Říje(n) jak má být: Z Designbloku je statný šestnácterák

V úterý 7. října otevře své pomyslné brány 16. ročník největší přehlídky designu ve střední Evropě – Designblok. Pražský týden designu a módy nabídne tradičně program v pěti netradičních budovách v centru Prahy. Až do neděle Město ožije designem rovněž v nejlepších pražských galeriích, obchodech a buticích, ale také na ulici. Designblok se tak stane místem inspirace pro zařizování bytového interiéru,  kanceláře, nákupů od designérů za příznivé ceny. Zejména tu však návštěvníci získají přehled o současném českém i evropském designu módě a šperku. Mohou se tu nechat bavit a hrát si. Navíc v rámci přehlídky navštíví i prostory veřejnosti běžně nedostupné.

Logo Designbloku 2014 Oficiální zdroj: Designblok

Novinky ve světě designu

Pokud hledáte inspiraci pro zařizování interiéru, chcete vědět, jaké jsou novinky českého i zahraničního designu, chcete se dostat do kontaktu s nejlepšími výrobci a prodejci a získat přehled o současné scéně, doporučujeme začít v Superstudiu Evropa. Moooi, Stockist, Cappellini/Konsepti, Křehký, Preciosa, Kavalier Glass, Brokis, Bomma a mnoho dalších výrobců vám budou k dispozici ve svých expozicích, které budou umístěny do jednotlivých hotelových pokojů. V pokladně Superstudia Evropa si navíc můžete vyzvednout zdarma noviny Designbloku, kde jsou obsaženy informace o nejdůležitějších bodech programu Designbloku. K dispozici bude i katalog a nový Designblok magazine.

Designblok 2014 - designová pošta od Veuve Clicquot v designu Ferruccia Lavianiho Foto: Designblok, oficiální zdroj

Designblok 2014 – designová pošta od Veuve Clicquot v designu Ferruccia Lavianiho
Foto: Designblok, oficiální zdroj

 

Cesta do fantazie

V Mikulandské, bývalém prostoru základní školy, bude umístěno druhé Superstudio Designbloku nazvané HRA. Zde bude hlavní výstava nazvaná taktéž HRA, kde téma dětství bude zpracovávat šest evropských designérů. Kromě této výstavy zde budou interaktivní instalace lifestylových značek jako Nike, Botas 66, Heineken, Specialized, tělocvična Riada, instalace Veroniky Jirouškové a Lenky Míkové nazvaná Dílna, kde si budete moci odpočinout pracovní výchovou a mnoho dalšího. Svou premiéru zde bude mít také nová Škoda Fabia. Odpočinek vás čeká také ve stromové instalaci Maxima Velčovského, kde si budete na ikonách Vitra moci vychutnat občerstvení od Ambiente v koruně stromu na školním dvoře. Superstudio HRA je vyhrazeno interaktivním a velkorysým instalacím.

Designblok 2014 - Ola Mirecka Foto: Designblok, oficiální zdroj

Designblok 2014 – Ola Mirecka
Foto: Designblok, oficiální zdroj

 

Nákupy přímo od tvůrců

Ty na vás čekají v Openstudiu ve známém renesančním Domě u Minuty sna Staroměstském náměstí. Zastoupena zde bude více než stovka designérů z 15 zemí Evropy. 7. října zde budou rovněž vyhlášeni vítězové tvůrčí soutěže ARTS BOOKS WANTED.

Značka Kraud Yvonne Fehling a Jennie Peiz  Foto: Designblok, oficiální zdroj

Značka Kraud Yvonne Fehling a Jennie Peiz
Foto: Designblok, oficiální zdroj

 

Na hranici mezi uměním a designem

Pokud vás zajímá především konceptuální design, na hranici mezi uměním a designem, doporučujeme navštívit unikátní prostor Art House v Colloredo-Mansfeldském paláci u Karlova mostu. Zde se budou setkávat světové hvězdy s domácími. Gijs Bakker, Ineke Hans, Tjep, Numeró 111, Eva Eisler, Liběna Rochová, Jakub Berdych, Jiří Příhoda a mnoho dalších.

Designblok 2014 - Claire LavIluzivní zrcadlo Reflets, v němž se uvidíte jinak, než jste zvyklí Foto: Designblok, oficiální zdroj

Designblok 2014 – Claire LavIluzivní zrcadlo Reflets, v němž se uvidíte jinak, než jste zvyklí
Foto: Designblok, oficiální zdroj

 

Móda a nákupy

A pokud vás zajímají především nákupy od designérů a chcete vidět expozice mladých studií, je pro vás připraven největší prostor letošního Designbloku – Openstudio U Minuty na Staroměstském náměstí přímo vedle Orloje. Přes 100 designérů pod jednou střechou z 15 zemí Evropy. Zážitek, který si nemůže nechat ujít žádný milovník mimořádných zážitků. V pátek a sobotu jsou připraveny přehlídky v kostele sv. Šimona a Judy v Dušní ulici. České hvězdy vedle mladých talentů z celé Evropy. Jediná potíž může být v tom, pokud chce člověk stihnout úplně všechno. Ve městě je totiž připravena celá řada dalších instalací.

Designblok2014 - Lena Lumelsky Foto: Designblok, oficiální zdroj

Designblok2014 – Lena Lumelsky
Foto: Designblok, oficiální zdroj

 

Více informací o přehlídce získáte na stránkách www.designblok.cz

 

Zdroj: Designblok

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.