Rock for People oslaví 22. narozeniny v Českém Brodě

Již tuto sobotu 20. srpna vypukne narozeninová oslava plná muziky na českobrodském atletickém stadionu Na Kutilce se budou slavit 22. narozeniny Rock for People. Organizátoři se rozhodli vrátit zpátky ke kořenům a společně s věrnými fanoušky i novými návštěvníky se potkat na jednodenním hudebním festivalu Brod 1995.

Rock for People: Monkey Business Foto: RP, oficiální zdroj

Rock for People: Monkey Business
Foto: RP, oficiální zdroj

 

Ve společnosti řady známých českých kapel se bude vzpomínat nejen na letošní mimořádně úspěšný ročník, ale také na všechny ostatní. „Za těch 22 let máme zážitků opravdu nepočítaně. Nejkrásnější jsou ty, které vzniknou neplánovaně a jsou nespoutané. Takové, při kterých člověk odchází s úsměvem ve tváři. Pro mě osobně je nejkrásnější zážitek fakt, že festival existuje 22 let, což je důkazem toho, že má smysl a lidi baví,“ vzpomíná jeden ze zakladatelů festivalu Rock for People Petr Fořt.

 

Historie i budoucnost

Kořeny Rock for People jsou pevně provázány s českou hudební scénou, pořadatelé tedy logicky postavili program na tom nejlepším, co aktuálně česká rocková muzika nabízí. Dramaturgie je kombinací mladé progresivní linie s kapelami, které psaly historii festivalu Rock for People. Své i festivalové narozeniny v Brodě oslaví kapela Wohnout, zahraje Mňága a Žďorp či Monkey Business, ale také skvělí Mydy Rabycad nebo Zrní.

Na dvou stageích se v průběhu odpoledne a večera vystřídá celkem 14 kapel. Chybět nebudou veteráni domácí hudební scény v čele s Monkey Business, valmezskou festivalovou stálicí, kapelou Mňága a Ždorp, Mig 21 s nenapodobitelným Jiřím Macháčkem či pankáči z Plexis. Na staré festivalové časy zavzpomíná 100 zvířat, zahraje také Aneta Langerová, která kdysi v Českém Brodě vystoupila poprvé před festivalovým publikem, i místní rodáci Medvěd 009. Naopak mladou krev budou reprezentovat elektroswingové hvězdy Mydy Rabycad, kladenská kapela Zrní nebo We On The Moon.

 

 

Festivalové vzpomínky

Vedle pestrého hudebního i nehudebního programu fanouškům nabídne festival procházku festivalovým muzeem se stovkami nyní již cenných, takřka sběratelských artefaktů. „Bez historie není současnosti ani budoucnosti, Tohle platí v životě i v muzice, proto chceme otevřít tuhle dlouhou živou kapitolu, plnou pestrých a veselých vzpomínek i dechberoucích příběhů, a pravidelně se nad ní v Českém Brodě scházet,“ uzavírá Petr Fořt.

Rock for People: publikum Foto: RP, oficiální zdroj

 

Praktické informace

Brod 1995 proběhne 20. srpna od 12 hodin v areálu atletického stadionu Na Kutilce. Vstupenky v ceně 400 kč jsou v prodeji přes GoOut.cz. Více informací na www.brod1995.cz.

 

 

Zdroj: Rock for People

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.