Rock for People: Tři dny plné zážitků

22. ročník Rock for People dnes otevírá své brány v hradeckém Festivalparku a zve na tři dny nabité hudbou nejrůznějších žánrů i dalšími zážitky. Vedle bezpočtu koncertů zahraničních i domácích kapel, představení, turnajů se mnohým návštěvníkům splní i sen setkat se svou oblíbenou kapelou tváří v tvář. Autogramiády a Meet&Greet potvrdili například kapely Skillet, Royal Republic, Anti-Flag, Enter Shikari a další z řad headlinerů ještě přibudou.

Rock for People: The Offspring  Foto: RFP, oficiální zdroj

Rock for People: The Offspring
Foto: RFP, oficiální zdroj

 

 

První festivalový den se návštěvníci mohou těšit na memphiské rockery Skillet či švédské tvrďáky Royal Republic. Neděle bude zároveň ve znamení domácí scény, premiérově na Rock for People vystoupí Richard Müller, naopak jako doma jsou ve Festivalparku  pánové z Vypsané fiXy.

Programy na obou hlavních stageích pak završí obrovská taneční party, o kterou se postará výrazná osobnost elektronické hudby Roni Size s Dynamite MC a po nich přijde na řadu jedna z nejžhavějších britských formací: Nero se svým DJ setem.

Rock for People: Royal Republic Foto: Erik Weiss/RFP, oficiální zdroj

Rock for People: Royal Republic
Foto: Erik Weiss/RFP, oficiální zdroj

 

 

 

Račte do šapitó

Tančit se však bude již od brzkých odpoledních hodin. Na Šapitó stage odstartuje už ve 14 hodin electroswingový večírek, jehož dramaturgie se na přání organizátorů ujala úspěšná česká kapela Mydy Rybycad. Jako první zahraje k tanci i poslechu Taneční orchestr Ježkovy stopy, po nich představí svou energickou fúzi jazzu, swingu a glitch hopu rakouská formace Eugene the Cat a s francouzskými písněmi v americkém stylu vyrukuje francouzsko-americké duo Ginkgoa. Poté již vtančí na podium Mydy Rabycad a posilnění svým úspěšným koncertem na festivalu v Glastobury  rozjedou v Hradci tu pravou electroswingovou party.

Rock for People: Ginkgoa Foto: RFP, oficiální zdroj

Rock for People: Ginkgoa
Foto: RFP, oficiální zdroj

 

 

Program a interpreti

 

22. ročník Rock for People

Massive Attack * The Offspring * Bullet for My Valentine * Five Finger Death Punch * The 1975 * Churches * Skillet * Nero DJ set * Roni Size & Dynamite MC * Enter Shikari * ANTI-FLAG * Royal Republic * X Ambassadors * The Qemists * Our Last Night * Saul Williams * Ho99o9 * Turbowolf * Arcane Roots * John Coffey * Astronautalis * The Correspondents * Bazzookas * Raveneye * Tired Lion * Dead! * The Paranoid * Repetitor * Otherkin * It’s Everyone Else a další…

Rock for People: Bazzookas Foto: RFP, oficiální zdroj

Rock for People: Bazzookas
Foto: RFP, oficiální zdroj

 

 

Česko-slovenský Rock for People

 Richard Müller * Horkýže Slíže * Monkey Business * Tři sestry * Vypsaná fiXa * Mydy Rabycad * Jelen * Lake Malawi * Skywalker * Thom Artway * The Chancers * Poletíme? * Jiří Schmitzer * Orchestr Ježkovy stopy a další…

 

Pondělí 4.7.

Pódia ovládnou kalifornští pop punkeři The Offspring, britská metalová kapela Bullet for My Valentine, heavymetalový uragán z LA Five Finger Death Punch. Silný refrén, Malá Žužu, A ja sprostá, Brďokoky a další známé hity si pak můžou všichni zazpívat společně s divočáky Horkýže Slíže. Po letech se se svým hospodským punkem vrátí na Rock for People Tři sestry a sado disco rozjedou Cocotte Minute. Závěrečný koktejl umíchají The Qemists.

 

Úterý 5.7.

Bude na Rock for People patřit ostrovní indie formaci The 1975, oheň do kotle přilejí ANTI-FLAG a Enter Shikari a pravé peklo pak rozpoutají Ho99o9. Pověstnou tečku za celým letošním festivalem udělají se svou kolosální show headlineři Massive Attack. Fanoušky domácí scény pak potěší Monkey Business, Jelen, Lake Malawi nebo stále populárnější Thom Artway.

 

 

Praktické informace

Rock for People se koná od 3. do 5. červencem 2016 v hradeckém Festivalparku.  Vstupenky k zakoupení přímo na festivalu stojí 1 800 Kč. Juniorské vstupenky (15 – 17 let) pak za 1100 Kč.

Podrobné informace o festivalu najdete na www.rockforpeople.cz.

Rock for People: mapa  Oficiální zdroj RFP

 

Zdroj: Rock for People

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.