lehký na držení – a je navržen tak, aby vám svým tvarem přirozeně padl do ruky. Těžiště je umístěno směrem k rukojeti, díky čemuž se snadno ovládá.

MOC: 5 199 Kč vč. DPH

Dyson ruční vysavač DC34  Foto: Dyson, oficiální zdroj

 

Dyson ruční vysavač DC43H Animal Pro

Dvojnásobný sací výkon ve srovnání s ostatními ručními vysavači a s rotačním mini kartáčem pro odstranění chlupů z domácích mazlíčků. S Root Cyclone™ technologií, digitálním motorem Dyson V2 a novým lithium iontovým akumulátorem pro 20 minut vysokého sacího výkonu. Stiskem tlačítka se aktivuje úroveň MAX s 8 minutami maximálního sacího výkonu pro silná znečištění. Díky ergonomické konstrukci padne vysavač dobře do ruky. Dvoudílné příslušenství – kombinovanou hubicí s výsuvným kartáčem a se štěrbinovou hubicí pro úklid rohů. Vysavače Dyson nepoužívají sáčky a mají doživotní prací filtry. Nevyžadují žádné další náklady. K vysypání nečistot stačí stisknout tlačítko.

MOC: 6 999 Kč vč. DPH

Dyson ruční vysavač DC43H Animal Pro  Foto: Dyson, oficiální zdroj

 

Dyson antialergická sada

Specializované nástroje pro odstraňování alergenů v domácnosti. Tři hubice pro všechny vysavače Dyson pro odstraňování prachu a nečistot z těžko dostupných míst. Hubice na matrace odstraňuje roztoče a alergeny z matrací a polštářů. Jemný kartáč na prach s jemnými štětinami pro šetrné odstraňování prachu z citlivých povrchů. Pružná štěrbinová hubice (vysouvací a ohebná) pro vysávání ve špatně přístupných rozích.

MOC: 1399 Kč vč. DPH

Někteří výrobci nabízejí příslušenství ve vícedílných sadách, určených pro různé typy úklidu, jako je vysávání interiéru auta nebo špatně dostupných míst v domácnosti Foto: Dyson

 

Zdroj: Dyson

 

     

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.