Rezidence RoSa: Bydlení pro seniory či handicapované i pro jejich domácí mazlíčky

Ve čtvrtek 5, března byl oficiálně otevřen Dům seniorů a komunitní centrum Rezidence a Centrum RoSa v pražských Kobylisích. Ze 108 bytových jednotek už má 60 procent své majitele nebo jsou rezervovány. Zájem o nadstandardní bydlení nabízející naprostou komplexnost služeb nepřekvapí. Nehledí se tu na věk klientů, ani lokalitu jejich současného bydliště, imobilitu. Překážkou v získání bydlení nejsou ani nejvěrnější přátelé seniorů nebo handicapovaných – pejsci, kočičky a další domácí mazlíčci.

Rezidence RoSa Foto: RoSa, oficiální zdroj

 

Dva roky trvající přestavbu chátrající ubytovny podle francouzského vzoru realizovala společnost Atkins a Langford Development s.r.o., která již několik let úspěšně spolupracuje s Ústavem geografie a urbanismu (Univerzita Sorbone IV. v Paříži), kde pan Nigel S. Atkins přednáší o urbanismu.

Na tiskové konferenci před zahájením provozu RoSy položil řecnickou otázkupředseda občanského sdružení Život 90 Jan Lorman: „Praha má v pohraničí spoustu domovů pro seniory, mají být přece v přírodě! Ale co tam mají dělat?“ Tu si položili i developeři a přišli s alternativou pro typicky městského člověka, který chce být v centru dění. Rezidence RoSa má proto ideální polohu – je umístěna pouhou jednu stanici tramvají od metra Kobylisy, přímo u tramvajové zastávky, dům je samozřejmě bezbariérový s výtahy, takže i rezident se špatnou mobilitou není odstřižen od možnosti vycházek nebo návštěv kulturních akcí či příbuzných. Současně mu bydlení v rezidenci nabízí veškerý komfort a služby přímo v místě bydliště.

 

Bytové jednotky

Zájemci o nájemní bydlení v RoSe si mohou vybrat buď jednotku 1+kk či 2+kk, u některých je užitný prostor ještě rozšířen o zahrádku, terasu nebo lodžii. Plochy bytových jednostek se pohybují mezi cca 23 až 81 m2. Ceny pronájmu včetně základního balíčku služeb, jsou vzhledem k nadstandardní nabídce přeci jen vyšší, za 1+kk pro jednu osobu zaplatí klient od 16 750 Kč vč. DPH.

 

Prvořadé je bezpečí

Důraz je kladený na bezpečí a pohodlí nájemníků. V první řadě jsou to zvláštní bezpečnostní prvky, počínaje bezbariérovostí celého domu i bytů, ať už se jedná o sprchové kouty s nízkými vaničkami, sedátka ve sprchách, bezpečnostní madla u toalet, protiskluzné povrchy, atd. Nájemníci mají zajištěnou veškerou péči v případě potřeby přímo v objektu. Funguje zde praktický lékař, který přijde za pacientem i do bytu lékař, dále psychiatr, rehabilitační personál, který může využívat i veřejnost. Klidný pobyt navozuje i pohotovostní asistenční denní služba, asistentky jsou přítomny přímo v objektu 7 dní v týdnu od 9 do 22 hodin, poté péči o bezpečí klientů přebírá pohotovostní asistenční noční služba (Areion). Nepřetržitě zde funguje samozřejmě také recepce a ostraha, objekt je sledován kamerovým systémem.

 

Komplexní služby

V rezidenčním komplexu mají obyvatelé, ale i veřejnost k dispozici obchod se smíšeným zbožím a donáška nákupů na objednání, kavárnu, knihovnu či počítačovou učebnu s připojením na internet. V těsném sousedství je i veterinární ordinace, kam s domácími mazlíčky, pokud to jeho páníčci sami nezvládnou zajdou asistentky. Dům seniorům totiž nabízí i prostředkování fakultativních služeb přímo v Rezidenci, ať už se jedná o úklid, praní prádla, doprovody, pomoc s osobní hygienou, odvoz, ale i venčení psů apod. K dalším službám patří například kadeřnictví, pedikúra, masáže.

 

Centrum pro nájemníky i veřejnost

Komunitní centrum RoSa je otevřené každý den zájemcům o různé aktivity. Veřejnosti může navštívit knihovnu i přednáškový sál. Na všechny čekají vzdělávací programy, poradenství pro seniory i tvůrčí dílny. V pondělí je na programu například kondiční cvičení a kondiční kickbox, v úterý si pod vedením Marty Dvorské může každý zdokonalit kreativní myšlení a tvůrčí psaní. Ve středu si sportovní nadšenci zacvičí se všemi generacemi, nebo se domluví na společnou zdravotní procházku. Čtvrtky věnuje Klub RoSa dílnám zaměřeným na různé povídání, výuku na počítači či vytváření drobných dárků. Výjimkou nebudou ani zajímavé koncerty. 26. března od 16 hodin vystoupí v RoSe klavíristka Jitka Čechová, která je členkou Smetanova tria. Aktuální program vždy najdou zájemci na recepci RoSy nebo webových stránkách www.centrumrosa.cz.

„Od začátku nám šlo o to nestavět další dům, který uzavře seniory od okolního světa. RoSa doslova volá – přijďte k nám, těšíme se na návštěvy, využijte některé služby, zajděte si k lékaři, vyzkoušejte třeba kurz cvičení paměti, muzikoterapii, naučte se anglicky nebo se zastavte v aktiv klubu nebo na výstavu! A je to jedno, jestli je vám dvacet nebo sto. V Rose je možné všechno..,“ říká za tvůrce projektu Anna Ježková, ze společnosti Rezidence RoSa s.r.o.

 

Zdroj: Rezidence RoSa

 

 

2 komentáře

  • Anna Stbolijská on 28.3.2017 at 19:22

  Odpovědět

  Dobrý den, prosím o bližší informaci ohledně bydleni. Mám zájem o 1+1 nebo 1+kk. Děkuji. Mobil 723078367?

  • Redakce on 29.3.2017 at 15:26
  • Autor

  Odpovědět

  Hezký den,
  vzhledem k tomu, že jsme pouze otiskli informaci o rezidenci RoSa více konkrétních informací Vám poskytne přímo kompetentní osoba z RoSy, jíž jsme Váš dotazy předali.
  Informace o bydlení najdete také přímo na stránkách http://www.rezidencerosa.cz

  S pozdravem
  redakce e-Newspeak

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.